Stie cineva sigur de Mirela Wagner sau Gherghit Gabriela

25-07-2008
ciupic
Nu este medic/terapeut
ciupic
A cumparat cineva medicamente de la gabriela gherghit?mirela wagner este medic?intreb pentru ca nu stiu care e treaba cu medicamentele pe care ti le livreaza?nu are magazin si e ciudat.a luat sigur medicamente cineva de la gabriela gherghit?a folosit cineva aceste medicamente?
50 comentarii 12 Înainte ›
0
25-07-2008, ora 00:00
ciupic
Nu este medic/terapeut
ciupic
pe un site se spune ca are mai multe adrese si da mesaje pe acest site.care e treaba stie cineva?va rog sa-mi spuneti.
0
27-07-2008, ora 00:00
Cosmin59
Identitate neconfirmată
Cosmin59
Doamna Seherzada Dr Mirela Wagner mi-a fost colega de facultate, are un renume, este un medic cunoscut atit la noi cit si in Los Angeles are 3 specializari si conduce o clinica deci nu cred ca ar fi frumos sa puneti la indoiala onestitatea ei.La fel si cu magazinul un distribuitor de medicamente nu se joaca cu asa ceva, o cunosc pe d-na Gabriela cunosc medicamentele si eu le recomand bolnavilor mei, este distribuitor de medicamente care sint inregistrate la IBN.Cred ca ar fi cazul sa va cereti scuze sau sa nu mai cereti sfaturi pe site daca nu aveti incerdere in noi.
0
27-07-2008, ora 00:00
ciupic
Nu este medic/terapeut
ciupic
da multumesc, nu am pus la indoiala onestitatea nimanui dar cu atitea cite se intimpla la noi in romania nu stiu de ce ar supara pe cineva o intrebare daca totul este ok?nu?mi se pare corect sa intreb, nu stiu de ce dvs nu vi se pare ok?nu am acuzat pe nimeni de nimic, am pus doar o intrebare daca cineva a auzit de dna doctor mirela wagner, eu nu am auzit pt ca nu am auzit.ce vi se pare atit de deranjant ca am pus o intrebare.romania si romanii au o problema sa nu cumva sa pui o intrebare, se simt lezati.america si americanii nu mai au astfel de probleme.hai sa fim mai nemti si mai americani si sa nu ne mai dam asa de corecti.am pus o intrebare daca cineva cunoaste pe cineva.putea-ti sa-mi raspundeti simplu domnule cosmin 59.hai sa fim diplomati si mai nemti.
0
28-07-2008, ora 00:00
Cosmin59
Identitate neconfirmată
Cosmin59
Sigur danabv ca trebuie sa intrebi dar nu in felul cum sa pus problema de Seherezada ca ma deranjat pe mine, eu inteleg din cele scrise de Seherezada ca noi toti medici trebuie sa ne spunem la fiecare in parte biografia noastra, daca cauta pe site vedea ce hram poarta acest medic, cite persoane a ajutat dezinteresata (asa cum spune d-sa in Romania nu prea se poarta asa ceva sa te asculte cineva pe gratis).Este normal ca am sarit in sus ca ars cind am vazut cele scrise deoarece Dr Mirela Wagner a adus aparatura medicala pentru un spital intreg pe gratis de care beneficiaza un oras intreg, si a facut-o pentru oameni din tara sa.Alti medici care sint plecati din tara UITA ca sau nascut aicea, nici nu mai vor sa spuna ca au plecat din Romania.Deci hai sa-i rasplatim pe cei care ne ajuta.
Sper sa fiu bine intels, si sa nu se faca confuzi...si sa lasam diplomatia.
0
28-07-2008, ora 00:00
ciupic
Nu este medic/terapeut
ciupic
domnule cosmin 59, sa-mi dati si mie numele complet al dvs de medic, sa ma interesez de dvs la spital sau la facultatea pe care spuneti ca ati absolvito.cu tot respectul pt toata lumea daca nu aveti nimic de ascuns.cind cineva primeste un raspuns pe acest site-forum de la un medic am vazut ca se semneaza:medic sau dr.xyz.eu nu contest ca dna dr.mirela wagner nu este medic, si dvs daca erati medic asa cum spuneti nu sareati ca 'ars'.hai sa fim seriosi.nici nu mai intru pe acest forum pt ca vad multe chestii dubioase.eu nu am pus nici o problema, am intrebat daca cineva a auzit de d.na doctor mirela wagner, ce nu intelegeti domnule??????????????????????????????asa cum am www din america de la alti medici renumiti care sint mandrii sa stie o lume intrega de dinsii si dau sfaturi gratuite pe site, nu stiu de ce sariti ca 'ars'???domnule cosmin 59, felicitari pentru facultatea pe care ati absolvito, in loc sa dati un exemplu ca sinteti un medic si de o etica profesionala excelenta asa cum ati facut juramintul la facultete, dvs sariti ca 'ars'??????????????????????????nu mai intru pe acest site.o zi buna la toata lumea.
0
05-12-2008, ora 05:38
vstate
Nu este medic/terapeut
vstate
E o intreaga poveste cu aceste ciuperci, aceasta doamna doctor Mirela Wagner si acesti cetateni care au devenit sanatosi dupa aceste cure de ciuperci medicinale. Locuiesc in Statele Unite si din intimplare a dat peste mine o hepatita si, ca omul hai sa caut leacul minune. Din citeva ore de cercetari pe google am tras urmatoarele concluzii urmarind diverse nume:

ALOHA MEDICINALS este o firma care produce suplimente alimentare in california
pentru informatii stiintifice studiati pagina link:
http://www.alohamedicinals.com/research.htm
JOHN HOLLIDAY, Director of Mycology & Research la aceasta firma
GEORGES HALPERN este un autor de carti medicale, o persoana integra. faceti un search pe google si veti vedea ca este autorul unor carti despre ciuperci medicinale. deseori referit in materialele de la Aloha Medicinals.
*******************************
nformatii despre licenta sau numele persoanelor licentiate sa practice medicina in statul California puteti
gasi pe urmatorul link:
http://www2.dca.ca.gov/pls/wllpub/wllqryna$lcev2.startup?p_qte_code=MDX&p_qte_pgm_code=6301
sau faceti un search pe google cu subiectul
"california medical licenses"
********************************
John Holliday nu este licentiat sa practice medicna in statul California.
Mirela Wagner nu este licentiata sa practice medicina in statul California
Georges Halpern nu este licential sa practice medicina in statul California. Mai mult sau mai putin din informatiile gasite a practicat medicina in Franta si a fost profesor la Davis University in California si actualmente este profesor honorific la o universitate din Hong-Kong.
********************************

In mare as spune ca aceste produse exista si sint considerate ca folositoare in diverse tratamente. Desigur o parte a lumii medicale le considera doar o poveste si alta le considera o alternativa viabila.
Parere personala: as zice ca in spatele acestei campanii de laude la adresa unui doctor inexistent se ascund clar interese materiale. Dar nu pot sa zic ca aceste suplimente alimentare nu ar avea un efect benefic asupra unor bolnavi.

Cele bune si sanatate la toatea lumea.
0
10-01-2009, ora 19:17
moby2484
Nu este medic/terapeut
moby2484
1.Va rog sa imi spuneti d-voastra ce ati facut pentru a va trata de hepatita.
2. Stiti pe cineva care s-a vidnecat de hepatita B cronica cu medicamentele alea cu ciuperci?
Va multumesc!
0
02-02-2009, ora 18:53
madibiank
Nu este medic/terapeut
madibiank
Buna ziua,
Si eu am intrat pe site sa caut despre medicamentele recomandate de dna doctor Wagner. Recunosc ca sunt uimita de cum i s-a raspuns doamnei care a cerut informatii despre doctor Wagner si produsele de pe site. E foarte neplacut sa vezi ca ti se interpreteaza intrebarile ca si cum ar fi amenintari.
