Sangerari vaginale intre menstuatii!

30-04-2013
jemeni
Nu este medic/terapeut
jemeni
Am avut o sangerare vaginala intre mentruatii. Sunt pe anticonceptionale de un an jumate si stiu de fiecare data cand trebuie sa imi apara menstruatia, iar pana atunci mai sunt 10 zile.
Mi s-a mai intamplat acest lucru, dar in primele luni de la inceperea tratamentului cu anticonceptioanale, iar doctorul ginecolog a zis ca e normal.
Nu cred ca asta e normal sa se intample dupa un an si jumatate. Am avut un examen azi si am fost destul de stresata.
Care crede-ti ca ar putea fi cauza?
1 comentarii
0
01-05-2013, ora 12:24
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Efecte secundare ale anticonceptionalelor.
Cititi cu atentie prospectul si mai cautati pe net.
Sunt foarte frecvente aceste efecte secundare.
Adaugă un comentariu / răspuns

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Spotting - sangerarile intermenstruale
  •  
     
     
    Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.