streptococ betahemolitic de grup A
buna ziua! Am varsta de 29 ani, am fost dg. (snf) cu streptococ betahemolitic de grup A. Prezentam subfebrilitati, tuse cu expectoratie muco-purulenta, astenie. Analizele de sange in limite normale.Am urmat tratament conform antibiogramei timp de 10 zile(augmentin)...in continuare prezint- subfebrilitati37, 3, expectoratia e albiciasa, analizele de sange in limite normale.intrebarea ar fi- sa iau moldamin in continuare sau nu.Mentionez ca nu am alte afectiuni asociate si nici infectii cu streptococ nu am mai avut.
1 comentarii
Bună seara! Streptococul unde l-au găsit, în gât (angină streptococică) sau în sânge (sepsis)? Tratamentul de la cine l-ați primit? Mergeți la acel medic sau la boli infecțioase. O seară liniștită!
Alte subiecte recente din această secțiune:
- 1Interpretare CT, Biopsii și analize medicale
- 5Buna. Am făcut un test de gripa mă poate ajuta cineva cu niste informații
- 2Saliva maronie dimineața
- 0Vreau un diagnostic la rx plamani
- 2Pneumonie interstițială
- 4Pneumonie interstițială
- 1Parere Radiografie la plamani
- 0Unde pot face o scintigrafie ok in Bucuresti?
- 1Aspergilom apical
- 1Procedura CT torace