simptomele prezentei unei sarcini

154 comentarii 1 2 ..... 456 Înainte ›
0
24-11-2009, ora 15:16
claudiaroki
Nu este medic/terapeut
claudiaroki
buna sara9,
sa nu te descurajezi si eu tot de un an si 2luni tot incercam sa raman gravida, si cand m-am asteptat mai putin a aparut liniuta pozitiva pe test. nici nu am crezut, am zis ca testul nu e bun, apoi am mai facut teste si acum sunt in saptamana 7 si sunt cea mai fericita femeie pt ca muuuuult ne-am dorit un bebe.

ceea ce vreau sa iti spun e ca: speranta moare ultima!!! incearca in continuare nu te descuraja, sa faca si sotul ceva teste si sa bea si el din branca ursului de 3x pe zi sa vezi ca vei reusi.
eu iti doresc multa bafta si noroc si ca minunea cea mica sa vina cat mai repede si la tine.

va pup
0
24-11-2009, ora 20:37
sara9
Nu este medic/terapeut
sara9
iti multumesc mult pentru incurajari! esti o dulce
0
09-01-2010, ora 21:38
riana29
Nu este medic/terapeut
riana29
Buna seara,

Va rog sa ma ajutati cu un sfat. La inceputul lunii decembrie am avut contact sexual neprotejat. Am avut la inceputul lunii menstruatia pe 2 si mi-a venit iar pe 30. Pe tot parcursul menstruatiei am avut scurgeri de culoare neagra si dureri de burta si in timpul menstrei si dupa. Am si simptome de greata.
Se poate sa fiu gravida chiar daca mi-a venit ciclu?????

Multumesc
0
10-01-2010, ora 12:33
bubu3
Nu este medic/terapeut
bubu3
buna fetelor.

la multi ani si un an plin de bucurii sa aveti.
Nu am mai intrat de ceva timp pe forum, am fost prinsa cu medici, analize, etc...
ma bucur pentru voi, Claudia si Taniusha ca asteptati un bb, merci claqudia de offline-ul de pe mess, chiar m-am bucurat enorm ca s-a intamplat minunea. Eu inca sper macar anul acesta sa se intample si la mine, mi-am facut dozari hormonale, toate analizele posibile, teste de ovulatie...ce mai tot tacamul... inclusiv contacte mai ales inperioada fertila, conform testelor de ovulatie... medicii se uita la mine si spun ca sunt deplasata, cand a fot la cluj la un medic m-a intrebat daca sigur am si viata sexuala ca prganismul meu este ok... l-am bagat la analize si pe iubitul meu :)).. este ok si el...din pacate bble se lasa mult asteptat...

sa mai scrieti sa imi spuneti ce sunt bebelusii este roz sau albastru :))...
Va pup.
0
10-01-2010, ora 21:50
riana29
Nu este medic/terapeut
riana29
Buna seara,
Unde pot sa vad raspunsurile


Va rog sa ma ajutati cu un sfat. La inceputul lunii decembrie am avut contact sexual neprotejat. Am avut la inceputul lunii menstruatia pe 2 si mi-a venit iar pe 30. Pe tot parcursul menstruatiei am avut scurgeri de culoare neagra si dureri de burta si in timpul menstrei si dupa. Am si simptome de greata.
Se poate sa fiu gravida chiar daca mi-a venit ciclu?????

Multumesc
0
11-01-2010, ora 00:30
taniusha
Nu este medic/terapeut
taniusha
riana, exista ciclu peste sarcina, insa deobicei e redus cantitativ, si mai deschis la culoare..eu asa stiu..al tau a fost intunecat..nu stiu ce sati spun..poate ai racit cumva la ovare si de aia? nu pot sa te asigur c anu e sarcina..fa mai bine un test. Uite poti scrie intrebarea ta pe acest site: www.iubire. md intri la rubrica Sfaturi si in zilele de luni miercuri si vineri poti posta intrebari la care iti vor raspunde medici ginecologi in decurs de 2 zile maximum. Maine e luni si poti scrie, vei primi un rapsuns mai sigur. Succes si revino!
0
11-01-2010, ora 00:37
taniusha
Nu este medic/terapeut
taniusha
salut bubu si La multi ani si tie!! merci mult pt urari de bine :) cred ca mai incurcat cu Florina...caci inca nu astept bebe :) sunt studenta si necasatorita, deci nu tind panacand la postul de mamica :))
daca analizele tale sunt bune si ale sotului atunci sigur bebeul va veni. si uite te sfatui si pe tine ca si pe riana sa intri pe -*in rubrica Sfaturi si sa scrii acolo Doamnei Valentinei Vatamaniuc. este un ginecolog foarte bun, si poate te va ajuta cu un sfat ce ai mai putea face. Poti sa scrii si rezultatele analizelor si vezi poate te ajta. Noi iti tinem pumnii si speranta moare ultima!!! Sa ne tii la curent!


(*modificat de administrator)
0
19-01-2010, ora 18:59
claudiaroki
Nu este medic/terapeut
claudiaroki
buna fetelor,
la multi ani si fie ca anul 2010 sa va aduca multa fericire si pt cei ce isi doresc un bebe sa vina cat mai repede :)!!!
noi suntem bine si bebele nostru la fel sptamana viitoare implinim 4luni si cu voia Domnului si bebelui vom sti ce asteptam fetita sau baiat!!!
albastru sau roz si ne vom apuca sa decoram si camera bebelui ;) yupii
va doresc in continuare multa sanatate si noroc in toate.

va pupicim!
0
19-01-2010, ora 21:39
taniusha
Nu este medic/terapeut
taniusha
Merci mult pt urari !!!!
Ma bucur muuuult ca totul e bine si ati crescut atata :)) 4 luni, nici numi vine a crede!!! Va doresc si eu sa fiti sanatosi..sa cresteti mari de tot si sa aveti numai parte de bucurii in viata!!!
0
24-01-2010, ora 20:41
lumiy_87
Nu este medic/terapeut
lumiy_87
buna seara. am avut un contact sexual in urma cu o luna jumatate, precizez protejat. luna trecuta mi.a venit ciclul normal dar lun aceasta ink nu mi.a venit. se poate se fi ramas innsarcinata?
0
31-01-2010, ora 09:50
claudiaroki
Nu este medic/terapeut
claudiaroki
Buna fetelor,
am fost si noi la doctor si asa cum ne asteptam minunea noastra
e o fetita :) :) sanatoasa tun ( multumesc domnului) 16cm :)
hop la luna viitoare cand vom merge iar la echo si ne vedem printesa!!
Va pup pe toate si va doresc numai bine!
0
31-01-2010, ora 10:43
taniusha
Nu este medic/terapeut
taniusha
FELICITARI!!! ma bucur mult pt voi, ca sunteti sanatoase tun si totul merge asa cum trebu!! Multa sanatate si o sarcina usoara!!!! puuup
0
06-03-2010, ora 12:37
LAURAb82
Nu este medic/terapeut
LAURAb82
BUNA...am 28 de ani si imi vine ciclul neregulat intre 29-35 de zile..am avut o sarcina in luna iunie anul trecut dar in august am pierdut sarcina, fara a putea fi explicat motivul de catre doctori...acum am avut ciclul pe data de 7 feb dar acum am vreo saptamana de cand am niste dureri prin burta, cateodata sunt ca niste intepaturi, la prima sarcina mi s-au intarit sanii, acum, nu.doar mi-s sfarcurile mai sensibile.credeti ca ar putea fi vorba de alta sarcina?sau ce m-ati sfatui sa fac, , , pt.ca ne dorim foarte mult un copil...vreau sa mentionez ca am inceput viata sexuala la 21 ani, sunt casatorita, si de atunci pana acum doi ani in noiembrie ne-am pazit-natural-fara anticonceptionale...va rog daca se poate sa imi dati cateva sfaturi...multumesc
0
21-03-2010, ora 08:49
lyana8520
Nu este medic/terapeut
lyana8520
Buna ziua tuturor! Doresc sa reincep sa conersez. dupa o perioada de absenta, datorita examenelor Vreau sa imi spun si eu pasul.
In primul rand salutari taniushei!
Acum sa va povestesc... Imi doresc f mult un bebe, la fel si sotul meu, dar cred ca nu atat de mult. pentru ca majoritatea sunt putin sceptici. Insa nu s-ar gandi nicidecum la ideea de a-l da afara. Ca sa trec direct la subiect sunt si eu in asteptarea CM, nu stiu daca sunt insarcinata, insa ma dor f mult sanii, ma simt putin balonata, si mici dureri de spate. Luna trecuta am avut pe 22.febr iar acum in mod normal pe 20-22 martie. Mentionez ca am avut contact in perioada fertila care dupa calculatorul online era intre 5-10 martie. In aceasta per am riscat de 2 ori. Sper sa fie!!!! Tineti-mi pumnii!
0
21-03-2010, ora 10:22
taniusha
Nu este medic/terapeut
taniusha
salut lyana :) ma bucur ca ati decis sa faceti un bebe :)) eu stiu ca poti stabili perioada fertila dak iti masori temperatura rectala in fiecare zi la aceeasi ora devreme dimineata..fara sa deschizi ochii...pe la 6 dimnineata e bine. si deobicei cand e ovulatie temp este 37 si ceva...si daca ramai insarcinata temperatura rectala se mentine ridicata...daca vreai sa stii daca ai ramas sau nu..ai putea sa tio masori..dar oricum chestia asta nu poate afirma/infirma 100 % prezenta unei sarcini :)) oriucm nu iti pierde speranta si totul va fi bine!!! Iti tinem pumnii!!!!!
0
25-03-2010, ora 17:29
claudiaroki
Nu este medic/terapeut
claudiaroki
buna Lyana,
sa dea Domnul sa fie!!!!!! chestia cu temperatura.nu stiu daca e adevarat eu am cam tot timpul 35-36grade chiar si cand am ramas insarcinata :) si chiar si acum la 6luni de sarcina ;),
va pup si bafta la toate care vor sa devina mamici si la care sunt: SARCINA USOARA!!!
0
25-03-2010, ora 17:44
manu05
Nu este medic/terapeut
manu05
buna.am si eu o intrebare.am facut 2teste de urina si ambele au iesit pozitive.menstruatia trebuia sa imi vina pe 15 martie, dar nu mia venit.am acele dureri de burta si de spate si vreau sa stiu daca sunt insarcinata.ma poate ajuta cineva cu o informatie?
0
25-03-2010, ora 17:55
claudiaroki
Nu este medic/terapeut
claudiaroki
pai daca au iesit pozitive ambele, da esti insarcinata nu se mai pune intrebarea ;) ;)
bafta
0
27-03-2010, ora 16:52
lyana8520
Nu este medic/terapeut
lyana8520
Da manu esti insarcinata, urmatorul pas este sa mergi la medic
sa iti faci un echo
FELICITARI!
0
27-03-2010, ora 16:57
lyana8520
Nu este medic/terapeut
lyana8520
Fetelor e totul in regula. Mi-am facut un test a iesit pozitiv. Mi l-am facut in prima zi de intarziere a ciclului si a iesit pozitiv. Am mers ziua urm la echo si nu s-a vazut nk. Mi-a dat acid folic si duphastone si joi o sa merg din nou. Sper sa fiu mamica! Va pupic!
0
27-03-2010, ora 16:58
lyana8520
Nu este medic/terapeut
lyana8520
Pt claudiaroki multumesc pt incurajare, la fel si tie sper sa iti fie bine si sa ai o nastere usoara!
0
27-03-2010, ora 17:49
taniusha
Nu este medic/terapeut
taniusha
wow lyana!! Iti tin pumnii!!! Ar fi super sa se intample din prima incercare :))) sa ne tii la curent!!!!!!!!!! puuuup
0
27-03-2010, ora 17:53
lyana8520
Nu este medic/terapeut
lyana8520
intra pe mess taniusha
0
27-03-2010, ora 20:02
taniusha
Nu este medic/terapeut
taniusha
Hey sunt online =)))
0
01-04-2010, ora 15:46
negrutzu
Nu este medic/terapeut
negrutzu
salut, sunt nou intrata si mai intai as dori sa va urez tuturor Paste Fericit alaturi de toti dragi voua. ma inscriu si eu la categoria de aspirante la bebici desi pana acum nu am certitudinea ca sunt sau nu insarcinata.Ultima mestruatie a fost pe21 februarie 2010 si am avut un singur contact sexual neprotejat cu ejaculare in afara vaginului pe 13 martie.menstruatia trebuia sa-mi vina pe 20 cel tarziu 23 dar nici acum nu a venit, am luat pana acum vreo 5 teste de sarcina toate negative.Maine se fac 3 sapt de de la contactul cu risc si pt ultima oara imi voi mai lua inca un test.apoi dupa Paste imi voi face o programare la ginecolog. Va pupacesc dulce pe toate
0
01-04-2010, ora 16:14
negrutzu
Nu este medic/terapeut
negrutzu
salut tuturor. Ultima mestruatie am avut-o pe 21 februarie, pe 13 martie am avut un contact sexual neprotejat cu ejaculare in afara vaginului.Dupa calculele mele trebuia sa-mi vina menstruatia pe 20 martie, dar nici acum nu a venit
Am luat mai multe teste de sarcina dar toate sunt negative, in schimb am dureri de spate, sanii mai mariti, ameteli si dureri de cap, urinari ffffffffff dese cat si crampe de burta si o oboseala constanta.Saptamana viitoare voi merge si la o programare la ginecolog.Pana atunci maine implinesc 3 sapt de la contactul cu risc si imi voi lua pt ultima oara inca un test. Ce marca imi recomandati a fi mai buna? va pup
0
03-04-2010, ora 02:17
LAURAb82
Nu este medic/terapeut
LAURAb82
buna seara, , , as dori sa stiu care sunt urmarile medicamentului duphastone?eu am pierdut o sarcina anul trecut in august si acum imi doresc un bebe, care sunt urmarile sau consecintele pe care le pot avea in urma administrarii acestui medicament?eu nu am menstruastie regulata, am ovarele inflamate si un chist de 4cm pe ovarul drept.
0
08-05-2010, ora 11:12
lyana8520
Nu este medic/terapeut
lyana8520
Buna Laura. Eu pot sa iti spun ca duphastonul are mai multe intrebuintari. Este recomandat pt reducerea unor noduri existenti pe uter, pentru implantarea embrionului, in cazul in care banuiesti ca esti insarcinata si la eco nu se vizualizeaza, ti se da duphastone. Ceea ce iti mai pot spune este ca nu afecteaza embrionul in cazul in care esti insarcinata. Mult noroc!
0
24-05-2010, ora 20:48
oanita
Nu este medic/terapeut
oanita
buna seara am si eu o problema, am facut dragoste cu prietenul meu si din pacate sa spart prezervativu, si mi sa dereglat stopu in loc sa-mi vina pe 28 cum imi venea mi-a venit luna trecuta pe 20, si sunt foarte ingrijorata pentru ca a trecut data de 20 si tot nu mi-a venit, e o posibila sarcina sau se poate sa mi se fi dereglat iar, va rog frumosa sa imi raspundeti, multumesc mult
0
25-05-2010, ora 10:26
oanita
Nu este medic/terapeut
oanita
kum pot vedea daca am primit raspuns?
Adaugă un comentariu / răspuns
154 comentarii 1 2 ..... 456 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Pofte si etape de sarcina
  • Menstruația peste sarcină
  • Vaccinarea în timpul sarcinii
  • Sarcina după 35 de ani
  • Poziții de somn în sarcină
  • Sarcina și toxoplasmoza
  • Sarcina și răceala
  • Constipația în timpul sarcinii
  •