sex neprotejat. ejacuare afara

20-10-2013
AnnaMaria12
Nu este medic/terapeut
AnnaMaria12
Azi am am avut un contact sexual neprotejat. Ejacuare a avut loc afara insa sunt preocupata totusi, nici macar nu am facut sex in adevaratu sens al cuvantuli a durat foarte putin. Insa asta nu imi garanteaza nimic vreau sa stiu daca exista un risc de a raman insarcinata. E pentru prima si ultima data cand fac asta sunt foarte precupata.
6 comentarii
0
20-10-2013, ora 22:08
AnnaMaria12
Nu este medic/terapeut
AnnaMaria12
Am uitat sa adaug ca zile acestea vorbim de 21-22 ar trebuie sa imi vina ciclul menstrual. Totusi eu niciodata nu am avut o menstruatie regulata, ba chiar se mai intampla sa numi vina cate o luna. Insa de data asta sunt foarte precupata si nu stiu ce sa fac doar la asta ma gandesc.
0
20-10-2013, ora 22:30
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Femeile cu menstruatie neregulata pot ramane insarcinate in orice zi a lunii sau a ciclului menstrual. Ia-o cum vrei.
Se poate ramane insarcinata din cauza lichidului pre-ejaculator (chiar daca evenimentul a durat si 30 de secunde).

Deci baietii care spun ca daca ejaculeaza afara, nu ramai, 100 %, mint.

Tu insa esti prea aproape de menstruatie. Sansele la tine probabil ca sunt f f mici. Sa nu cumva sa iti treaca prin cap sa iei pilula de a doua zi sa te mai dezechilibrezi si hormonal de tot (ca zici ca deja esti).

Stai cuminte si asteapta sa iti vina menstruatia.
0
20-10-2013, ora 22:33
prozac
Nu este medic/terapeut
prozac
Dar pe viitor, foloseste prezervativ sau daca aveti o relatie de durata, ia AC.

Si da, de la exaculatul in afara sau coitus interruptus poti ramane insarcinata fara probleme.
0
21-10-2013, ora 11:09
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nicio sansa sa fii insarcinata, nu-ti face griji.
0
21-10-2013, ora 16:27
AnnaMaria12
Nu este medic/terapeut
AnnaMaria12
Deci pilula de a doua zi nu e o optiune.? Si ar fi trebuie sa imi vina zilele acestea azi e 21 si inca nimic. Multumesc frumos de raspunsuri si de sfaturi.
0
21-10-2013, ora 21:23
otilia107
Nu este medic/terapeut
otilia107
Nu ai nevoie de pilula de a doua zi din doua motive.
In primul rand pentru ca ejacularea nu s-a produs in interior, pilula de a doua zi se ia numai in cazul in care ejaculeaza in interior in perioada fertila.

In al doilea rand pentru ca nu esti in perioada fertila. Am inteles ca nu ai un ciclu regulat dar sunt slabe sanse sa fii zilele astea la ovulatie si oricum chiar daca ai fi, nu ramai insarcinata datorita motivului de mai sus.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •