Simte aspru in gat
Buna ziua ! V-am scris pentru ca puteti sa ma ajutati. Bunicii mele de la o saptamana incoace atunci cand intra in camera incepe sa tuseasca si simte cum i se usuca gatul si are impresia ca s-a format o coaja si tuseste intruna. Atunci cand iese afara lucrurile se imbunatatesc considerabil, apoape numai tuseste deloc. Tin sa mentionez faptul ca in camera respectiva peretii sunt izolati cu vata de sticla si atunci cand se face focul pentru ca traiesc la casa si au soba, atunci cand se face focul se face foarte foarte cald. Poate aceste simtome sa provina de la faptul ca in camera umiditatea este foarte scazuta ? Sau are ceva legat cu vata de sticla ? Va multumesc !
1 comentarii
Sigur ca DA.
1. cumparati un termometru de vamera si sa nu fie mai mult de 24 de grade niciodata!
2. sa puneti langa soba vas cu apa permanent si sa adaugati acolo cate 2 pic de Ulei esential de eucalipt!
3. Vit A uleioasa in nas cate 4 pic diun 4 in4 ore
4 scoate. ti florile de camera daca sunt.
1. cumparati un termometru de vamera si sa nu fie mai mult de 24 de grade niciodata!
2. sa puneti langa soba vas cu apa permanent si sa adaugati acolo cate 2 pic de Ulei esential de eucalipt!
3. Vit A uleioasa in nas cate 4 pic diun 4 in4 ore
4 scoate. ti florile de camera daca sunt.
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Hipersalivatie
- 3Sangerari nazale de vreo 2 zile cand suflu nasul
- 1Limba alba uscata
- 1Pata Rosie pe cerul gurii
- 0Sept perforat
- 1Surzire neurosenzoriala brusca
- 1Ajutor! Adenopatii multiple!
- 2Tinitus după o răceală de 4 zile
- 1Hiperpneumatizarea celulelor mastoidiene
- 4Posibilă rinită atrofică sau inceput de perforatie sept nazal?