Sinuzita maxilara -arsuri pe pielea din creștetul capului

02-02-2019
Lefter Ionuț
Nu este medic/terapeut
Lefter Ionuț
Diagnostic modificări inflamatorii cronice la sinus maxilar stang si DSN cu convexitate superioara spre stanga in urma CT craniu. Am extras dintii de sus lucrarea îmbrăcată si chistomie.
Acum am dureri in creștetul capului, ma arde pielea capului si dureri in varful nasului si os maxilar stang.
Am fost la ORL si neurologie si tot persista durerile de arsura pe pielea capului si usoare ameteli cateodata.
Poate fi infectie la nivelul capului sau durerile vin de la deviatia de sept?
3 comentarii
0
03-02-2019, ora 16:24
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
acea portiune de piele.. primeste nervii si vascularizarea de la coloana cervicala..nu de la sinus
asa ca faceti investigatii pentru coloana cervicala si consult balneologie
0
03-02-2019, ora 18:52
Lefter Ionuț
Nu este medic/terapeut
Lefter Ionuț
Precizez ca de la Neurologie mi a dat alanerv, detrical si am făcut si injectii cu movalis 5 zile.Dar nu sunt semne de îmbunătățire. Dimineață cand scuip am in saliva mucus îngrosat verde si nasul uscat. Mentionez ca aceea durere de pe pielea capului ma doare incontinuu si in zona unde am extras maseaua cu chistomie. La control la Orl Campina mi a spus sa iau Claritine si Nasonex, si ca ar fi de la deviatia de sept sa imi dea anumite dureri in cap.
Mie frica sa nu se fi dus infectie de la masea pana in cap.Nu am febra, dar stare de oboseala.Nu as mai vrea sa iau antibiotic ca am si ficatul mărit. Ati putea sa imi recomandați tratament naturist, aerosoli.multumesc mult
0
03-02-2019, ora 19:23
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
faceti o radiografie panoramica radacina dintilor
radiografie SAF la sinsusuri
si o sa scapati de acea temere
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.