sufar de ejaculare precoce

17-01-2012
sorin75
Nu este medic/terapeut
sorin75
buna seara.am 37 de ani si sufar de ejaculare precoce, am fost la medic androlog si mi-a dat seroxat timp de 1 luna, dar am citit prospectul si sunt foarte ingrijorat de tot ce scrie acolo.va rog ajutati-ma sa lamuresc problema. va multumesc
5 comentarii
0
18-01-2012, ora 08:54
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
Seroxatul este un antidepresiv si anxiolitic folosit in tratamentul unor afectiuni ale sistemului nervos. O alta indicatie a sa este in tratarea ejacularii precoce, pentru care este foarte eficient. Asta nu inseamna ca medicul va banuieste ca ati avea vreo afectiune nervoasa, ci pur si simplu e o alta indicatie a medicamentului. Exista posibilitatea sa luati medicamentul fara a avea nici un efect secundar, la fel cum se poate ca in primele 7-10 zile sa aveti stari de agitatie, ameteli sau insomnii de la acesta. Dupa aceasta perioada starile respective dispar.
0
18-01-2012, ora 09:22
sorin75
Nu este medic/terapeut
sorin75
va multumesc pt promptitudinea raspunsului dvs. Va rog frumos sa imi spune-ti daca trebuie sa il intrerup brusc, asa cum mi-a recomandat medicul androlog, sau treptat cum scrie in prospect, si daca nu creeaza dependenta, sau mai rau : impotenta, autovatamare, ganduri suicidale, ETC
0
18-01-2012, ora 11:55
Dr. Vochescu Carmen
Psihiatrie, Bucuresti
Dr. Vochescu Carmen
In nici un caz nu va va da ganduri de suicid, impotenta sau ce mai scrieti dvs mai sus.
Experienta mea cu seroxatul este pentru afectiunile psihiatrice unde se ia pe durata mai lunga de timp si se intrerupe lent. Stiu ca e foarte util pentru ejacularea precoce luat inainte de actul sexual. Nu stiam de schema de administrare zilnic, 30 de zile, dar asta nu inseamna in nici un caz ca e gresita, ci doar ca nu o cunosc eu.
Nu cred ca dupa doar o luna pot aparea probleme la intrerupere.
0
18-01-2012, ora 20:57
sorin75
Nu este medic/terapeut
sorin75
va multumesc foarte mult pt. lamuriri, va doresc toate cele bune.
0
26-10-2012, ora 00:46
alin1923
Nu este medic/terapeut
alin1923
Mi-a fost prescris Seroxat pentru aceeasi problema, timp de 2 saptamani zilnic cate o pastila, iar apoi doar inaintea actului sexual. Problema este ca dupa prima pastila administrata am resimtit dureri puternice de cap care au tinut nu mai putin de 48 de ore si stari de moleseala. Mentionez ca nu am mai luat cea de-a doua pastila, pentru ca sincer mi-a fost frica de posibilele efecte ulterioare. Voi incerca sa-l administrez doar inaintea actului sexual, insa as dori sa stiu daca exista tratamente naturiste eficiente pentru aceasta afectiune. Va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: