sunt sau nu gravida?

115 comentarii 1 2 34 Înainte ›
0
19-02-2010, ora 13:11
yoanna23
Nu este medic/terapeut
yoanna23
mi-am mai facut un test si a iesit tot negativ
0
20-02-2010, ora 00:35
ionia
Nu este medic/terapeut
ionia
eu spun sa mai astepti si sa nu te mai stresezi pentru ca si stresul e un factor mare. mie luna trecuta mi-a intarziat 2 saptamani si faceam ca trenul plus teste peste teste facute.mai astepata vreo 2 zile si pe urma pentru linistea ta mia fa un test si daca si ala iesa tot negativ stai linistita. te pup si astept vesti
0
21-02-2010, ora 21:38
yoanna23
Nu este medic/terapeut
yoanna23
ok o sa te tin la curent cu ce se mai intampla..ma doare pieptul foarte tare dar nimic..
multumesc pentru sfaturi te pup
0
27-02-2010, ora 21:30
Aneta87
Nu este medic/terapeut
Aneta87
Buna seara...am si eu o intrebare: mi-am inceput viata sexuala in urma cu 7 luni(un singur contact "complet") iar pe data de 14 februarie eu si iubitul meu ne-am "jucat" putin, adica nu m-a penetrat si nici nu a ejaculat, deloc, din cate spune el. Pe data de 15 februarie trebuia sa-mi vina menstruatia si nu mi-a venit nici in ziua de azi. Mentionez ca am facut azi(27 februarie) si un test de sarcina (din urina de dimineata) si a iesit negativ. Intrebarea mea este: exista vreo posibilitate sa fi ramas insarcinata? V-as fi recunoscatoare pentru un raspuns. Multumesc!
0
03-03-2010, ora 18:35
Mihaela E
Nu este medic/terapeut
Mihaela E
Pt. Dl Dr. Mihnea DRAGOMIR

am mai bine de 1 an si 3 luni de cand iau Mercilon fara pauza.
In dec am facut o ecografie tridimensioanala abdominala( daca se cheama asa)-a fost ok, uter gol -am fost la control pentru ca aveam spotting si s-a redus menstruatia cantitativ. am luat in oct 2009 si in ian 2010 augmentin. dna doctor mi-a sugerat yaz-nu mi-a impus( insa pretul mare de 50 de ron cred ca este nejustificat)
. Problema este in prezent ca mentruatia s-a redus f mult, este maro...dureaza 2-3 zile, elimin poate 1-2 cheaguri, dar nu mai vad acel rosu( sange), doar maro.sa mai merg la control?Oare de ce mi se intampla acest lucru? am facut si 2 teste de sarcina la intervale diferite( surecheck-cu urina de dimineata), dar au iesit neg.
Nu stiu ce sa mai cred.

Multumesc anticipat pt raspuns!
0
12-03-2010, ora 09:10
dassss
Nu este medic/terapeut
dassss
buna am facut sex cu pr meu am facut protejat a ejaculat si fara sa se spele a pus alt prezervativ dar sa rupt nu a mai apucat sa ejaculeze ca am observat, dar se poate sa ii mai fi venit de data trecuta?oare am ramas insarcinata?
0
12-03-2010, ora 14:29
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Totul este posibil in situatia ta, este o posibilitate maricica sa fii, dar sa ai si noroc si sa nu fii.. nu se face asa ceva..ca tot tu tragi mai incolo. asteapta si tu si vezi daca iti vine ciclul, si daca nu, fa un test de sarcina, ca sa se vada sarcina tre sa aibe 2-3 saptamani, cum s.ar spune, sa se vada pe acel test.
0
12-03-2010, ora 14:39
dassss
Nu este medic/terapeut
dassss
ms crissa pt ras.m-am speriat nu stiu ce sa fac.am fost chiar inainte de ciclu nu stiu mai pot fi insarcinata?
0
12-03-2010, ora 22:45
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Depinde, daca ai o menstruatie REGULATA, asa daca e sotto regulata. si o facusei gen cu 2 zile inainte sa iti vina ciclul, nu este problema. dar nu prea bag eu mana in foc cu menstruatiile astea "regulate" de ce nu iei anticonceptionale mai bine ?
0
27-04-2010, ora 12:19
feliutza
Nu este medic/terapeut
feliutza
Buna ziua d-le dr. Mihnea
In 01.04.2010 a fost prima zi a menstruatieisi ultima 04.04.2010, astazi 27.04.2010 trebuia sa fie din nou prima zi a menstruatiei...dar nu este.Aceasta e regula sfanta aorganismului meu tine 3-4 zile si soseste la fix 27 zile.Precizez ca o singura data menstruatia a intarziat cu 2 zile de cand ma stiu.Am facut un test de sarcina...dar...din pacate e negativ.Inafara de o pofta mai mare de mancare si o sensibilitate ca si cea inaintea menstruatiei de sani nu am nici una din simptome.AR PUTEA EXISTA O SANSA SA FIU INSARCINATA?
Multumesc anticipat !
0
27-04-2010, ora 12:50
feliutza
Nu este medic/terapeut
feliutza
BUNA ZIUA TUTUROR!
VA ROG SA IMI RASPUNDA CINEVA LA INTREBAREA MEA DE MAI SUS.SCUZE CA ERA ADRESATA DOAR D-LUI DR MIHNEA.NU STIAM CA MAI SUNT SI ALTI DR.CARE RASPUND.
MULTUMESC ANTICIPAT!
0
28-04-2010, ora 09:26
feliutza
Nu este medic/terapeut
feliutza
buna...
nu e nimeni pe aici?
astept cu nerabdare un raspuns.
0
30-04-2010, ora 14:26
feliutza
Nu este medic/terapeut
feliutza
cata "seriozitate".multumesc pt nimic
0
30-04-2010, ora 21:57
Issa23
Nu este medic/terapeut
Issa23
Eu in locul tau nu as mai da mesaje dastea."tampite", nimeni nu este obligat sa raspunda, tie, mie sau altuia, poate eu sau X sau Y ti.au vazut mesajele SI NU AU STIUT CE SA ITI RASPUNDA, SAU NU ERAU SIGURI SI NU AU VRUT SA ITI RASPUNDA A PROST SAU SA ITI DEA UN RASPUNS... GOL, NU STIU, era mai bine ? ia gandeste.te si asa...pt ca toti tampitii si toate tampitele isi pot da si ei cu parerea sa se afle in treaba si tu sa crezi, sa te influentseze..think about it..Feliutza.
[ ps: iar testul acela de sarcina ca sa indice ceva, sa sti sigur o treaba, iti arata SIGUR dupa circa 2 saptamani jumate- 3 saptamani, de la presupusul contact.care crezi tu..si sa zicem ca nu ai fi insarcinata, poate iti induci tu pofta de mancare, sau crezi ca ar fi o sensibilitate mai mare, e usor sa iti induci, anumite chestii, atunci cand sti ca ai "comiso" sigur sau nu.. si ai o banuiala..eu atat pot sa iti zic, nimic mai mult, e ceea ce consider ca tu stiai deja, dar ma rog :)! sa auzim de bine ]
0
01-05-2010, ora 14:40
rrox
Nu este medic/terapeut
rrox
feliutza--cate calcule cu zilele alea sfinte..:)...ciclul se mai deregleaza si el.Aceasta e regula sfanta a organismului meu...nu e o regula sfanta a organismului..., iar daca vrei ca un medic sau altcineva sa-ti raspunda deschide un subiect nou cu un titlu (altul decat acesta) si probabil ti se va raspunde...ca aici subiectul e deschis cam de multisor si nu sta nimeni sa caute prin subiectele vechi..crissa23 probabil ca tot fara sa vrea a dat de intrebarea ta si eu la fel.SI daca nu esti multumita ca nimeni nu-ti raspunde mergi la dr ca el te lamureste sigur.in speranta ca iti mai gasesti intrebarile pe care le-ai pus sa auzim de bine
APROPO aici nu e ca pe MESS..punem intrebari si ni se raspunde.RABDARE.
0
01-10-2010, ora 15:34
mi 6
Nu este medic/terapeut
mi 6
buna.am si eu o intrebare...o mica "dilema".
mia venit pe 26iulie(a fost normal).am avut contact sexual neprotejat pe 2august...pe 13august mi-a venit din nou(intr-o cantitate mai mica)...pe7septembrie(a fost normal, dar am avut dureri abdominale), iar acum pe 27septembrie mi-a venit, dar intr-o cantitate foarte mica.(in ziua aceasta am avut contact sexual).
pe 4sau 5septembrie, numai stiu exact, am facut un test care a iesit negativ.
mentionez ca luna aceasta pe 15 mi-am facut analizele...
credeti ca pot fi insarcinata?sau care ar fi probelema?
0
18-01-2011, ora 20:27
mihaelaploiesti
Nu este medic/terapeut
mihaelaploiesti
Buna ziua/seara.Am 21 de ani si am si eu o problema: trebuia sa imi vina pe 6-7 ianuarie si nu s-a intamplat pe 12 am facut un test de sarcina si a iesit negativ, nici simptome nu am ca as fi gravida nici greturi nici pofte si toate cele. dar tot imi intarzie.mie imi venea mereu regulat nu mi-a intarziat niciodata poate 2-3 zile maxim.
In luna noiembrie am urmat un tratament cu condyline (pe care l-a urmat si prietenul meu) pt ca am fost diagnosticata cu condilomatoza.in tot timpul tratamentului nu am avut relatii sexuale.dupa ce am terminat tratamentul ( adica dupa ce m-am vindecat) in luna decembrie mi-a venit normal...dar luna asta NU??poate avea vreo legatura cu tratamentul care l-am urmat?va rog sa imi raspundeti cat mai repede puteti.

Multumesc.

O seara frumoasa!
0
21-01-2011, ora 22:33
dorina89
Nu este medic/terapeut
dorina89
Buna seara. Am si eu o problema. Acum 3 zile am facut sex neprotejat cu prietenul meu si a ejaculat in mine. Folosesc de aproape 1 an anticonceptionale Logest cu o pauza in luna august 2010. Care sunt sansele sa fiu insarcinata daca folosesc anticonceptionale?
Multumesc mult
0
25-01-2011, ora 12:38
madalina9229
Nu este medic/terapeut
madalina9229
Buna ziua.In urma cu o luna exact dupa terminarea ciclului menstrual anterior(la o zi si din cate stiu atunci nu e perioada fertila) am luat postinor2, dupa cum mi-a zis farmacistul, o pilala la 24 h, am luat una dupa10 min de la actul sexual neprotejat iar cealalata la 23 h.
La 5-6 zile dupa ce am luat pilulele am avut o scurgere(am inteles ca e menstruatie falsa-efect advers al pastilelor) care a tinut 3 zile. Pe data de 16 Ianuarie trebuia sa imi vina menstruatie, insa nici azi, pe 25 ianuarie nu a venit.mentionez ca am un ciclu regulat (28 zile).De aprox 10 zile am dureri de sani, de spate si in zona ovarelor.Am facut si un test de sarcina care a iesit negativ.Posibil sa fie o dereglare din cauza postinorului? O dereglare de aprox o saptamana? V-as ruga daca m-ati putea ajuta cu un raspuns.Va multumesc anticipat.
0
29-01-2011, ora 00:53
Bianca Sibel
Nu este medic/terapeut
Bianca Sibel
Buna Ziua Dle Doctor...am si eu o problema..va rog dati-mi un sfat...Am avut un contact sexual cu iubitul si neprotejat si protejat la inceputul lunii...luna trecuta mi-a venit menstruatia pe data de 25..iar acum 2 luni pe 28...insa nici azi nu mi-a venit menstruatia...mi-a intarziat ceva timp...am mici dureri de burta ca la menstruatie...si o secretie alba...am facut si ieri si azi test de sarcina, insa a iesit negativ...nu am avut greturi pana acum..urinez cam des si tin sa spun ca luna aceasta am fost foarte stresata...multe probleme..saptamana trecuta m-au durut ovarele foarte tare..sa fie vorba de o raceala? sau sarcina? va rog ajutati-ma!
0
22-03-2011, ora 10:00
Oana010994
Nu este medic/terapeut
Oana010994
Buna!Am si eu o nelamurire.Am intretinut contact sexual pe data de 19 martie...Prima oara doar am incercat cu prezervativ si a doua oara fara dar niciodata nu a ejaculat in mine, nedurand contactul sexual foarte mult...Ciclu menstrual ar trebui sa-mi vina pe 1-4 aprilie.Am anumite senzatii de greata si ameteli mai ales de dimineata si sunt uneori balonata.Tin sa mentionez ca din decembrie am avut probleme cu stomacul si la fel cu senzatii de greata, dar la inceputul lunii ianuarie am mers la medic si am rezolvat totul.. Intrebarea este, oare sunt insarcinata daca el nu a ejaculat in mine ?
0
28-03-2011, ora 11:27
cristinavero
Nu este medic/terapeut
cristinavero
buna!sunt noua pe aici si am o intrebare!
acum o saptamana am facut dragoste cu sotul meu neprotejat cu finalizare in mine, apoi am mai stat cam 5 min in pat iar cand m-am ridicat mi-a curs o secretie abundenta sau sperma fff abundent din mine.in ziua respectiva mi-a mai curs secretie abundenta.luna asta nu mi-a venit ciclul dar cateva simptome am dureri de sfarcuri, de spate si de ovare.un test de sarcina cred ca e prea repede sa il fac de aceea va intreb ce parere aveti as putea fi insarcinata?
0
05-04-2011, ora 08:47
carolyta95
Nu este medic/terapeut
carolyta95
Buna! Vreau sa stiu daca este posibil sa fii ramas insarcinata, trebuie sa imi vina pe 13 aprilie, eu am avut un contact sexual pe data de 3 aprilie, iar prezervativul s-a rupt si totul s-a dus in mine...
La cate zile de la concepere ar trebui sa fac un test de sarcina...sunt tare nerabdatoare sa vad rezultatul.va rog frumos sa imi raspunde-ti..multumesc
0
30-05-2011, ora 14:32
Bambolla
Nu este medic/terapeut
Bambolla
Buna seara.am o întrebare direct domnului dot.de mulţi ani iau contraceptive, din luna Ianuarie sint in pauza.acum citevai zile in urma am avut un raport sexual, nu a ejakuat in intern..sint foarte preocupata:(este adevărat ca exista o substanta trasparenta înaintea ejakuarii care poate provoca sarcina????după cit timp pot sa fac un test de sarcina.mersi mult, , , un consiliu de dot.desigur îmi va fi de folos.
0
03-06-2011, ora 00:27
Bambolla
Nu este medic/terapeut
Bambolla
Salut...sint din nou eu, , , chiar si dacă nu am avut nici un răspuns, , am citit diferite forumuri cum e cazul meu si am înţeles ca probalitatea de o sarcina este foarte proba.
0
03-06-2011, ora 00:31
Bambolla
Nu este medic/terapeut
Bambolla
Cu atit mai mult ca erau zilele corecte de a concepi, ciclul nu mia venit încă astept încă 2zile sapoi îmi voi face un test.eu locuesc intro tara unde abirturile îs interzise ASA ca pentru cronaca fiti atenti...eu îs disperata si nustiu ce sa fac:(
0
07-06-2011, ora 14:40
Bambolla
Nu este medic/terapeut
Bambolla
Îmi pare rău dar mi se pare ca scriu preţurile.nimeni nu scrie nimic, nui posibil ASA ceva:((((
0
16-06-2011, ora 19:03
elyely
Nu este medic/terapeut
elyely
domnu doctor v am mai scris acum cateva zile dar din pacate nu ati raspuns la msg meu...eu am avut primul contact sexual neprotejat in luna aprilie km pe 29, ciclul il avusesem pe data de 14 aprilie si ma tinut 3 zile k asa ma tinea de obicei.Am 29 de ani si imi doresc f mult un bebe.urmatorul ciclu l am avut in luna mai pe data de 12 si am avut numai o zi si in iunie pe data de 5 si ma tinut to t o zi.de la piept imi curge un lichid alb galbui dak strang si nu stiu ce este ce se intampla..?? am facut un test de sarcina in luna mai si a iesit negativ..m am dezamagit !! imi puteti raspunde v a rog frumos..o zi buna..!!
0
20-06-2011, ora 22:00
alexa4you
Nu este medic/terapeut
alexa4you
sunt virgina, dar eu si prietenul meu ne-am jucat acum cateva zile si dupa ce a ejaculat in palma, s-a spalat pe maini cu sapun si apoi m-a atins in zona genitala dar fara sa introduca degetul in vagin.Mi-a intarziat menstruatia cateva zile luna aceasta si obisnuia sa-mi vina regulat, am semnele dupa care urma sa-mi vina:azi m-a durut stomacul, ma dor sanii de 2-3 zile si s-au si umflat putin, sunt cam obosita desi nici nu prea am dormit, si pe mine de obicei ma dor si articulatiile cand imi vine menstruatia fiindca am romatism si astazi m-au durut picioarele.E posibil sa fi ramas insarcinata, caci nu stiu cat rezista spermatozoizii in aer si daca pot sa raman fiind virgina?Va rog sa imi raspundeti, multumesc anticipat.mentionez k am scurgeri, dar acelea le am si de obicei
0
31-07-2011, ora 01:18
angy alina
Nu este medic/terapeut
angy alina
Buna ziua, va rog frumos sa ma ajutati.cred ca sunt insarcinata deoarece mi-a intarziat ciclul 10 zile si in plus, ultimul contact sexual cu sotul meu l-am avut in urma cu aprox 19 zile..in urma contactului sexual amandoi am avut orgasm in acelasi timp si a cam ejaculat in interiorul vaginului. In plus de cateva zile ma simt cam rau...graturi si varasaturi. Insa in aceasta perioada am avut si niste probleme cu rinichii si am sangerat cateva zile cate un strop. Ce parere aveti? apropo in ultima perioada am avut si scurgerile destul de abindente si diferite decat de obicei...
Adaugă un comentariu / răspuns
115 comentarii 1 2 34 Înainte ›

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Sunt însărcinată?
  •