Doamna are dreptate, ar trebuie sa ne mai relaxam si sa renuntam la atitudinea romaneasca de " vai doamne cum iti permiti sa pui intrebari, taci si inghite ca eu sunt o somitate".
ceea ce m-a facut pe mine sa caut pe forumuri informatii despre produse a fost raspunsul doamnei GABRIELA GHERGHIT. Dna dc Wagner, mi-a raspuns cat se poate de profesionist si prompt si m-a multumit. Si as fi luat bucuroasa produsele daca erau afisate pe site -ul oficial, doar ca pentru unul din produse mi-a zis sa o sun pe doamna Gherhit, caci este f cautat si de aceea nu il pune pe site. Cand am sunat-o pe doamna si am rugat-o sa imi spuna firma producatoare a medicamentului, am avut impresia ca i-am adresat cea mai ingrozitoare jignire dupa felul in care mi-a raspuns. Eu nu am vrut decat sa stiu si eu ce cumpar, mai ales cand pretul e destul de mare. Ca orice persoana cand dai multi bani vrei sa stii ce cumperi, raspunsul final al doamnei Gherghit a fost ca nu are timp sa imi dea asemenea informatii, si ca nu sta ea de banii mei. Asta dupa mai multe afirmatii care m-au lasat fara cuvinte, pur si simplu nu stiam ce sa ii mai zic la tel.
Cu toate astea as vrea sa iau produsul, pentru ca am incredere in dna doctor Wagner, dar nu mi-ar strica niste impresii despre crema ALIIVE, a incercat-o cineva. crema ar fi benefica pentru firele de par crescute in exces.

Astept impresii, va multumesc
0
27-06-2009, ora 13:40
Hawaii
Nu este medic/terapeut
Hawaii
Am cauta si eu despre aceasta Mirela Wagner si n-am gasit decat comentarii postate de cosmin69 care se da ca e medic chirurg da posteaza sub diferite nume... ba ca a avut cancer de prostata si e din botosani ba ca nu mai stiu cine e si nu sh ce tip de cancer a avut. Romania nu e trecuta la Aloha Medicinals si distribuitori pentru romania sunt acest cosmin si aceasta gabi care vand produsele la triplu pretz fata de Aloha SUA. Parerea mea ca sunt niste shnapani care fac bani pe spinarea oamenilor lovitzi de aceasta necrutzatoare boala. Apropo n-am gasit nicaieri clinica doctoritei Wagner. Oameni buni nu va mai lasatzi prostiti de acesti nemernici... Verificati si voi userii Cosmin69 si Mirela13 scrieti la Aloha Medicinals si o sa va convingetzi. Sau search google si aveti rabdare... Si apropo Mirela Wagner prescrie 3 pastile/zi din toate la orice fel de boala iar pretul lor e de 10 milioane / luna x 6 luni 2000 Dolari. Daca le iei direct de la Aloha Medicinals e de 3 ori mai ieftin pentru 6 luni. Si inca ceva am gasit un studiu de data asta pe bune care spune ca ciuperca aia Agaricus iti face ficatul praf... si chiar foarte repede si este letala search google daca nu credetzi. Nu incercati sa scapati de cancer sinucigandu-va cu ciuperca Agaricus.
0
19-11-2009, ora 08:51
ceci21
Nu este medic/terapeut
ceci21
Dragii cititori, am dat peste povestea asta cu Dr Wagner pt ca o prietena de-a mea are o ruda bolnava cu cancer si mi-a cerut parerea. Eu sunt doctor in USA si practic medicina la un spital aici asa ca am access la diferite site-uri de verificare a licentelor medicale. Aceasta Dr Wagner, daca exista intr-adevar ca persona, nu e doctor aici. Am verificat prin toti colegii mei din California si nimeni nu a gasit-o. Nu este doctor. Nu are licenta de practica.Eu am si stiu cat de greu e sa iei o licenta medicala in America. Ca sa iei licenta de practica in USA trebuie sa treci printr-un rezidentiat de cel putin 3 ani.Fara el nu ai licenta, nu esti doctor, si nu ai drept de prescriere de nici un fel de medicamente.Numai dupa ce ai licenta fiecare stat iti acorda un cod numeric special care iti da dreptul sa prescrii medicamente. Fara licenta nu poti lua cod pt medicatie.
Un alt lucru interesant care l-am observat pe site-ul acestei pseudo-doctorite este faptul ca poarta halat roz.Oricine a practicat cateva zile de medicina in america stie ca aici au un cod foarte strict pt halate. Un doctor nu poate purta decat halat alb.Nu poti purta halat colorat.Alea sunt pt infirmiere si asistente.
