Sexul in timpul menstruatiei

05-04-2012
utilizatorpc
Nu este medic/terapeut
utilizatorpc
Am avut o incercare de contact sexual cu prietena mea, ideea este ca se afla pe 'stop', si a durut-o cand incercam sa o penetrez, de aceea ne am oprit, mai mult decat 1-2 cm nu au intrat..putin varful atat.
Toata prostia a fost ca nu am folosit prezervativ.
Mai tarziu, dupa 30 min am incercat iar, iar in urma incercarii repetitive de penetrare, tot fara prezervativ am simtit o senzatie foarte..intelegeti voi. ideea este rezultatul a fost acelasi, fara penetrare...mai mult m-am jucat intre labiile ei.
Dar cum ii curgea acel lichid..sange, ce o fi, nu am mai putut controla foarte bine penisul, nu l-am simtit, si stiu ca atunci cand am avut acea senzati imediat l am dat deoparte...
Tin sa precizez ca nu stiu daca am eliberat sau nu lichidul care apare inaintea ejacularii, dar nu am ejaculat.
Ideea este, daca am eliberat lichidul acela, nepenetrand-o, va ramane insarcinata ?, s-a amestecat oare cu acel sange ? este posibilitatea ca sa fi patruns acel lichid?
va ramane insarcinata ?
si o intrebare de umplutura...pastilel anticonceptionale se dau si la bucata ? ca sa nu am destui bani sa ma duc maine sa iau un pachet intreg...astept raspunsurile dumneavoastra si rog seriozitate.
Multumesc
9 comentarii
0
05-04-2012, ora 21:49
bogdidan
Nu este medic/terapeut
bogdidan
nu pot sa inteleg ce dracu e in capul vostru sa va jucati cu cutitul la locul crimei.
nu puteai sa mai stai cateva zile?

de ramas insarcinata nu are cum.
la bucata nu se vand anticonceptionale dar e o pilula ceva de se ia dupa cateva ore sau a doua zi daca ai scapat vaca in porumb.

trimte fata la farmacie maine dimineata, nu astepta pana iti vine alocatia.
0
05-04-2012, ora 22:22
utilizatorpc
Nu este medic/terapeut
utilizatorpc
esti sigur ca nu va ramane insarcinata ? sa ia pilula sau nu ?
0
05-04-2012, ora 23:43
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
1.Nu are cum sa ramana insarcinata daca e pe "stop".
2.Anticonceptionalele se iau o luna intreaga, ele avand efect daca sunt luate zilnic(daca ratezi una, scade protectia), deci n-ai cum sa cumperi la bucata
3.Exista pastila de a doua zi, care se ia chiar si dupa 72 de ore de la producerea contactului sexual(daca vreodata mai ai p[robleme de genul asta...acum nu e cazul sa ia)
4.Cauta pe internet metode de protectie si foloseste-le, ca te trezesti cand ti-e lumea mai draga ca ramane insarcinata(se poate ramane foarte usor)
5.Daca sunteti elevi, intr-un cabinet de planning familial poate beneficia si gratuit de anumite chestii folosite in contraceptie(prezervative, anticonceptionale)
0
05-04-2012, ora 23:48
utilizatorpc
Nu este medic/terapeut
utilizatorpc
ti am lasat un mesaj pe privat, l ai primit ?
0
05-04-2012, ora 23:50
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Nu, nu este nici un risc, nu o mai indopa cu pastila de a doua zi, care si asa este fff periculoasa se administreaza de maxim doua ori pe an, are o multime de efecte secundare. Feriti-va de ea, puneti mana si mai informati-va, cititi, intrebati. Cati ani ai?????cum puteti face dragoste ( sau sex) cand fata are ciclu???( era o intrebare retorica nu-mi raspunde)
0
05-04-2012, ora 23:51
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
daca de mine e vorba, n-am primit mesajul...
0
06-04-2012, ora 10:29
bogdidan
Nu este medic/terapeut
bogdidan
ai primit raspuns!
0
07-04-2012, ora 17:40
marilaur
Nu este medic/terapeut
marilaur
Cu siguranta nu ramane insarcinata dar sincer nu e indicat sa faceti dragoste in perioada menstruatiei.si sa stam sa ne mai si gandim nu este deloc igienic.
0
07-04-2012, ora 18:39
utilizatorpc
Nu este medic/terapeut
utilizatorpc
va multumesc tuturor pentru raspunsuri, ;)
:D
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mit: Nu poți rămâne însărcinată în timpul menstruației
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.