sunt insarcinata?

22-08-2013
mel1
Nu este medic/terapeut
mel1
Buna ziua !In primul rand ma numesc PopescuElena si am 19 ani.Pun intrebarea aceasta nu stiu a cata oara, am primit sfaturi care nu m-au lamurit.Va rog sa nu radeti, am facut o prostie, sunt mare, dar am minte de copil.Nu trebuia sa fac asta, dar am facut-o.Acum am nevoie de sprijinul vostru.Eu greu cand tu iti faci griji de ceva si altul face misto de tine.Am facut prostia sa-l masturbez pe prietenul meu, am folosit prezervativ, dar l-a pus cand a simit ca ii vine si l-a pus doar pe capul penisului.La inceput l-am masturbat fara prezervativ pana a simit ca ii vine si cand a simit a pus prezervativul. Problema este ca am avut o cearta mica, la 5 minute dupa ce a terminat de ejaculat, am avut o discutie mai aprinsa, pentru ca mai mult m-a obligat sa fac asta.La 5 minute dupa ce terminase de ejaculat, dupa ce se stersase m-am dus la toaleta, am facut pipi, dar nu m-am spalat pe maini dupa ce l-am masturbat.Mi-e frica tare ca atunci cand m-am sters la toaleta, aveam lichid seminal pe mana si l-am imprastiat pe acolo si poate ajung spermatozoizi in vagin.Ma gandesc pe de alta parte ca ei puteau muri in contactul cu aerul sua ramaneau pe hartia igienica.Stiu, sunt o proasta, am 19 ani.Sa-mi fac un test de sarcina? Mai este nevoie? sunt sanse sa raman insarcinata sau sunt eu nebuna? menstruatia mi-a venit dar am inteles ca, chiar daca iti vine menstruatia sansele nu sunt inexistente.deci au trecut 21 de zile d ela intamaplre, sa fac test de sracina sau ma ingrijorez prea mult?(eu nu aveam un ciclu regulat, imi intarzia mai mereu, dupa calculele mele pe 20 trebuia sa-mi vina, dar mi-a venit azi, pe 22)...ce sa fac? este nevoie sa mai fac test? sau sunt nebuna de legat?Astept cu nerbadare un raspuns de la dvs.Va rog din suflet sa ma ajutati !O zi buna va doresc!
9 comentarii
0
22-08-2013, ora 17:15
bia1
Nu este medic/terapeut
bia1
parerea mea: ai acces la internet--citeste depre ce inseamna viata sexuala, metode de contraceptie, Bts s.a.m.d.
din cele descrise de tine NU esti pregatita pentru a ti incepe viata sexuala -nu ai conostintele cele mai elemnetare despre ce inseama sex si relatii sexuale.

daca s-a intamplat doar ce ai descris tu fara penetrare NU esti insarcinata. te rog urmeaza-mi sfatul si informeaza-te despre sex ca maine poimaine ai sa scrii in alta postare ca esti insarcinata sau ca ai luat BTS. (BTS-boli cu transimtere sexuale). apropo unele BTS se pot transmite fara contact sexual, prin contact direct ( piele, secretii ) cu persoana infectata...
0
22-08-2013, ora 17:28
mel1
Nu este medic/terapeut
mel1
deci nu sunt insarcinata?deci, vreau sa specific, doar l-am masturbat, si la 5 minute m-am dus sa fac pipi, dar nu ma spalasem pe maini. ma gandesc ca mi-a ramas sperma pe maini si am imprastiat-o in zona vaginului cand m-am dus sa fac pipi.am vazut ca se poate ramane insarcinata daca baiatul ejaculeaza langa vagin, semana cu situatia mea.deci exista posibilitatea sa fiu insarcinata?10 %?20%?sa mai fac test de sarcina?
0
22-08-2013, ora 17:30
mel1
Nu este medic/terapeut
mel1
mi-a intarziat 2 zile menstruatia, trebuia sa vina pe 20 dar a venit pe 22
0
22-08-2013, ora 17:49
adara
Nu este medic/terapeut
adara
mel fetita, nu esti insacinata, vezi-ti de viata ta, si ai grija pe viitor, Un sfat;Nu mai masturba toti nebunii :) Mergi la un medic sa-ti explice metodele contraceptionale, si ai grija cu cine iti incepi viata sexuala !
0
22-08-2013, ora 18:53
mel1
Nu este medic/terapeut
mel1
deci exista vreo sansa acolo sa fiu insarcinata?coi ma trimiteti la medic sa-mi fac ecograf/consultatie sau sa ma informez despre cum se fac copii?
0
22-08-2013, ora 19:01
mel1
Nu este medic/terapeut
mel1
vreau sa specific, ca l-am masturbat fara prezervativ la inceput, cand a simtit ca trebuie sa ejaculeze si-a pus prezervaticul..sunt mai multe riscuri sa fiu insarcinata?
0
22-08-2013, ora 19:33
Jaquelinne
Nu este medic/terapeut
Jaquelinne
Nu ai cum sa ramai insarcinata in felul asta!!! Faci prea multa zarva pentru nimic. Tine cont de sfaturile date si fii mai atenta pe viitor!
0
23-08-2013, ora 10:06
Andra Constantin
Nu este medic/terapeut
Andra Constantin
iti spun eu ca nu ai cum sa fii. poate sunt sanse de 0, 1% sau poate chiar mai putin. stai linistita. daca tot nu crezi iti poti lua un test de sarcina ptr linistea ta sufleteasca.
un alt subiect as vrea sa abordez eu dar nu stiu daca estu tu deacod sa vb despre asta. faza cu obligatul. niciodata nu lasa pe nimeni sa te oblige sa faci ceva ce tu nu vrei, mai ales cand vine vorba de relatii sexuale. spune-i prietenului tau ca faci acel ceva atunci cand o sa simti tu ca vrei si nu obligata, indiferent daca se va supara sau nu. persoana ta este mai importanta decat pretentiile acelui individ. si aici nu este vb de egoism. daca te iubeste si e un baiat bun te va intelege fara sa se supere sau sa faca scandal si asta va dovedi daca merita sa mai stai cu el, daca te merita si merita ceea ce tu faci ptr el. am trecut si eu prin lucruri dastea tot la 19 ani. m-am lasat influentata de el sa fac anumite lucruri (influentata, nu obligata) dupa care mi-a parut rau. cand am realizat, am discutat cu el. m-a inteles si mai mult de atat si-a cerut scuze si de atunci a trecut 3 ani si nu am probleme cu el. este un baiat de nota 10. incearca si tu cu el sa discuti sa ii spui clar ce iti doresti de la el. daca intelege si o sa te respecte, bine. daca nu, nu are rost sa iti irosesti tineretea langa un specimen. bafta! ;)
0
23-08-2013, ora 18:40
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
@ mel1

1. Nu poti sa ramai insarcinata decat in urma unui contact sexual cu penetrare.
2. Nu va mai masturbati (de nici un fel) ca se produc niste modificari fiziologice care va pot afecta pe viitor viata sexuala.
Sunt tineri pe Forum care s-au masturbat foarte des si se plang ca nu mai pot avea relatii sexuale normale. Se strica niste muschi in acea zona. Mare atentie !
3. Va sfatuiesc pe amandoi sa va uitati la aceasta conferinta pe teme sexuale, tinuta tinerilor din peste 100 de licee din America.
-*

(*modificat de admin)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Mituri despre masturbare
  • Am rămas însarcinată, deși m-am protejat - unde am greșit (greșeli frecvente ale contracepției)
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •