strabism copil
Fetita mea, in varsta de 1 an si 11 luni nu-si aliniaza cum trebuie ochii cateodata. Am fostcu ea la un control oftalmologic, la o d-na doctor renumita in oftalmologia pediatrica cand avea 1 an si 5 luni. Masuratorile au iesit ok... mi s-a spus ca toate valorile sunt normale pt varsta ei. D-na doctor mi-a explicat ca senzatia de strabism e data de distanta mica dintre ochi. Toate bune... parca din ziua controlului nu am mai vazut nimic in neregula cu privirea fetitei mele, pana acum vreo luna cand am observat ca nu-si aliniaza bine ochii, adica nu se uita paralel... asta nu mereu...doar cateodata, mai ales cand e obosita! Am intrebat doctorita care a consultat-o si mi-a spus ca e prea devreme pt inca un control oftalmologic! Sunt ingrijorata... mi-e teama ca s-a inselat la consult! Sa merg la un alt doctor?
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 2Blefarita/Conjunctivita cronica
- 1Fasciculatii musculare și miokimie pleoapa superioara
- 0Amețeli și întunecarea vederii
- 8Gaura din ochi m-a bagat in depresie
- 1Diferenta dioptrii cicloplegie
- 2Degradare vedere la distanta (deja cu ochelari), dureri de cap, ameteli, pulsatii.
- 1Ochiul se zbate (pulseaza)
- 1Degradarea brusca a vederii după glicemie mai mare de 700
- 1Scadere acuitate vizuala dupa aplicare picaturi dilatare pupile
- 1Ochi umflați dimineața