simt durere in timpul actului sexual

01-12-2009
alinutza20
Nu este medic/terapeut
alinutza20
de aproximativ 2 ani am inceput viata sexuala si de 1 an iau contraceptive.de 2 sapt chiar dupa mentruatie am intretinut relatii sexuale cu iubitul meu si m-a durut si simt si o usturime.de la c poate fi? aveti idee? o sa merg la ginecolog dak mai persista durerile.sper sa ma puteti ajuta:).mentionez ca nu am avut alti parteneri.
3 comentarii
0
08-12-2009, ora 17:18
eu17
Nu este medic/terapeut
eu17
de ce iei contraceptive?de ce nu faci act sexual cu( durex )coton?
0
08-12-2009, ora 19:26
alinutza20
Nu este medic/terapeut
alinutza20
am fost la medic si m-am linistit.:)s.a rezolvat problema.iau contraceptive la recomandarea medicului... ginecolog si ma simt mai in siguranta asa:)
0
10-02-2011, ora 13:29
madalina18
Nu este medic/terapeut
madalina18
pentru alinutza 20:am si eu aceeasi problema ca si tine si am ajuns la concluzia ca anticonceptionalele pot dauna si inca foarte mult, eu iau anticonceptionale de aprox 2 ani si nu am avut probleme cu marvelon dar acum mi sa recomandat de la un cabinet de planficare familiala harmonet si am inceput s am dureri in timpul actului sexual tinand cont ca nu o fac prea des, o data pe saptamana.am ajuns la concluzia ca anticonceptionalele sunt de vina eu acum sunt la a4a pastiluta din folie si cum termin folia le las.apropo ai vazut si cazul femeii de la tv care a murit printre altele si din cauza anticonceptionalelor?
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Durerea sexuală după naștere - ce spun studiile
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.