Spotting

09-10-2009
Mirela Ciobanu
Nu este medic/terapeut
Mirela Ciobanu
Am fost operata laparoscopic anul trecut si mi s-a efectuat drilling ovarian.Pana in urma cu 2 luni ciclul era normal dar de luna trecuta ciclul imi vine inainte cu 3-4 zile cu spotting.Luna aceasta trebuie sa fac analizele hormonale care se fac in ziua 3 a ciclului pentru fertilizare in vitro si nu stiu de cand ar trebui sa calculez, din ziua in care efectiv incepe sa curga sange? Va multumesc si astept raspuns urgent.
2 comentarii
0
11-10-2009, ora 08:02
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Da, din ziua in care efectiv incepe sa curga sange.
0
09-02-2012, ora 10:46
andreea912
Nu este medic/terapeut
andreea912
Am aproape 21 de ani, mi-am inceput viata sexuala(desi este neregulata, mai ales in ultimele 4-5 luni), nu am luat niciodata anticonceptionale, ma protejez intotdeauna...CM este neregulat 33-38 de zile, menstruatia dureaza 5-6 zile, scurgeri abundente si uneori cheaguri, dureri abdominale si de spate...De cateva luni iau Mastodynon, prescris de medic...Luna trecuta mi-a venit menstruatia pe 10(ianuarie, deci) si de pe 2 februarie incoace ramaneau pete ff mici de sange, rosii, uscate, pe hartie, in special dimineata...m-am ingrijorat pt ca nu mi s-a mai intamplat pana acum...m-am gandit ca trece, dar nu a fost asa...aseara a inceput sa se intensifice, a curs un pic mai mult si avea o tenta maronie, niste firicele maronii ca niste cheaguri foarte subtiri si in dimineata asta sunt semne ca mi-ar fi venit pt ca este mult mai mult, am durerile obisnuite acestei perioade, insa secretia este altfel, menstruatia sau ce o fi...e sange amestecat cu acea secretie maronie, de care va spuneam...mentionez ca de pe 2 febr pana pe 4, cam asa, uneori avea dureri puternice, ca niste lovituri de cutit...apoi au trecut...nu stiu ce sa fac...cu mersul la medic este mai complicat...sunt in Italia, cu bursa de studii si abia in iunie ma intorc in tara...am o asigurare medicala, la Astra, dar stiu ca acopera doar urgentele, accidente, apendicita si altele.De aceea va cer parerea, pt ca nu stiu ce sa fac...
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul