Sunt sanse sa raman gravida?

27-04-2017
Bianca2343
Nu este medic/terapeut
Bianca2343
Buna ziua! Am avut un contact sexual protejat, insa in timpul acestuia am simtit o substanta care iesea din vagin. Poate fi acea substanta un lichid vaginal sau exista sansa ca sperma sa fi iesit din prezervativ, desi a fost pus corect? Dupa ce si a scos prezervativul la distanta de 30min-1 ora si a introdus degetele in vaginul meu, fara a se spala pe maini, exista sansa sa fi existat sperma pe degete si risc de sarcina? De asemenea, am atins prezervativul pentru a l arunca si ulterior mi am atins vaginul
3 comentarii
1
27-04-2017, ora 08:04
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Bună dimineața!
Pentru mai multă siguranță cumpărați un test de sarcină, care se găsește la orice farmacie, pentru că orice părere poate fi doar ipotetică.
0
27-04-2017, ora 10:06
Bianca2343
Nu este medic/terapeut
Bianca2343
Tin sa mentionez ca am avut menstruatie intre 2 si 7-8 aprilie, iar pe 14 am luat Postinor 2 si nu am o menstruatie regula (a mea este de 30-31 de zile)
1
27-04-2017, ora 12:19
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Sunt destule excepțíi. De multe ori deși vine ciclul, există o sarcină, sau alăptezi și fără nici-un simptom te trezești gravidă în lună mare, etc. Așa că decât să trăiești în nesiguranță mai bine verifici.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Diferența între sarcină și sindromul premenstrual
  •