simptomele prezentei unei sarcini

154 comentarii 1 2 345 6 Înainte ›
0
17-09-2009, ora 11:26
taniusha
Nu este medic/terapeut
taniusha
Felicitari!!!! Am citit cat de mult iti doreai un bebe:)) si vezi, in sfarsit minunea a avut loc :))) Iti doresc un bebe cat mai sanatos :) si o sarcina usoara :)) mai scrie ;))
0
17-09-2009, ora 12:18
Florina21
Nu este medic/terapeut
Florina21
ms din suflet, ce simt acum nu pot explica.mi-a crerscut inima cand am vazut liniutele.maine va spun in cate sapt sunt si cum este.offfffffffffffffffff, in sfarshit
0
17-09-2009, ora 12:40
taniusha
Nu este medic/terapeut
taniusha
ma bucur fffoarte mult :))) cand voi fi eu casatorita imi imagonez cum va fi sa vad si eu liniutele :))
Acum fii atenta si aveti grija sa fie totul bine :)) astept maine noutati :)))
0
18-09-2009, ora 12:58
Florina21
Nu este medic/terapeut
Florina21
avem 6 saptamani si suntem acolo unde trebuie, peste 2 sapt merem sa vedem inimioara cum bate.:)
0
18-09-2009, ora 14:37
taniusha
Nu este medic/terapeut
taniusha
woooww!!! super!!!! sincere felicitari din tot sufletul!!! ma bucur mult pt tine :) adica pt voi :)) caci sunteti deja 2 :PPP
0
18-09-2009, ora 15:20
claudiaroki
Nu este medic/terapeut
claudiaroki
suuuuuper in sfarsit!!!! la mine nu e inca nimic :( sa ai o sarcina usoara si muuuuuuulta sanatate tie si lui bb..
0
18-09-2009, ora 16:21
Florina21
Nu este medic/terapeut
Florina21
multumesc din suflet.claudia, nu te descuraja, ai incredere in Bunul Dumnezeu si vei reusi.asa am fost si eu descurajata pana ieri cand am vazut liniutzele magice.si am fost la eco, se vedea un punculet mic negru cu o sclipire in mijloc.era asa de frumos.bine, pare o nebunie sa te uiti la un punct si sa te bucuri dar cand stii ca e al tau si ca va iesi un BB frumos de acolo, parca nu mai esti asa nebun.
0
18-09-2009, ora 21:45
taniusha
Nu este medic/terapeut
taniusha
nu stiu daca te ajuta Claudia, dar am auzit foarte multe lucruri despre asa o planta Brinca Ursului, care ajuta ffffoarte mult la fertilitate, si multe femei ce aveau greutati in concepere l-au folosit si bucuria a venit si la ele :)) poti si singura sa vezi pe interent sunt o multime de forumuri si discutii unde despre Branca Ursului se aude numai de bine. eu nu planuiesc un Bebe, insa am probleme cu menstruatia, si mi-a recomadat si mie medicul, mi-a zis ca e o planta minune, si se gasesete in Romania la plafar, si o poate folosi si sotul.Cred ca cel mai bine ar fi sa consultati un medic, insa stiu ca se foloseste si fara prescriptie, doar daca o utilizezi corect; si daca te decizi stiu ca cel mai puternica (ca efect) este Tinctura de Branca Ursului. Sper ca te-am ajutat cu ceva,

Succese si nu dispera :)) toate la timpul lor!!!
0
22-09-2009, ora 15:21
claudiaroki
Nu este medic/terapeut
claudiaroki
mersi fetelor, nu nu ma descurajez speranta moare ultima si Domnul stie El planul lui cu fiecare dintre noi!!!
mersi taniusha de informatie am sa ii zic lui mama sa imi cupere eu nu sunt in romania traiesc in alta tara, dar am sa intreb si pe aici de branca ursului!!!!
multumesc fetelor sunte-ti niste scumpete :)
0
22-09-2009, ora 16:46
taniusha
Nu este medic/terapeut
taniusha
cu placere :)) ai sa vezi k o sa fie ok :)))
0
04-10-2009, ora 18:41
lyana8520
Nu este medic/terapeut
lyana8520
Felicitari Florina din tot sufletul! Si eu consider ca a fi mama e cel mai frumos lucru care i se poate intampla unei femei. Nici la mine nu s-a intamplat inca. insa nici nu pot sa spun ca am riscat de fiecare data. Am ceva probleme de sanatate de rezolvat. Mai asteptam putin si apoi o sa mergem la un control ca sa vedem daca e totul in regula. Eu am dismenoree acuta si am inteles ca o sa raman foarte greu insarcinata. pana acum s-a adeverit. Dar nu disperam inca!
0
16-10-2009, ora 13:03
Florina21
Nu este medic/terapeut
Florina21
buna din nou.am fost aseara la eco si l-am vazut pe BEBE, era asa mititel si se misca din manutze, si piciorusi si inimioara ii batea asa de frumos in peptutul lui mititel.doctora mi-a spus ca am 2 luni si 5 zile.azi am fost la medicul de fam si mi-a zis ca pe 20 luna asta intru in 4 luni, eu nu mai inteleg nimic.sincer ma puteti ajuta voi?in ce luna sunt pana la urma.?ultimul CM a fost pe 23.07.2009.
0
16-10-2009, ora 17:17
taniusha
Nu este medic/terapeut
taniusha
FELICITARI!!! ma bucur mult pt tine..adika pt voi :))) pai din cate eu stiu durata sarcinei se nr de la ultimul ciclul menstrual..adika de pe 23.07 pan ala 23.08=1 luna 23.08 pana la 23.09=2luni 23.09 pana la 23.10=3 luni..si apoi urmeaza a patra..cred ca medicul de familie a are dreptate...asa ar fi logic...poate doctora de la ultrasonografie a gresit ceva..am mai auzit de asa situatii...cand la usg se pune un termen si medicul pune altul.:)
0
19-10-2009, ora 12:26
mihaela8324
Nu este medic/terapeut
mihaela8324
am si eu o mica problema ultima zi de cm a fost 07.09.2009 azi suntem in 19.10.2009 ieri mi-am facut un test si a iesit negativ stari de somnolenta si voma am, am uitat sa precizez ca contact sexual am avut toata luna neprotejat burta ma cam doare dar nu mereu si nu dureri fffff mari ma poate ajuta si pe mine cineva oare sunt insarcinata, pastile nu am luat deloc. Imi doresc tare mult un copil
0
19-10-2009, ora 18:27
Florina21
Nu este medic/terapeut
Florina21
in cazu asta FELICITARI si tie, nu iti face griji, asa m-am simtit si eu aveam si stari "acute" de nervozitate la inceput.testul a iesit pozitiv tarziu la mine.am avut ultimul cm pe 23 iulie si testu a iesit poz abia pe 17 sept.eu cred ca e un BEBE pe drum.apropo, ai un cm regulat sau neregulat?????asta e important
0
19-10-2009, ora 20:14
mihaela8324
Nu este medic/terapeut
mihaela8324
multumesc ptr raspuns, dar am avut stari de nervozitate dar credeam ca sunt din cauza stresului de la servicii, o sa mai astept putin daca nu o sa merg la doctor, ciclu in ultima vreme a fost cam regulat dar asta e ca nu ma dor nici sanii ianaite cand se apropia data ma durea de muream acum nu si mi-a aparut si o vena pe unul mai vizibila
Sa dea domnul ca tare imi doresc un BB
0
19-10-2009, ora 20:42
taniusha
Nu este medic/terapeut
taniusha
O sa iti tinem pumnii!! cred si eu ca sunt simptome de sarican :D sa revii cu noutati ;))
0
19-10-2009, ora 20:50
mihaela8324
Nu este medic/terapeut
mihaela8324
da o sa revin cu noutati ca imi doresc ff mult un bebe
0
20-10-2009, ora 08:59
Cathylia
Nu este medic/terapeut
Cathylia
As avea si eu nevoie de un sfat!Am 25 de ani, nu am fost niciodata insarcinata si am des contacte neprotejate pentru ca am o relatie stabila si imi doresc un copil.Prietenul meu nu e atat de sigur dar eu sunt sigura ca vreau!luna trecuta mi-a intarziat 4-5 zile eu avand o menstra regulata la 28 de zile, nu prea styu multe despre simptomele unei sarcini, mai mult ce am auzit de la voi si ce mai discut cu soacra-mea!Totusi sufar de o afectiune psihica numita tulburare schizo-afectiva, si iau un tratament bazat pe ZYPREXA, iar medicul meu mi-a interzis sa raman insarcinata, mi-a zis ca daca voi ramane e de recomandat o intrerupere de sarcina, ceea ce eu nu vreau.Fiecare femeie isi doreste propriul copil iar acum cand sunt de peste un an alaturi de persoana potrivita, tot ce-mi doresc e ca D-zeu sa-mi dea un copil.Si el iubeste mult copii din pacate e mai realist el imi tine calendarul cu perioade fertile!!!ultima zi de CM am avut-o pe 15 octombrie dar am frecvent dureri de spate si greturi dimineata la trezire si pastile anticonceptinale nu am mai luat de 3 ani dar si atunci o perioada scurta de cateva luni.Am sanse sa raman insarcinata vreo-data ?
0
07-11-2009, ora 11:25
claudiaroki
Nu este medic/terapeut
claudiaroki
buna fetelor,
am facut azi un test si a iesit pozitiv!!!!! dar nu am nici un fel de simptome, oare sa fie testul gresit??? astept pana maine si mai fac unul. sa de-a Domnul sa fie bb.
0
07-11-2009, ora 11:34
taniusha
Nu este medic/terapeut
taniusha
wow!! super! sper chiar sa fie si maine :)) un test cam rar da gresit pozitiv ;)) iti tinem pumnii si asteptam vesti bune de la tine :)))
0
08-11-2009, ora 13:07
claudiaroki
Nu este medic/terapeut
claudiaroki
3 teste pozitive, sunt insarcinata !!!!!!!!! joepieeeeee sanii sunt cam sensibili si o durere usoara la ovare si spate... maine la doctorul de familie pt sange!!!!! doamne iti multumesc iar de acum El se dea sa fie bine in continuare;;;
la tine cum ii cu bb taniusha???
va pup
0
08-11-2009, ora 15:06
taniusha
Nu este medic/terapeut
taniusha
Felicitari!!!!!!! Ma bucur mult pt tine :)) in sfarsit!!! Iti doresc o sarcina cat mai usoara :) si un bebe sanatos!! sa ne tii la curent!
pai eu imi doresc mult un bebe...dar nu acum :) sunt inca studenta si necasatorita :))
0
09-11-2009, ora 14:35
Lorena2009
Nu este medic/terapeut
Lorena2009
Buna ziua!!!am si eu o mica problema.sarcina sau nu???mi-a venit CM pe 17.10.2009, iar pe data de 2 spre 3 a 11 a am avut un raport sexual neprotejat.(perioada fertila)CM ESTE REGULAT.dimineata am facut un dus, iar cand m-am spalat, in interiorul vaginului, aveam o secretie k si mucoasa cu usoare urme de sange chiar k niste vene de sange.iar acum 2 zile m-am trezit din somn cu niste dureri de burta si ovare, ingrozitoare care au persistat toata ziuaa.sani de 3 zile ai simt m-ai sensibili, ma dor f tare la orice miscare, seara in special mananc de nu ma mai pot opri si tot flamanda ma simt, ma doare spatele de raman blocata de durere, si ma ustura pe esofag, si usoare stari de greata, tremur dar nu cu ameteala.si ma dor ovarele pe tot parcursul zilei, ma simt balonata si obosita.Mentionez k am 2 avorturi facute, dar dupa ce am f avorturile am incercat timp de un an sa raman gravida, si nimic.Am avut o rel de 10 ani, sunt despartita de 4 luni, am o noua relatie.mi-as dori un copi chiar dak stiu k il voi creste singura(CEEA CE ESTE probabil)..poate sa ma ajute cineva.ma simt pierduta putzin si speriata...oare sunt?va multumesc anticipat.
0
09-11-2009, ora 22:35
taniusha
Nu este medic/terapeut
taniusha
Pai dupa simptomele tale shanse sunt mari..dar cred ca un raspuns mai sigur tu si singura poti sati dai un raspusns...caci deja ai avut doua sarcini :) nu stiu cum sa te ajut..dar vreau sati spun ca daca ai facuta de 2 ori avort si Dumnezeu iti mai da shansa sa fii mamica trebuie sa profiti de asta!! Chiar iti tsin pumnii..si nu fii speriata...totul o sa fie bine :) Dumnezeu nu iti da in viata greutati peste care sa nu poti trece :)) Sa ne tii la curent!!
0
10-11-2009, ora 16:36
claudiaroki
Nu este medic/terapeut
claudiaroki
Buna lorena
in primul rand vreau sa iti spun ca iti ador numele,
daca va fi sa fie fetita copilul meu va purta numele
lorena :)
ok acum la problema ta: simtomele pe care le descrii, ...
Ar fi sanse mari, sa fie sarcina dar mai asteapta pana
iti poti face testul
apropo si eu tot de un an si ceva ma chinui sa raman insarcinata
si timp de 2sapt am luat branca ursului si eu si sotul
si hop am ramas insarcinata face minuni, incearca si tu
sa ne tii la curent!!
Pupici
0
10-11-2009, ora 16:41
claudiaroki
Nu este medic/terapeut
claudiaroki
Taniusha
vreau sa iti spun mersi ca mi-ai dat informatia cu branca ursului, chiar face minuni!! Domnul sa indurat de noi ca tare mult ne-am dorit un bb.
Numai bine si domnul sa fie cu noi toti!!
0
10-11-2009, ora 17:58
taniusha
Nu este medic/terapeut
taniusha
Ma bucur mult pt voi :)) si ca va ajutat...am auzit si eu multe minuni ce le face branca ursului :))) succese si o sarcina usoara!!
0
11-11-2009, ora 10:42
Lorena2009
Nu este medic/terapeut
Lorena2009
Va multumesc fetelor pentru incurajare...imi doresc din tot sufletul sa am o fetita...ai voi pune numele ALESSIA in amintirea unei fetite ucise in bacau de tatal ei, la care tineam k si la copilul meu!!!!!:(((((.ieri dimineatza am facut un test..NEGATIV...dupa calculele mele eu ar trebui sa am doar o sapt si jumate...deci cred k de aia mi-a iesit testul negativ.EI astept ziua de 17..nu mai este mult.O ZI BUNA...CLAUDIA felicitarii si ma simt foarte mandra k ai vei pune numele meu..SANATATE
0
23-11-2009, ora 21:45
sara9
Nu este medic/terapeut
sara9
buna!
va felicit! vad ca sunteti deja fericite.
eu tot incerc de 1 an, vreo luna am luat si branca ursului si nimic.acum mai bine de jumatate de an cand am facut analize, doctora mi-a spus ca sunt sanatoasa nu am nimic, doar sa incerc, dar nimic.chiar asa.deja ma enervez, nu mai am stare, rabdare.
azi tocmai mi-a venit ciclu., ca ultima speranta sper sa fie fals, maine imi cumpar test, defapt o sa fac analiza sangelui sa stiu sigur, daca nu e pozitiv sa nu mai aud de copii in veci.
sunt foarte suparata.
Adaugă un comentariu / răspuns
154 comentarii 1 2 345 6 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Pofte si etape de sarcina
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  •