Sunt însărcinată?
Buna ziua! Am nevoie de ajutor. Ma confrunt cu sindromul ovarelor polichistice, am fost la endocrinolog in ianuarie și am primit tratament cu Duphaston in zilele 16-25 ale menstruației. In martie am fost la ginecolog pentru ca mi am început viața sexuală și voiam sa încep sa iau anticonceptionale. Ginecologul mi-a spus sa mai iau și luna care vine duphastonul și după încep cu anticoncepționalele Belara. Problema este ca eu la începutul lunii martie, fiind pe stop, am întreținut un act sexual neprotejat, dar partenerul nu și-a dat drumul înăuntru. Am luat duphastonul cum mi s-a spus (de pe 22 martie pana pe 28). De obicei, după ce terminam tratamentul la 3-4 zile maxim apărea menstruația. Dar au trecut doua săptămâni si înca nu mi-a venit, dar am sânii umflați și câteodată crampe..aceleași simptome le aveam și înainte de a-mi veni menstruația.
Sunt foarte stresată, de câteva zile ma gândesc doar sa nu fiu însărcinată, nu sunt pregătită pentru așa ceva. Am auzit ca sunt riscuri destul de mici de a rămâne când ești pe stop, eram in a3a zi. Dacă pana la sfârșitul săptămânii nu apare nici o sângerare voi face un test de sarcina. E posibil sa întârzie așa mult ? chiar și după tratamentul cu duphaston?
Va rog mult, aștept un răspuns de la cineva cu experiența in situații de genul!!!
Sunt foarte stresată, de câteva zile ma gândesc doar sa nu fiu însărcinată, nu sunt pregătită pentru așa ceva. Am auzit ca sunt riscuri destul de mici de a rămâne când ești pe stop, eram in a3a zi. Dacă pana la sfârșitul săptămânii nu apare nici o sângerare voi face un test de sarcina. E posibil sa întârzie așa mult ? chiar și după tratamentul cu duphaston?
Va rog mult, aștept un răspuns de la cineva cu experiența in situații de genul!!!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 5Exista posibilitatea de a fi insarcinata si testele sa iasa negative?
- 115sunt sau nu gravida?
- 4sunt insarcinata?
- 7Menstruatie intarziata o luna
- 7oare sunt gravida?
- 5intarziere de 20 zile... sau sarcina?
- 3sa fie vorba de o sarcina?
- 21Oare am ramas gravida? urgent va rog!
- 3sunt gravida?
- 3Sarcina..sau tratamente care intarzie menstruatia?
- 5Sarcina sau nu?
- 4se poate cumva sa fii ramas gravida?
- 2Posibila sarcina?
- 2Sunt gravida ?
- 0Risc de sarcina ?
- 1Sunt însărcinată???
- 0Sarcina sau nu?
- 0Este posibil sa fi rămas insarcinata, răspundeți va rog
- 1Sunt însărcinată sau doar paranoică? "Menstruație" ciudată, abdomen umflat
Mai multe informații despre: sunt insarcinata?
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: