Simptome multiple: nas-gat-ureche

27-04-2014
dor de verde
Nu este medic/terapeut
dor de verde
Stimate d-le dr., am citit ceea cea ati mai raspuns altor utilizatori dar nu am reusit sa identific ce probleme am, asa ca va rog sa imi raspundeti si mie!
Din Ian 2014 mi s-a declansat o alergie la propolis, apoi ficatei, ou, susan, vitamine care contineau multe e-uri si curand am inceput sa am gat iritat si dific. la inghitit.Tot atunci la analize a iesit un fibrinogen 490 si aslo 400.Dr-ita ORLI mi-a dat nasonex, aerosol si moldamin dar nu le-am facut pt ca nu eram sigura daca fac alergie la ele si am repetat analizele febr- si martie: ASLO 100, fibrin., 460 cca; vsh 6 in aprilie dar sub tratament cu aerius e influentat? In ultimele 2 luni am facut trat cu homeopate la recom. dr.-ului si poate au vreo vina pt simtomele din ultima luna:senzatie de arsura puternica a limbii, arsura, iritatie in cerul gurii, care au cedat la gargara cu bicarb. sodiu, cateva basicute roz la radacina, senzatie de corp strain in gat, limba marita cu pelicula albicioasa. Am facut exudat faringian si lingual nu a reiesit nimic bacterie sau ciuperca.Mai e nevoie sa fac analiza la Candida direct la sange?De frica alergiei am tinut 3 luni regim fara oua, lapte, carne.Precizez ca sufar de o colita adica scaune moi sau diareice de mai bine de un an sau alterneaza cu scaun uscat.Teste am facut doar o parte la animale, pene, mucegaiuri si nu a rez. nimic. Sufar si de anxietate, la zgomot puternic sau daca ridic eu vocea ma deranjeaza urechea simt ca niste pocnituri si un disconfort inauntru, in cap-ureche.Alte simptome:, Nas infundat de multi ani, oboseala accentuata, dispnee de un an., ultimele 3 saptamani temperatura aproape permanenta intre 37-37, 5. Am facut o audiograma, la Orl mi s-a zis ca tre sa tratez nasul cu excrescenta care atarna in gat ca altfel fac lichid in spatele capului. Fumez de 15 ani, acum am 30, mi-e frica de vreo oroare de boala in gat. Va rog mult sa ma ajutati si pe mine indrumandu-ma!Multa Sanatate
2 comentarii
0
27-04-2014, ora 14:49
dor de verde
Nu este medic/terapeut
dor de verde
Am uitat:am facut si coproparazitologic, nu a reiesit nimic.
0
27-04-2014, ora 22:07
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. majoritatea problemelor care le aveti sunt din cauza Colitei si problemelor digestive
care duc la malabsorbtia nutrientelor necesari si de aici si dereglarile metabolice care afecteaza tot organismul
2 este nevoie de a trece pe un regim alimentar aproape de Vegetarian..
se exclud complet Lactatele, se redce carnea..si se evita toate produsele procesate, care contin coloranti, condimente..s.a
3 faceti examene amanuntite la gastrologie..endoscopie, colonoscopie, ecografii..s.a
4 nu am inteles care este problema ORL.. dar trebuei sa va internati in clinica ORL
si sa lasat medicii sa.si faca meseria.. daca e ceva de operat.. cu cat se face mai repede..cu atat mai bine pentru DVs... amanarea nu duce la nimic bun
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.