simptome ulcer?
Buna ziua.Mi-am facut testul de helicobacter pentru ca am avut niste spasme stomacale insuportabile in general intr-o perioada stresanta, dar mi-a iesit negativ.Acum am ramas cu o durere sub coaste in partea dreapta in special cand ma enervez.Ce credeti ca ar putea fi?
1 comentarii
Ar putea fi vezica biliara (colecistul). Fa-ti o ecografie si vei stii daca de acolo e problema, sau la ficat. Daca nu-s probleme, ar tb sa-ti faci o endoscopie, poate e o gastrita sau bila din colecist se revarsa si in stomac, nu numai in duoden si sa-ti dea senzatiile descrise. Sa iei antiacide sau calmante fara sa stii cauza nu e o solutie. Sanatate!
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Test FIT
- 3Calprotectina 57, Hemoragii oculte negativ
- 1Pot lua normix în combinație cu pilule contraceptive?
- 2Cum să-mi 'colorez' viața?
- 7Rezultat biopsie
- 1Eliminare pietre colecist (fiere)
- 6Dureri de stomac din cauza gastritei
- 4Hemoroizi persistenti
- 2Disconfort partea dreapta
- 1Colecist cotractat postprandial
