Simt corp străin în gat

08-05-2023
Amy09
Nu este medic/terapeut
Amy09
Buna ziua, as vrea sa imi raspunda un doctor daca se poate :) de vreo saptamana am o durere in partea stanga in gat atunci cand inghit se resimte durerea si in ureche de fiecare dată, chiar și dacă înghit saliva. Astăzi am mancat un mix de cereale cu lapte, apoi m am pus în pat iar pe când sa adorm am simți ca mi-a rămasă ceva în gat, avea senzația ca mi-a ramas ceva semințe de Chia sau fulg de ovăz, am început sa tusesc continuu parca ma sufocam, clar nu a iesit nimic dar m am panicat foarte tare. M am liniștit într-un final, am văzut ca pot respira dar totuși simt ca am ceva în gat în apărea stanga, ca a rămas acolo. Îmi e frica sa adorm ca poate e ceva și ma pot sufoca în somn. Ce e de făcut? Aaa și încă cea tot simt nevoia sa înghit ca si cum as avea ceva acolo, nu mai înțeles nu știu ce sa fac, am vrut sa merg la urgenta, va rog sa ma ajutati.
1 comentarii
0
09-05-2023, ora 08:58
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
1. Ce vârstă.. Înălțime și câte kg ai. Sexul.??
2. Nu știi ca Laptele de vaca sa digera doar prin fermentare? Baloneaza și produce reflux în somn?? Nu se consuma lactate la cina. Niciodata
PS. Din cele povestite. Gatul este uscat. Iritat. De acidul gastric. De acolo problemele
Pe forum găsești mii de postări despre asta
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Corp străin în gât
  •