Sex oral - ce boli se pot lua?

16-05-2009
alexandru_alex
Nu este medic/terapeut
alexandru_alex
Ce boli se pot lua atunci cand o fata ii face sex oral unui baiat?
4 comentarii
0
16-05-2009, ora 13:27
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
toate care sa iau pe cale sexuala fara prezervativ: SIDA, hepatita b, hepatita c, sifilis, TBC etc
mai bine sa nu mai faca asa ceva.
0
16-05-2009, ora 13:31
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
pentru a te linisti tu sau persoana care a facut, se pot face niste analize pentru asta.
Nu trebuie sa intri in panica.
0
18-05-2009, ora 19:10
alexandru_alex
Nu este medic/terapeut
alexandru_alex
Nu era vorba de mine am intrebat asa ca sa stiu pe viitor :), multumesc de raspuns!
0
11-04-2018, ora 15:07
John 55
Nu este medic/terapeut
John 55
Buna ziua. În urma cu 4 luni am fost la o chinezoaica si am avut un contact sexual oral neprotejat si normal protejat. Menționez că înainte cu 3 h sau 4 h m am fost ras si m am tăiat putin pe testicol si nush dacă in acest timp rana sa cicatrizat. După o lună de la contact am fost si mi am facut un test hiv de frica sa nu am ceva si raspunsul a fost negativ. Am astept sa treaca cele 3 luni si l am repetat iar, același rezultat după 3 luni negativ. Mi am facut si un set de analize de sanatate si toate au iesit bine fără nici o problemă, am facut si vdrl negativ, hepatită b si c negativ sumar de urina totul ok. Momentan ma simt Nașpa, obosesc de repede, fără chef de nimic, mi au apărut coșuri pe corp, ma mânca pielea, diaree ff rar.
E posibil sa mi fii apărut anticorpii acuma ?
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Sexul oral
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.