Sex inainte sau dupa?

16-01-2011
cristina_xtina
Nu este medic/terapeut
cristina_xtina
Buna, am auzit mai multe opinii in legatura cu acest subiect, dar nu mai stiu care este cel corect.Unii spun ca daca faci sex neprotejat 5 -7 zile inainte si dupa menstruatie sunt sanse mai mici sa ramai insarcinata, iar altii spun ca exact aceste zile au grad mai mare de risc de a ramane.Acum intrebarea mea este: daca faci sex neprotejat cu 5-7 zile inainte si 5-7 zile dupa menstruatie exista un risc mai mic de a ramane insarcinata?De exemplu daca am avut ultima menstruatie pe 15, pana pe 20-22 pot face sex neprotejat stiind ca este un risc mai mic de a ramane insarcinata?Multumesc.
3 comentarii
0
16-01-2011, ora 22:31
cristina20111
Nu este medic/terapeut
cristina20111
pai.eu nu stiu nimik de 5-7 zile inainte sau dupa.eu am facut in timpul menstruatiei si nu am patitnimik niciodata. Din cate am citit eu si m-am interesat esti mai predispusa unei sarcini daca faci inainte sau dupa. mai cauta si tu pe internet si citeste ca si eu am facutla fel :)
0
17-01-2011, ora 01:28
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Aveti aici un articol al meu pe aceasta tema: http://www.doctordragomir.ro/articol_metoda_calendarului.htm
0
18-01-2011, ora 00:08
cristina_xtina
Nu este medic/terapeut
cristina_xtina
Multumesc pentru raspuns.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Metoda calendarului
  •