Sexul poate influenta menstruatia? Urgent!!!

17-06-2012
pva
Nu este medic/terapeut
pva
Buna ziua. Sexul poate influenta menstruatia? Nu am mai facut sex timp de 3 ani si jumatate, acum 2 saptamani am facut-o pentru prima data, nu s-a terminat in mine, defapt nu s-a terminat deloc, pe 15 trebuia sa-mi vina menstruatia si a venit foarte abundent, a 2 zi a inceput sa curga mai putin si mai deschis. Am facut un test de sarcina pentru orice moment al zilei, am avut grija sa nu curca sange in urina, a iesit negativ.
De obicei menstruatia tine vreo 4 zile, iar in prima si a 2 zii curge foarte mult, si este inchis la culoare, dar acum este foarte roz si curge f putin.
Si inca ceva foarte important, in timpul actului sexual ma durea ingrozitor cand penetrarea este mai adanca, ar putea lucrul asta sa influenteze?
Va rog din suflet sa-mi raspundeti!
Multumesc anticipat!
9 comentarii
0
17-06-2012, ora 16:06
sensi
Nu este medic/terapeut
sensi
Din experienta mea in care am avut o pauza de sex de 5 ani iti pot spune ca primele contacte sexuale influenteaza menstruatia iar penetrarile adanci sunt mai dureroase la primele contacte dar pe parcurs ele vor disparea. Pana cand dispar trebuie sa cauti o pozitie in care penetrarea nu e totala. La fel trebuie sa ai grija sa nu ramai insarcinata pt ca dupa o pauza ramai foarte usor insarcinata. Nu te nelinisti, asa e dupa o perioada de abstinenta. Curaj si sanatate iti doresc.
0
17-06-2012, ora 17:15
pva
Nu este medic/terapeut
pva
Multumesc frumos!
0
17-06-2012, ora 22:05
nicoleta92laura07
Nu este medic/terapeut
nicoleta92laura07
buna am nevoie de un rasp fff urgent vas ruga frumos sa ma ajutati: am o prob, am 19 ani, si mi-am fc 2 teste de sarcina care mi-au iesit pozitive, insa eu nu am fc-o neprotejat deloc...si nu stiu ce sa fc...mia mai intarziita nu imi vn mereu regulat dar de data asta nu stiu ce sa cred...ma puteti ajuta..?
0
17-06-2012, ora 22:06
sensi
Nu este medic/terapeut
sensi
poti sa imi spui cu ce te-ai protejat? asta ca sa iti pot da un raspuns
0
17-06-2012, ora 22:11
nicoleta92laura07
Nu este medic/terapeut
nicoleta92laura07
da te rog ajutama...sunt disperata luna trecuta mia vn pe 15 luna asta cam pe 16 trb sa imi vn suntem in 17 si nu da nici un semn, prezervative, dar garantez k nu sau fisurat sau cv pt k am fost ffff atenta ce sa fc ce imi recomandati plssajutatima..
0
17-06-2012, ora 22:41
nicoleta92laura07
Nu este medic/terapeut
nicoleta92laura07
imi mai poti rasp...folosesc prezervative insa sunt sigura ca nu sau rupt sau cv de genul a fost in regula..ce pot face
0
17-06-2012, ora 23:15
danacatalina
Nu este medic/terapeut
danacatalina
Clar, esti insarcinata! Testele pot arata fals negativ, dar fals pozitiv niciodata. Probabil la un moment dat nu ati folosit corect prezervativul. Asta este, se mai intampla...
0
20-06-2012, ora 16:39
nicoleta92laura07
Nu este medic/terapeut
nicoleta92laura07
buna am si eu o intrebare ce pot sa fc, am fc un 3 teste si miau iesit negative...si luna trecuta mia vn pe 15 azi suntem in 20 si nu mia vn..:) ce sa fc..?
0
23-02-2022, ora 19:28
Idh
Nu este medic/terapeut
Idh
Buna, am o problema mar după ultima noapte de dragoste nu mi-a venit ciclul și azi sa terminat luna mestruatiei, oare sa fiu însărcinată ?
Țin să zic că am mai avut inatrzieri dar nu am făcut (sex).
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: