Spune ca e virgina, asa o fi?

16-09-2009
cornelas
Nu este medic/terapeut
cornelas
Am o prietena si nu stiu daca a mai intretinut relatii sexuale.Ea zice ca nu a mai intretinut si ca este virgina.Eu i-am introdus un deget si zice ca o doare, doua degete nici nu am gandesc ca ar merge pentru ca este stramta.Ea zice ca a mai avut un prieten care i-a introdus doar degetul, dar a durut-o( zice ca este foarte sincera, cand mi-a spus despre acel prieten care i-a introdus un deget a plans, zice ca e sincera si numa atat a fost, eu nu stiu ce sa cred).Si eu cand il introduc imi zice ca o doare, dar totusi nu am dat de himen.Cand ii introduc degetul desi o excit foarte tare si se uda si se dilata simt eu, totusi merge destul de greut shi un deget, e cam stramta, dar totusi intra daca fortez un pic aproape tot, dar se trage si zice ca o doare.Mi-a mai zis ca a folosit si OB.Vreau sfatul unui medic!multumesc
8 comentarii
0
16-09-2009, ora 11:54
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
draga cornelas, eu nu stiu de unde prejudecata asta de a fi fetele virgine, si daca ar mai fi avut un prieten ce ar fi?
Tu esti virgin? Si daca nu ai fi ce conteaza? Daca nu proniti cu incredere intr-o relatie nu mai are rost sa continuati.
in alta ordine de idei, da, exista himen elastic. Daca o iubesti cu adevarat, viermele indoielii nu are ce cauta.
daca nu ai incredere in ea si ti se pare ca minte sau mai stiu eu ce, nu are rost sa continuati!
0
16-09-2009, ora 12:06
cornelas
Nu este medic/terapeut
cornelas
as vrea sa vad daca e sincera.puteti sa-mi spuneti parerea strict medicala legata de cele scrise de mine mai sus?(in afara de prejudecati)multumesc
0
16-09-2009, ora 13:15
eleni theutokopulis
Nu este medic/terapeut
eleni theutokopulis
ti-am zis, poate fi himenul elasitic. Sunt virgine care folosesc OB fara probleme de asta. stiu de la medicul ginecolog!
0
16-09-2009, ora 13:18
cornelas
Nu este medic/terapeut
cornelas
da!deci dupa parerea dvs la o virgina intra un deget nu?
0
16-09-2009, ora 13:20
cornelas
Nu este medic/terapeut
cornelas
ce parere aveti in legatura cu situatia asta dupa detaliile pe care vii le-am dat?stric dupa detaliile pe care vii le-am dat?e sau nu e?e posibil sa fie sau nu?multumesc pentru raspunsuri
0
16-09-2009, ora 14:52
Teodora M.
Nu este medic/terapeut
Teodora M.
Strict medical: himenul NU acopera intreaga zona de intrare a vaginului, pentru ca trebuie sa poata curge sangele menstrual etc, nu e logic? Deci, se poate introduce un deget, cum spui tu fara probleme, vezi numa sa n-o dezvirginezi asa, ca nu e neaparat sa existe si sangerare la dezvirginare.Sanatate!
0
16-09-2009, ora 14:56
Nora...
Nu este medic/terapeut
Nora...
dak ea zice ca este virgina asa este...si chiar dak ai relatii sexuale cu ea si nu ii curge sange, nu fi dezamagit !himenul este fragil, posibil sa i-l fi rupt de mult doar cu degetul, nu uita k el este foarte aproape.cauta pe net si gasesti mai multre tipuri de himen.
0
31-10-2009, ora 15:32
miha09
Nu este medic/terapeut
miha09
:(si mie mi sa int acelashi lucru..
bine..p mn nu ma atins nimeni inafara de prietenul meu
cu toate ca neam inceput viatza sexuala nu mia curs sange:(
cel mai bn e sa ai incredere in ea
dak tot zici ca o iubeshti
nu crezi?
:|
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: