Sexul in timpul menstruatiei

05-04-2012
utilizatorpc
Nu este medic/terapeut
utilizatorpc
Am avut o incercare de contact sexual cu prietena mea, ideea este ca se afla pe 'stop', si a durut-o cand incercam sa o penetrez, de aceea ne am oprit, mai mult decat 1-2 cm nu au intrat..putin varful atat.
Toata prostia a fost ca nu am folosit prezervativ.
Mai tarziu, dupa 30 min am incercat iar, iar in urma incercarii repetitive de penetrare, tot fara prezervativ am simtit o senzatie foarte..intelegeti voi. ideea este rezultatul a fost acelasi, fara penetrare...mai mult m-am jucat intre labiile ei.
Dar cum ii curgea acel lichid..sange, ce o fi, nu am mai putut controla foarte bine penisul, nu l-am simtit, si stiu ca atunci cand am avut acea senzati imediat l am dat deoparte...
Tin sa precizez ca nu stiu daca am eliberat sau nu lichidul care apare inaintea ejacularii, dar nu am ejaculat.
Ideea este, daca am eliberat lichidul acela, nepenetrand-o, va ramane insarcinata ?, s-a amestecat oare cu acel sange ? este posibilitatea ca sa fi patruns acel lichid?
va ramane insarcinata ?
si o intrebare de umplutura...pastilel anticonceptionale se dau si la bucata ? ca sa nu am destui bani sa ma duc maine sa iau un pachet intreg...astept raspunsurile dumneavoastra si rog seriozitate.
Multumesc
9 comentarii
0
05-04-2012, ora 21:49
bogdidan
Nu este medic/terapeut
bogdidan
nu pot sa inteleg ce dracu e in capul vostru sa va jucati cu cutitul la locul crimei.
nu puteai sa mai stai cateva zile?

de ramas insarcinata nu are cum.
la bucata nu se vand anticonceptionale dar e o pilula ceva de se ia dupa cateva ore sau a doua zi daca ai scapat vaca in porumb.

trimte fata la farmacie maine dimineata, nu astepta pana iti vine alocatia.
0
05-04-2012, ora 22:22
utilizatorpc
Nu este medic/terapeut
utilizatorpc
esti sigur ca nu va ramane insarcinata ? sa ia pilula sau nu ?
0
05-04-2012, ora 23:43
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
1.Nu are cum sa ramana insarcinata daca e pe "stop".
2.Anticonceptionalele se iau o luna intreaga, ele avand efect daca sunt luate zilnic(daca ratezi una, scade protectia), deci n-ai cum sa cumperi la bucata
3.Exista pastila de a doua zi, care se ia chiar si dupa 72 de ore de la producerea contactului sexual(daca vreodata mai ai p[robleme de genul asta...acum nu e cazul sa ia)
4.Cauta pe internet metode de protectie si foloseste-le, ca te trezesti cand ti-e lumea mai draga ca ramane insarcinata(se poate ramane foarte usor)
5.Daca sunteti elevi, intr-un cabinet de planning familial poate beneficia si gratuit de anumite chestii folosite in contraceptie(prezervative, anticonceptionale)
0
05-04-2012, ora 23:48
utilizatorpc
Nu este medic/terapeut
utilizatorpc
ti am lasat un mesaj pe privat, l ai primit ?
0
05-04-2012, ora 23:50
armina
Nu este medic/terapeut
armina
Nu, nu este nici un risc, nu o mai indopa cu pastila de a doua zi, care si asa este fff periculoasa se administreaza de maxim doua ori pe an, are o multime de efecte secundare. Feriti-va de ea, puneti mana si mai informati-va, cititi, intrebati. Cati ani ai?????cum puteti face dragoste ( sau sex) cand fata are ciclu???( era o intrebare retorica nu-mi raspunde)
0
05-04-2012, ora 23:51
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
daca de mine e vorba, n-am primit mesajul...
0
06-04-2012, ora 10:29
bogdidan
Nu este medic/terapeut
bogdidan
ai primit raspuns!
0
07-04-2012, ora 17:40
marilaur
Nu este medic/terapeut
marilaur
Cu siguranta nu ramane insarcinata dar sincer nu e indicat sa faceti dragoste in perioada menstruatiei.si sa stam sa ne mai si gandim nu este deloc igienic.
0
07-04-2012, ora 18:39
utilizatorpc
Nu este medic/terapeut
utilizatorpc
va multumesc tuturor pentru raspunsuri, ;)
:D
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mit: Nu poți rămâne însărcinată în timpul menstruației
  •