sunt foarte nelinistita, sper sa primesc un raspuns

07-12-2011
neliniste
Nu este medic/terapeut
neliniste
in ce boli pot aparea sangerari(menstre) prelungite? 20-25 zile, in cantitate de aprox.60-80 ml/zi, FETIDE la o persoana de 48 ani..sunt foarte ingrijorata..ma gandesc la ce este mai rau :(
ce analize de laborator ar trebui efectuate in afara celor din sfera ginecologica? biochimie, hlg ? poate si teste de coagulare, vsh?
astept un raspuns...intru in panica...noaptea va fi lunga pt mine
5 comentarii
0
07-12-2011, ora 00:47
neliniste
Nu este medic/terapeut
neliniste
pot spera ca e cu totul altceva si nu cancer ??????????
0
07-12-2011, ora 09:21
mada83
Nu este medic/terapeut
mada83
buna.nu stiu daca ai consultat un medic...el este cel mai in masura sa/ti dea toate raspunsurile si sa/ti stearga din suflet nelinistea in care te aflii.Parerea mea este sa te linistesti...tinand cont de varsta la care esti.cel mai probabil organismul tau se pregateste sa intre la menopauza..deobicei atunci ai menstre ffff lungi si cantitative si mult mai rare...iti poate venii si la o luna, doua...pana cand consulti un medic, iti urez multa sanatate!!!!!!!!!!!!
0
07-12-2011, ora 11:05
neliniste
Nu este medic/terapeut
neliniste
multumesc de sfat si incurajare.problema este ca persoana in cauza nu vrea sa mearga la doctor :((( si nu reusesc sa o conving...si eu sper sa fie doar menopauza
0
07-12-2011, ora 11:36
mada83
Nu este medic/terapeut
mada83
inteleg..cu toatele avem frica de medici, mai ales de ginecologi, dar decat mai tarziu sa regrete ca nu s/a dus mai bine isi ia inima in dinti si trece de acest pas.noi suntem aici sa incurajam si sa ajutam intr/o mica masura...nu suntem medicii.vb doar din mica noastra experienta...sanatate multa si sa auzim numai de bine!!!!!!!!!!
0
08-12-2011, ora 03:52
Dr. Costin George Adrian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Costin George Adrian
Trebuie sa mearga NEAPARAT la medic si sa faca o ecografie si eventual un CURETAJ BIOPSIC.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.