sunet continuu in ureche

15-03-2011
iuliand
Nu este medic/terapeut
iuliand
De ceva vreme persista un sunet continu in ureche.Am simtit mai tare in momentul aterizarii cu avionul.Simteam ca i-mi plesnesc timpanele.De atunci, acel sunet continu, piuit continu asemanator cu simtomele dupa ce te lovesti zdravan la cap.
Daca cineva ar putea sa-mi dea un sfat sau sa-mi spuna de la ce persista acest sunet continu.Interesant este ca nu ma afecteaza la somn sau la auz.
Va multumesc.
4 comentarii
0
15-03-2011, ora 06:38
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
este un simptom grav.. care poate duce la pierderea auzului.
trebuie sa mergi la ORL pentru audiograma si consult
0
27-03-2011, ora 11:24
dan gaspar
Nu este medic/terapeut
dan gaspar
Buna ziua, a inceput totul cand am simtit ca ma prinde gripa(frisoane, dureri musculare, de cap etc).Am luat rapid paracetamol dar fara efect.Mi s au infundat urechile si am ramas cu un tiuit continuu iar in urechea stanga si un fel de zgomot infundat, discontinuu, ce dispare temporar.Dupa tratament cu ampicilina apoi, augmentin la sugestia medicului ca as avea un inceput de otita, nici un rezultat.Mai sunt inca putin racit, simt parca o febra interna, tusesc.Am 49 de ani si lucrez ca sofer pe camion.Poate imi dati un sfat.Multumesc
0
27-03-2011, ora 15:33
Dr. Flueraru Valeriu
ORL - Otorinolaringologie, Pascani
Dr. Flueraru Valeriu
trebuie neaparat luni sa ajungi la un medic ORL
daca pierzi auzul pe nervul auditiv.. la urmatoarea vizita medicala ramai fara permisul de conducere
0
02-04-2011, ora 16:14
dan gaspar
Nu este medic/terapeut
dan gaspar
Va multumesc mult.nu am posibilitatea acum, sunt in italia, dar parca s a mai natenuat ceva...voi merge in romania curand.multa sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: