sunt insarcinata sii beau fffff multa apa

05-06-2009
Iuliia
Nu este medic/terapeut
Iuliia
Buna ziua! Am 2 luni jumate de sarcina, si ma ingrijoreaza faptul ca beau prea multa apa. Seara beau cam 1, 5-2l de apa sau suc, iar ziua pe langa cei 2 l de lapte mai beau apa suc etc, iar oriunde plec trebuie sa am sticla de apa la mine, mi se pare cam mult totusi, si asta mi se intampla de 2-3 saptamani.
Ce prere aveti?
3 comentarii
0
05-06-2009, ora 23:33
iuliutz
Nu este medic/terapeut
iuliutz
faceti un test de glicemie neaparat!
0
06-06-2009, ora 23:44
Iuliia
Nu este medic/terapeut
Iuliia
Merci de sfat, la asta nu m-am gandit, si totusi ar fi trebuit, tinand cont ca am in familie diabetici, si cred ca s-ar putea mosteni. Sper sa nu. Va multumesc mult
0
10-07-2009, ora 14:08
lara_marik
Nu este medic/terapeut
lara_marik
Eu beau de cand ma stiu cam 4 litri de lichide pe zi (apa). Este foarte bine ca bei lichide, numai sa fie apa, nu sucuri in sarcina.
Adaugă un comentariu / răspuns

13-09-2017, ora 09:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici
06-09-2021, ora 13:17
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Ovobank
Urmați un tratament de donare de ovule și aveți nevoie de o donatoare?
Datorită Ovobank – prima bancă de ovule din Europa – vă puteți alege donatoarea din marele nostru grup de donatoare. De asemenea, puteți alege donatoarea care seamănă cel mai mult cu dumneavoastră prin intermediul aplicației Ovomatch. Luați legătura cu echipa noastră.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici!
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Trebuie consumate 8 pahare de apă pe zi?
  • Apa - o soluție la îndemână pentru a reduce riscul de obezitate
  • Metodă nouă de diagnosticare pentru consumul excesiv de lichide
  • Câtă apă să consumi când faci sport
  • Potrivit unui studiu, 7 din 10 muncitori din Europa nu sunt hidratați corespunzător
  • Diferența dintre apa de la robinet și apa minerală plată
  • Cum e tratată apa pentru a deveni potabilă?
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.