spotting abundent dupa pauza diane 35

15-12-2011
lauracluj
Nu este medic/terapeut
lauracluj
buna ziua,

am luat diane 35 timp de 1 an jumatate, timp in care nu am avut nicio neplacere din cauza lor. anul acesta am decis sa fac o pauza si nu le-am mai luat timp de 3 luni. de cand le-am inceput din nou, (in prima zi a menstruatiei cum e recomandat) am un spotting foarte abundent si usoare dureri abdominale. mentionez ca e prima luna de cand am reinceput sa le iau si stiu ca ar fi 3 luni de acomodare, dar spottingul e foarte abundent, mai tare seamana a menstra. oare ar fi bine sa le schimb de luna viitoare?

va multumesc mult pentru timpul acordat!
5 comentarii
0
15-12-2011, ora 14:51
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
Ar trebui sa precizati varsta si cine v-a recomandat sa folositi Diane 35.
0
15-12-2011, ora 16:31
lauracluj
Nu este medic/terapeut
lauracluj
am 21 de ani iar diane 35 am luat sungura dupa ce doctorul mi-a recomandat logest, nu au mers (m-am ingrasat) apoi Yasmin de la care nu m-am simtit bine...asa ca am luat diane 35 care anu mers excelent. de asemenea tratamentul cu anticonceptionale l-am inceput in urma cu 4 ani din cauza polimenoreei.
0
15-12-2011, ora 21:05
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
Nu aveti indicatie pentru Diane 35 si va recomand sa renuntati la el si sa incercati altceva, gen Qlaira (este special pentru pacientele ce prezinta polimenoree, spotting) eventual karissa, Yaz etc
0
16-12-2011, ora 12:58
lauracluj
Nu este medic/terapeut
lauracluj
multumesc mult domnule doctor!
0
19-12-2011, ora 17:37
lauracluj
Nu este medic/terapeut
lauracluj
revin la topic...as fi vrut sa iau Karissa dam am aflat ce sunt identice cu logest si nu mai vreau sa ma ingras asa ca m-am gandit la Desorelle. oare ar fi ok? si pot sa le iau acum dupa pauza de 7 zile normal?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Spotting - sangerarile intermenstruale
  •