normal sau anormal?

22-07-2011
miky_mihaela30
Nu este medic/terapeut
miky_mihaela30
Buna seara!
Cu multumirile de rigoare astept un raspuns de la dvs in urmatoarea situatie:
Mi-a venit ciclu mai devreme cu cateva zile, dar nu m-am panicat, dand vina pe stres, caldura, etc, ce ma nelinisteste e ca s-a prelungit aproape cu 2 saptamani, zilnic ma trezesc de atunci cu cheaguri de sange marisoare, pe langa faptul ca e incomod, ma gandesc ca nu e normal, sangele e rosu de culoare.am avut un contact sexual in acest timp s-a lasat cu scurgere de sange inchisa la culoare si apoi niste dureri groaznice la urinare, am facut o imprudenta de m-am spalat cu putina apa rece in zona pubiana, dar nu stiu daca de la asta mi se trage usturimea asta la urinare.simt nevoia de a merge la WC f des pt nimic...multumesc celor ce aveti rabdare de a citi aceste randuri si de a sfatui.
7 comentarii
0
23-07-2011, ora 01:11
lory italia
Nu este medic/terapeut
lory italia
asa mult cum spui tu si cu usturimi nu e bine
mergi la un ginecolog nu mai sta ca nu e bine sa pierzi atata sange
sanatate multa
0
23-07-2011, ora 08:16
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
din cate stiu, parca ai avut probleme si cu sanul.acum ai o hemoragie, mergi la ginecologie, ai grija de sanatate pana nu este prea tarziu.iti doresc multa sanatate si nu astepta sa te vindeci doar cu sfaturile de pe forum.trebuie neaparat sa te vada un medic.astept vesti bune.
0
24-07-2011, ora 11:23
miky_mihaela30
Nu este medic/terapeut
miky_mihaela30
Va multumesc si va respect. Sanatate sa va dea Domnul!
0
29-07-2011, ora 18:46
miky_mihaela30
Nu este medic/terapeut
miky_mihaela30
Buna ziua! Am reusit sa ajung la medic, dignostic Uter fibromatos hemoragic, am stat 4 zile in spital, mi-au oprit sangerarea. La ecograf ar fi iesit un fibrom de 2 cm, care spune ca e tratabil..nu mi-a dat nicio reteta decat recomandarea de a ne reintalni si discuta.probabil dupa 10-15 zile...totusi mi-e teama, pieptul drept ma deranjeaza, medicul spune ca nu se simte nimic, la palpare...ce-ar trebui sa fac? Multumesc voua, celor care impartiti si altora ganduri bune.
0
29-07-2011, ora 20:42
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
buna, bine ca te simti mai bine.de ce trebuie sa va intalniti peste 10-15 zile, au facut un chiuretaj biopsic??spune mai multe...despre san ce-au zis, ca din cate -mi amintesc ai avut o scurgere.unde ai fost internata???multa sanatate si bafta in continuare.
0
29-07-2011, ora 21:02
miky_mihaela30
Nu este medic/terapeut
miky_mihaela30
Sunt un pic molatica, simt o durere de cap, deasupra bulbului rahidian, in general e binisor..internarea a fost la genecologie, mi-a facut ecograf, dar pt ca sangerarea era abudenta nu a fost prea clar, ce au stabilit cu sigurata e ca sangerarea nu era din col...pt ca inca mai picura un pic de sange, medicul a spus sa refacem ecograful dupa 10 zile de la stagnarea sangerarii, ca e mai clar si atunci se va pronunta si la sani, spune ca ar fi doar o mastoza, nu e de alarmat inca spunea dumnealui...multumesc din suflet pt timpul si sfaturile acordate.
0
03-08-2011, ora 06:57
miky_mihaela30
Nu este medic/terapeut
miky_mihaela30
Buna dimineata! Ce stiti de dl Dr. Nechifor, Centru medical hemodinamic, Bucuresti, embolizare- pret, timp?Multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  •