De ce nu are site in engleza, si de ce nu vinde in USA aceste miraculoase ciuperci, pt ca aici sunt destui oamenii cu bani grei? Pt ca aici daca cineva le-ar cumpara si apoi se intampla ceva rau o iau avocatii de gat si ajunge in puscarie. Aici nu poti impersona un doctor si sa dai prescriptii de medicamente. Ce recomanda ea sunt suplimente alimentare pt care nu iti trebuie licenta si legea nu o poate atinge daca spune ca sunt vitamine.

I-am scris acestei doctorite initial un e-mail prin care ii ceream cum sa verific licenta ei. A refuzat sa raspunda. Si apoi i-am scris diferite e-mailuri diferite cu diferite cazuri si mi-a raspuns la toate cu aceleasi tratamente.Ati auzit de 10 tipuri de cancere, total diferite, care se trateaza cu acelasi lucru? Am strecurat intentionat greseli medicale (am dat eronat stadiul cancerelor, lucru care ar fi putut detectat si de un student la medicina) ca sa vad daca ma corecteaza. Raspunsul? Zero. Habar nu are de ce vorbeam. Nu a detectat greseli maaari de tot! Nu foloseste nici macar vocabular medical.A copiat cuvintele mele in e-mailul ei si mi-a dat acelasi tratament la toate 10 e-mailurile. Femeia asta nu are habar de medicina. Oameni buni, fiecare cancer are tratament individualizat, depinzand de stadiu, tip de cancer, tipul de diferentiere. Daca sunt metastaze tratamentul se schimba radical. Femeia asta se da pe site doctora ca suna bine pt oameni naivi si disperati, saracii, de boli devastatoare si vinde apa chioara ca face bine la business. Va ia banii pt sperante desarte. Cea mai buna afacere e sa profiti de oameni disperati care ar da orice pt cateva luni de viata. Dar asta e o escrocherie.Ar trebui sa ii fie rusine! Rusine! Ar trebui sa stea in laboratorul unde probabil muta eprubete si sa nu se ma dea doctorita pe internet in lumea fanteziei.
0
20-11-2009, ora 03:10
cristianam
Nu este medic/terapeut
cristianam
Mda,
evident, fiecare are dreptul sa isi dea cu pareara, dar va intreb: ati auzit de tratamente miraculoase? ati auzit de oameni care nu au nevoie de scoala si diplome, ci doar de o dedicare totala intr o anume directie? Eu cred ca mai multa valoare are un om care se dedica in intregime decat un medic cu o suta de diplome caruia ii e lehamite de pacienti si se da smecher.(chiar si medicii din strainatate sunt niste ingamfati si persiflanti)..cam asa sunt toti medicii cu o mie de diplome...a fi om e lucru mare.
Eu va mai intreb: inaine sa judecati, ati incercat aceste tratamente? Ei bine, eu am facut aceste tratamente, caci eram disperata, nu mai stiam ce sa fac din cauza unui stafilococ nenorocit (si nu numai asta)
In afara de faptul ca acest om e un om simplu, care nu are fitze, a si administrat un tratament de care sunt multumita. Dragilor, v ati documentat in ceea ce priveste Red Reishi si Cordyceps...nu cred ca Mirela Wagner are un contract cu cei de la Discovery Chanel, care au scos documentare despre aceste ciuperci...Asa ca inainte sa comentati si sa faceti pe agentii 007, DOCUMENTATI-VA,. Esti patetic (a), CECI21, mi ar fi si rusine sa spun la o lume intreaga ca mi am pierdut timpul spionand un om si trimitand o mie de mailuri, numai ca sa o prinzi cu mata n sac, mai ales ca habar n ai despre ce tratamente e vorba. Rusine sa ti fie, o spune un om care a facut acest tratament si care a dat rezultate dupa o saptamana!!Si prieteni de ai mei au facut tratramente diferite si nu sunt singura care are o viata mai buna datorita acestui om si acestor tratamente. DOCUMENTATI-VA si nu mai pierdeti timpul cu spionaje penibile numai de dragul de a face rau unui om DEDICAT.
0
21-11-2009, ora 08:39
ELENA-CARMELA
Nu este medic/terapeut
ELENA-CARMELA
buna, comentariile se pot duce la nesfisit eu nu sint nici macar infirmiera dar imi place sa urmaresc medicina ca sa stiu cum sa imi ingrijesc familia, sa ne mentinem sanatatea care o mai avem nu as cumpara medicamente nici ieftine (de la necunoscuti ) daca ar fi, si poate nu te ajuta cu nimic s-au poate te ajuta la o boala si iti urmeaza alta, eu cred mai mult in medicamentele noastre, ( dar nu mult timp )nu in a celor care vor profituri La scoli ar trebui sa invete cum sa isi ingrijeasca sanatatea, dar vor fi multi contra sa vor avea muti de pierdut. Sa nu fie suparat nimeni ca in lumea asta minunata te face sa iti pierzi incredera in oameni. mai ales cind cumperi un medicanemt de la "necunoscuti" zi buna sa aveti cu toti si multa sanatate
sa nu avem nevoie de medicamente.
0
21-11-2009, ora 23:49
Hawaii
Nu este medic/terapeut
Hawaii
@cristianam (nu m-ar mira sa fie pseudonim pentru mirela wagner sau cosmin59), a cautat si eu "pe net" fiind disperat cautand un medicament minune pentru mama mea. Ce am observat ca aceste "povesti" cu vindecari "miraculoase" sunt scrise de aceleasi persoane (cosmin59) dar progagonistii diferiti, ba din Piatra Neamt ba de te miri unde. Am luat tratamentul de la Aloha muuuuuult mai ieftin si mama a acuzat dureri de ficat la o saptamana doua dupa aceea. Am renuntat complet la ele. Am cautat despre aceste ciuperci si am gasit ca una din ele este deosebit de periculoasa pentru ficat, am citit un raport medical in care o pacienta bolnava de cancer a luat ganoderma blah blah blah si s-a curatat in 2 saptamani din cauza unor complicatii la ficat. Concluzia mea este ca aceasta Mirela Wagner care poate ca nici nu exista + persoana de contact din Cluj + persoana de contact din Brasov (Gabriela paremi-se) fac bani grei pe seama oamenilor disperati vanzand niste produse la preturi exorbitante.
Dar as dori sa impartasesc "experienta" mea in domeniul acesta:
- Mama a fost diagnosticata cu cancer la baza limbii. A facut 36 de sedinte de cobaltoterapie la Colzea timp in care a urmat un tratament alternativ dupa reteta dr. Budwig (am cumparat toate cele 3 carti de pe Amazon) folosind ulei de in comandat de la Barley (dar versiunea cu eticheta rosie) si braza degresata BIO nemtzeasca pe care o gasesti la Carrefour, iar seminte de in de la Plafar. I-am mai cumparat niste pachetzele cu bifidum nush ce, un spray de dat in gat de la aceeasi firma. I-am mai dat niste pastile Platinum si unele din fructe Noni. La inceput ii era greu sa le inghita pentru ca din cauza tumorii nu putea bea apa, ii iesea toata pe nas. In fine, dupa cobaltoterapie a facut consultata de domnul profesor Zainea (cu o camera introdusa pe nas, imi scapa acum termenul), si tumoarea a disparut complet. A inceput chimioterapia, e la a patra sedinta si a inceput sa se simta rau. Mai are doua dar mi-as dori sa nu le mai faca. Ma rog la Dumnezeu ca totul sa se termine cu bine pana la urma. Problema ca acum nu vrea sa manance nimic, iar chimioterapia asta e tare nenorocita. Sa nu uit, nu prea s-a omorat cu carnea in tot acest timp, iar ca dieta in general am urmat ce scrie in cartea Dr. Budwig (nominalizata 7 ori premiul Nobel). Deci "doctorita" Wagner recomanda tratamenul 6 luni pentru ca ii intra in buzunar cca 2000 dolari care in mod normal daca ati cumpara produsele direct de la Aloha v-ar costa vreo 600. Ati inteles?
0
24-11-2009, ora 09:56
bogdan71
Nu este medic/terapeut
bogdan71
Va arat mai jos costurile acestor ciuperci luate de pe site-ul Aloha :

Qty Name SKU Each Subtotal
-
1 Immune-Assist Critical Care Formula - Immune Support SupplementICCF $59.95 $59.95
1 Bio-Silymarin Liver Support - Milk ThistleBioS $12.95 $12.95
1 Cordyceps sinensis - Organic American GrownCS $19.95 $19.95
1 Pure Red Reishi Capsules reish $19.95 $19.95
1 Organic Agaricus blazei Murill ABM ABM $19.95 $19.95
-
Subtotal $132.75
Shipping: FedEx Express Saver(R) $12.08
Tax Total $0.00
Grand Total $144.83

Payment type:MasterCard
Deci 145 USD adica 435 RON Incredibil!!! comparati cu preturile de pe site-ul romanesc si veti vedea cum incearca sa profite de pe urma oamenilor care se agata de ele ca ultima speranta.Tipic romanesc!E jalnic oameni buni...Nu contest actiunea acestor suplimente alimentare asupra organismului ci faptul ca sub diferiti useri care posteaza tot felul de povesti triste s-a dezvoltat o afacere prospera bazata pe lipsa de informare a noastra si pe faptul ca suntem disperati.
0
25-11-2009, ora 16:51
cristianam
Nu este medic/terapeut
cristianam
Hawaii, in ceea ce priveste procurarea acestor produse (Red Reishi in special), si eu le am cumparat de la Aloha si sunt de acord ca sunt mai ieftine decat in Romania (eu sunt stabilita in Canada si am platit pe langa pretul initial al medicamentelor, taxa de vama de 40 de dolari (vama SUA-Canada). Acum, eu nu stiu ce face aceea persoana care le distribuie din Romania, dar pot sa spun ca transportul e destul de scump pana in Romania. In ceea ce priveste faptul ca as fi o impostoare, pot sa spun ca e usor sa faci acuzatii...eu va spun doar experienta mea cu aceste tratamente in urma carora ma simt foarte bine. Nu uita ca fiecare organism reactioneaza diferit la tratamente similare, exact cum personalitatile oamenilor sunt diferite, asa si organismele.Spre exemplu, niste prieteni de ai mei au facut si fac tratamentul si sunt foarte mutlumiti. De o luna de zile, sotul meu a inceput si el un tratament similar si deocamdata nu simte niciun efect. (eu sunt convinsa ca simptmele se vor declansa, dar cum am mai spus, fiecare organism e diferit). Aceste simptome sunt in prima faza negative (diaree, greturi, urinari mai dese), e normal, toxinele trebuie sa iasa pe undeva..)Eu cred ca cel mai bine ar fi sa va documentati pe you tube despre Red Reishi, chiar si cei de la Discovery au realizat documentare. In ceea ce priveste faptul ca tratamentul se face pe sase luni, eu va spun (le iau si acum, dupa un an), ca eliminarea toxinelor din organism nu se face intr o luna sau doua, iar intarirea sistemului imunitar si toate celelate efecte benefice ale tratamentului, se manifesta in timp. (eu am gasit un documentar despre acest medicament si cum reactioneaza el, si pot sa va spun ca toate simptomele specificate, le am resimti exact asa cum au fost descrise. Eu, una, ii multumesc doamne Wagner pentru ajutorul dat, si chiar daca n ar fi raspuns la mailul meu atunci cand eram disperata, as fi luat medicamentele fara ca ea sa mi le recomande, caci am intrat intial pe un site unde mai multe persoane povesteau cum s au facut bine cu Red Reishi si Cordyceps.
Nu uitati: informatia e puterea. Cu cat va documentati unde trebuie, cu atat mai mult veti avea raspunsul bun! (cautati site uri Red Reishi) aici vorbim de produse nu de Mirla Wagner
0
25-11-2009, ora 22:51
Hawaii
Nu este medic/terapeut
Hawaii
Cristianam, am impresia ca dvs. ati citit decat inceputul si sfarsitul postarii mele. Era vorba de Agaricus. Dar cum imi explicati dvs. ca cineva care este in anturajul "doctoritei" (cosmin59) "posteaza" sub diferite pseudonime tot felul de povesti triste si vindecate cu tratamentul miraculos recomandat de doctorita Wagner? Haideti sa nu vorbim de "taxele" de import din Romania... Ele sunt modice si de obicei umfla buzunarele vamesilor.
0
03-02-2010, ora 10:46
celestron10
Nu este medic/terapeut
celestron10
Eu am cunoscut-o personal pe d-na dr.Mirela Wagner fiind plecata la un seminar in Los Angeles, In urma cu citiva ani am avut un diagnostic care mi la tratat d-na Dr Mirela si doream sa ii mutumesc personal.Am intilnit un om minunat, si iubit de toata umea din jurul sau in 2 ore in cabinetul sau am vazut ce inseamna sa pui suflet in ceia ce faci.Deci lasti rautatile si nu mai vorbiti de oameni care chiar ne ajuta fara nici un interes material si luatoi in calcul sistemul nostru sanitar care este jalnic.Eu am avut cu cancer de colon st IV nimeni nu imi dadea sanse si acet minunat medic in 9 luni ma pus pe picioare cu tratamentul sau pe baza de ciuperci.
0
22-03-2010, ora 21:15
moculina
Nu este medic/terapeut
moculina
celestron 10 avem aceiasi problema cu tatal meu: cancer de colon st. IV cu metastaze la ficat si peritoneale. Tu cum ai reusit cu tratamentul d-nei dr. Wagner? Tata ia schema prescrisa de dinsa de 8 luni. Da-mi adresa de mail sa iti dau mai multe amanunte. Ti-am mai trimis un mail.
0
29-04-2010, ora 16:15
destin
Nu este medic/terapeut
destin
Buna ziua.Si pe mn mar interesa aceasta ciuperca pt cancerul de col uterin va rog sa-mi spuneti care este pt. multumesc si o zi buna intr-o saptamana frumoasa
0
26-05-2010, ora 15:17
simonna38
Nu este medic/terapeut
simonna38
buna ziua
sotul avea un semn pe mana care ii sangera, cam de 2 ani jumate bem cafea ganocafe classic semnul nu mai sangereaza, si se retrage, e aproape la nivelul pielii, eu vreau sa iau cordyceps pt stafilococul auriu dar de la ganoexcel sunt 60 capsule la pretul de 140, 00 ron cine stie cate capsule sunt in cutia de la aloha ? ca pretul il stiu e de 250, 00 ron. am si tratamentul de la d-na mirela wagner da 3 caps/zi cordyceps si 3 caps/zi red reishi mai vedem, sanatate
0
14-06-2010, ora 10:00
catamisu20
Nu este medic/terapeut
catamisu20
Buna ziua, am si eu o problema cu un stafilococ auriu de aproapa 2 ani si am incercat tot felul de antibitice si tratamente. De putin timp am dat peste doctorita aceasta...care bineinteles mi-a recomandat tratament cu Cordyceps Sinesis de la Aloha 3/zi si Red Reishi 3/zi -* timp de 6 luni. acuma de la aloha nu am gasit pe aici dar am gasit cred ca din china...30 lei cutia cred ca 30 bucati ??? pot sa iau asa sau obligatoriu de la aloha???


(*modificat de administrator)
0
14-06-2010, ora 15:43
simonna38
Nu este medic/terapeut
simonna38
pt catamisu20
eu am inceput tratamentul cu cordyceps dar de la ganoexcel iau 2/zi, cred ca si de la gano are efect
sanatate
0
14-06-2010, ora 16:15
catamisu20
Nu este medic/terapeut
catamisu20
buna si ms de raspuns.
am luat azi de la ProNatura.25 lei 30 comprimate.
asteptam sa vedem rezultata ca nu mai pot de cap.
ma termina si psihic si moral.
la fel la toata lumea sanatate..
0
20-06-2010, ora 19:42
cristianam
Nu este medic/terapeut
cristianam
Buna catamisu,

Cordyceps de la aloha are 90 in cutie si concentratie pura. eu am luat mai bine de sase luni, tot pentru stafilococ, si ma simt excelent. conteaza foarte mult concentratia, sa stii. Am luat si red reishi in combinatie cu cordyceps si sunt in forma maxima. de cand le am luat nu am mai fost racita deloc, imunitatea mi s a pus pe picioare. iar nenorocitul ala de stafilococ a disparut, mergi cu incredere pe formula asta si vei scapa.
0
20-06-2010, ora 19:51
cristianam
Nu este medic/terapeut
cristianam
allo catamisu,

daca e specificat pe cutie concentratie pura, ar trebui sa fie ok. sper sa iti fie bine, caci stiu ce inseamna sa ai infectia asta nenorocita..mie imi iesea periodic, faceam penicilina si reaparea. nici nu mi vine sa cred ca sunt bine acum.
la mine imediat dupa ce am inceput sa iau cordyceps si red reishi, nu mi a mai aparut deloc. ma asteptam ca o perioada sa mai apara furunculi si puroi, dar au disparut complet. cordycepsul e facut din ciuperci carnivore, care practic distrug orice bacterie sau virus. vezi mai multe detalii pe youtube-cordyceps.asa pt informare si poti sa vezi si despre red reishi. papa
0
21-06-2010, ora 10:19
catamisu20
Nu este medic/terapeut
catamisu20
buna cristina si ms de raspunsuri.am inceput cordyceps dar de la pro natura cum spuneam.red reisshiinca nu mi-am luat.mi-am mai luat si un sapun pe baza de sulf.si am mai luat si 3 azitrox(antibiotic) la care reactiona.dar reaparea... ca nu mai puteam de cap.si pana isi face cordy efectu.nu mai aveam rabdare...
si cordycepsys 90 capsule de la aloha cat costa??? si red reishi ????nici nu am gasit inca????
dar as vrea un pret.si unde as gasi.ms mult de tot!!!
0
21-06-2010, ora 10:50
sanda.toma20
Nu este medic/terapeut
sanda.toma20
Nu are concentratia PURA cel de la pro natura, am dus eu cordycepsul la laborator si era doar 0.02% cordyceps.Si eu am luat pentru stafilococul auriu acest tratament si doream sa stiu ce iau, cel de la Aloha are concentratia 100%.Eu iau de la Aloha de 3 luni si pot sa spun ca mi-a disparut complect nenorocitul, dar nu le opresc pentru ca mie frica sa nu apara din nou.Catamisu 90 pastile la aloha costa 259 ron si red reishi 250 ron dar macar sti ca scapi de acest nenorocit de stafilocooc.-*



(*modificat de administrator)
0
22-06-2010, ora 05:53
cristianam
Nu este medic/terapeut
cristianam
Buna Sanda si Catamisu,

asa e Sanda, ai dreptate, de la Aloha e suta la suta, eu tot de la Aloha am luat si red reishi si cordyceps. din cate am auzit persoana de contact pt romania e gabriela gherghit. eu nu stau in romania si nu stiu preturile de acolo, dar pot sa spun ca produsele Aloha medicinals, sunt foarte bune. continua sase luni pt cordyceps, mie asa mi a prescris dr Mirela Wagner, ca sa fii sigura ca s au curatat toate tulpinile de stafilococ. Ca sa iti creasca imunitatea e bine sa combini cu red reishi. O adevarata minune ciupercile astea. Eu le am oprit de doua luni si incep sa ma simt ca inainte..aveam dureri dese de cap...pe perioada cand luam red reishi pt intretinere eram in forma maxima. Acum durerile de cap revin, am probleme hormmonale si am masa fibrochistica la sani, si dureri mari de cand am oprit ciupercile. Asa ca voi continua pt intretinere sa iau un red reishi pe zi.
0
22-06-2010, ora 08:42
catamisu20
Nu este medic/terapeut
catamisu20
in State am vazut pe net ca sunt mult mai ieftine.daca as face comanda pe net??
m-am uitat pe cutia de la Pronatura si are 0.198 la suta acum o sa le termin pe astea si caut sa iau de la aloha.
0
23-06-2010, ora 19:56
cristianam
Nu este medic/terapeut
cristianam
Buna Catamisu,

da intr-adevar sunt mult mai ieftine din state si chiar din canada. trei cutii de cordyceps sau de red reishi sunt 30 de dolari...si in romania costa o cutie mai mult de 30 de dolari. Si vama e mai scumpa e adevarat, dar nu stiu cat ar costa in romania la pretul corect. E normal...si persoana din romania care distribuie tre sa castige ceva, dar cred totusi ca sunt scumpe la pretul de acolo.
Nu stiu daca de pe site ul de la Aloha.com poti face comanda pt romania, si in plus tre sa platesti cu cardul in dolari. Incearca, daca nu gaseste si tu pe cineva din canada si america, prieteni care sa iti poata aduce. Oricum nu renunta la acest tratament, te asigur ca o sa fii bine daca il urmezi.
Sanatate multa
Adaugă un comentariu / răspuns
50 comentarii 12 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Lista tratamente naturiste ce nu s-au dovedit eficiente în cancer
  •