Sunt insarcinata ? va rog un raspuns !

25-10-2012
Alexandraa91
Nu este medic/terapeut
Alexandraa91
Iau anticonceptionalele yasmin de 2 ani de zile. In luna septembrie pe 19 am avut menstruatia, in pauza de 7 zile a pastilelelor, urmand sa incep o folie noua de pastile. Insa le am intrerupt pentru o luna, timp in care am avut contact sexual protejat. Menstruatia deja intarzie, saptamana trecuta am avut un contact sexual cu prezervativ in urma caruia am observat un lichid. Imediat am facut baie, am verificat prezervativul, nu era rupt, dar a doua zi am luat Postinor pentru ca nu am vrut sa risc. Menstruatia nu apare, nu am nici o simptoma si am facut si un test de sarcina la 10 minute dupa ce l am desigilat care a iesit negativ. Este posibila o sarcina ? Am o dereglare hormonala ? E posibil ca testul sa fie eronat avand in vedere k l am efectuat dupa 10 minute de la desigilare ? Va rog mult astept un raspuns,
2 comentarii
0
25-10-2012, ora 13:46
bestyutza79
Nu este medic/terapeut
bestyutza79
Mai mult ca sigur este doar o dereglare, datorita faptului ca ai intrerupt anticonceptionalele/administrare postinor.
0
26-10-2012, ora 00:37
Alexandraa91
Nu este medic/terapeut
Alexandraa91
Sper, am mai facut azi un test care tot negativ a iesit..
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •