Sunt ingrijorat de o -problema- a penisului

18-02-2007
Gregorian
Nu este medic/terapeut
Gregorian
Buna ziua.M-am masturbat vreo 3 seri la rand..iar a 3-a seara dupa ce m-am masturbat mi s-a umflat preputul in jurul "capului" penisului, chiar si dedesubt..ce se intampla ?
11 comentarii
0
19-02-2007, ora 00:00
anghelache
Nu este medic/terapeut
anghelache
e de rau.de indata ce vezi acest mesaj du-te la primul spital pentru ca, din experienta mea ca doctor ginecolog ai fi put contacta o forma grava de sifilis, care, este usor transmisibila, chiar si prin masturbare ( daca inainte de acest proces ai contactat virusul pe una din maini ).iti recomand o cat mai urgenta vizita la un cabinet de specialitate.
0
19-02-2007, ora 00:00
anghelache
Nu este medic/terapeut
anghelache
si te rog sa ma tii la curent cu stadiul bolii tale.Cu respect dr.Anghelache
0
19-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Nu stiu cat de "doctor" este domnul Anghelache, dar daca este intr-adevar doctor este foarte grav!!!! In primul rand ca sifilisul nu este produs de un VIRUS!!! Treponemele, adica agentii etiologici ai sifilisului sunt niste bacterii, domnule "doctor", iar faza cu imbolnavirea prin masturbare. este de prezentat la congrese internationale!
Gregorian, ai facut un edem al preputului prin actiune mecanica! Esti un pic cam brutal cand te masturbezi! Aplica local niste comprese cu ser fiziologic si incearca sa NU decalotezi penisul pana nu se remite edemul pentru ca s-ar putea sa faci o parafimoza, iar in acest ultim caz este nevoie de un medic dermatolog sau chirurg pentru a o reduce.
0
19-02-2007, ora 00:00
Gregorian
Nu este medic/terapeut
Gregorian
Va multumesc..m-ati mai luminat putin..intradevar, am fost putin cam brutal ultima oara..dar umflatura scade iar penisul incepe sa arate ca inainte..nu ma ustura nimic, n-am mancarimi sau treburi de genul acesta..doar daca incerc sa decalotez penisul, ma doare putin..exact ce am citit mai sus..oare o sa revina toata treaba asta la normal ? si cam ce comprese sa folosesc ?..va multumesc inca odata..
0
20-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Deja cred ca lucrurile au intrat in normal si nu mai este nevoie de compresa! Nu era necesara neaparat o compresa sterila! Era suficienta o bucata de tifon sau fasa umezita cu ser fiziologic. Acum, pentru ca totul sa fie OK, poti cumpara un tub de Triamcinolon acetonid crema si sa masezi pilea preputului de 2 ori pe zi, dimineata si seara timp de 2-3 zile.
0
21-02-2007, ora 00:00
Gregorian
Nu este medic/terapeut
Gregorian
totul a revenit la normal..nu mai este nici un fel de problema..vreau sa va multumesc pt sfaturile pe care mi le'ati dat..m'au ajutat sa'mi pastrez calmul, sa nu ma panichez..totul este bine acum..va multumesc din suflet !
0
21-02-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Cu placere!
0
17-03-2007, ora 00:00
alexandru006
Nu este medic/terapeut
alexandru006
am patit si eu ca si gregorian, am urmat sfaturile domnului midorin42 si m-am dat cu ser fiziologic, a 2-a zi a inceput sa-si revina. acum cand decalotez penisul mi se pare ca este putin cam mov!! este normal sa fie asa? eventual dupa asa o pauza si dupa problema dinainte imi va ramane asa o vreme? este normal sa fie asa?? multumesc.
0
18-03-2007, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Este posibil sa fie mov datorita strangularii circulatiei produsa de edem. Daca edemul s-a remis, culoarea va reveni la normal.
0
21-06-2008, ora 00:00
Cryb3by
Nu este medic/terapeut
Cryb3by
M-am trezit acum 10 min si am observat k am aceeasi problema ca si domnii de mai sus. As dori sa aflu... se gaseste la farmacie Serv Fiziologic? sau cum pot achizitiona?
Aseara m-am masturbat si azi dimineatza m-am trezit cu penisul umflat... nu preputul... doar teaca penisului din zona mediana pana sus...

Multumesc
0
22-06-2008, ora 00:00
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Serul se poare achizitiona din farmacie sau se poate produce acasa: o ligura de sare la un litru de apa fiarta si racita!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Circumcizia la barbati
  • Mituri despre masturbare
  • Penisul normal vs penisul anormal - dimensiuni, caracteristici, limite
  • Lucruri pe care nu le știai despre penisul tău
  • Infecție penis fără contact sexual - cauze și tratament
  • Studiul microbiomului mucoasei genitale masculine
  •