stare de voma

02-02-2012
cpt
Nu este medic/terapeut
cpt
Claudia 40 de ani:aproape dupa orice mancare vomit si cu toate ca am facut diverse analize, endoscopii, ecografii in urma carora nu mi sa gasit nimic(nici la fiere)nu pot gasi cauza acestor stari de voma.Mentionez ca singurele mancaruri dupa care nu vomit sunt salatele de legume si fructele, cu exceptia perioadei de vara cand am aceste legume, nu pot scapa de aceasta voma care se manifesta de cativa ani buni.Daca este cineva care a avut aceasta problema as vrea sa stiu si eu ce sa fac.Multumesc
1 comentarii
0
03-02-2012, ora 09:10
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Daca nu vi s-a gasit la nici o investigatie vreo cauza organica si daca varsati "dupa orice mancare", este posibil ca aceste varsaturi sa fie pe sistem nervos, adica un simptom prin care organismul va arata ca exista ceva in viata dvs care nu mai poate fi tolerat- un stres, o nemultumire, etc Va sfatuiesc sa faceti si un consult psihiatric.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
23-06-2022, ora 19:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
CHirurgi și Clinici de chirurgie
Medici-Chirurgi.ro - caută un chirurg sau recomandă unul
Un website dedicat pacienților ce necesită o intervenție chirurgicală. Găsiți aici liste cu chirurgi și clinici de chirurgie, prezentări de servicii și recomandări ale pacienților, dar și informații detaliate despre fiecare operație.
Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Voma si diaree - primul ajutor
  •