Simptome diverse... si cu sindrom vestibular

07-11-2012
rodi.m
Nu este medic/terapeut
rodi.m
Dupa 2 ani si jumatate de tratament cu anxiolitice (tranxene) si antidepresive (fevarin) am trecut de o luna si jumatate pe anxiar. Am renuntat la tranxene (ptr. ca nu se mai gaseste) si fevarin. Am redus doza pana la stopare si la anxiar. De la trecerea la anxiar am urmatoarele simptome: urechi infundate, presiune intracraniana foarte mare, dureri foarte mari de cap, ameteli, greturi, tremuraturi, iritabilitate, pierderea echilibrului, depersonalizare, depresie. Datorita acestori stari medicul mi-a reintrodus fevarinul, jumatate de tableta, seara. Cat persista aceste simptome de abstinenta pentru ca sunt mult mai accentuate decat erau inainte. Trebuie reintrodus anxioliticul sau continui numai cu antidepresivul. Nu mai stiu ce sa fac. Imi afecteaza foarte grav viata. Am 38 de ani. Am fost diagnosticata si cu sindrom vestibular acum 2 ani si jumatate. Restul investigatiilor normale.
Ma poate ajuta cineva cu un sfat?
5 comentarii
0
07-11-2012, ora 18:24
maria 123
Nu este medic/terapeut
maria 123
intrebare:
ti-ai "administrat" tratamentul cu de la tine "putere"?
daca DA...pai, NU prea-i ok...doar dr STIE.
daca NU..atunci, ca o parere, TOT pe acel medic ar trebui sa-l intrebi
ma gandesc ca te-a avut in evidenta si stie ce si cum
numai bine
0
07-11-2012, ora 18:38
izabela20
Nu este medic/terapeut
izabela20
de 5 zile mi-am pus sterilet din acela pe baza de cupru nu am nici o durere dar in schimb singerez imi curge ceva maro inchis la culoare nu mult dar totusi curge am sunat dr ginecolog iar raspunsul dinsei a fost sa stau linistita ca e normal oare asa o fi?as dori un sfat multumesc
0
07-11-2012, ora 20:10
rodi.m
Nu este medic/terapeut
rodi.m
Multumesc maria123! Medicul mi-a recomandat tratamentul dar vroiam sa aflu din experienta altor persoane trecute prin aceleasi stari sau parerea unui medic psihiatru.
0
07-11-2012, ora 21:08
Psiholog Otvos Monika
Psihologie, Brasov
Psiholog Otvos Monika
izabela, aici este sectiunea de psihoterapie. Incearca la sectiunile medicale.
0
12-05-2013, ora 08:50
costi266
Nu este medic/terapeut
costi266
pt rodi.m salut, am avut un tratament cu xanax 1 an si ceva, imi era binisor, am zis sa merg la medic sa vad care este situatia, mi-a schimbat tratamentul mi-a bagat seroxat si anxiar, am aceleasi stari ca si tine, si eu am fost cu sindrom vertginos si luam betaserc de 24, de 5 zile am intrerupt medicatia cu seroxat si anxiar ca nu rezistam starilor de rau si de vertij etc, acum merg pe xanax dar starile nu -mi dispar, tu cum te mai simti ti-au trecut starile astea si cu ce le-ai tratat sau cum ai procedat, medicul meu este in concediu 2 luni si nu mi rasp la tel
Adaugă un comentariu / răspuns

15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Rezistența la antidepresive ar putea avea legătură cu metabolismul
  • Un pas important în combaterea efectelor negative ale tratamentului antidepresiv
  • Antidepresivele pot slăbi rezistența oaselor prin încetinirea regenerării lor
  • Este permis alcoolul dacă iau antidepresive?
  • Cum acționează antidepresivele?
  • Antidepresivele pot fi luate în sarcină?
  • Antidepresivele sunt compatibile cu alăptarea?
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.