sunt sau nu gravida?

115 comentarii 1 2 3 4
0
03-10-2011, ora 10:30
Sophia1989
Nu este medic/terapeut
Sophia1989
am si eu o intrebare pentru ca in ultimul timp ma simt nelinistita. Am reluat anticonceptionalele desorelle de 3 luni. nu le-am uitat nici o zi sa le iau dar am mai intarziat de vreo 3 ori cate 2-3 ore. Mentruatia mi-a venit in ziua in care trebuia doar ca a fost mai redusa cantitativ si a tinut doar 2-3 zile. peste o saptamana am facut un test de sarcina shure check care a iesit negativ. La 2 saptamani de la mentruatie am fost si la ginecolog care a zis ca nu exista sarcina. Am motive de ingrijorare?
0
06-10-2011, ora 11:16
danafr
Nu este medic/terapeut
danafr
Buna ziua, mi a intarziat menstruatia 25 de zile, am facut 2 teste de sarcina, unul acum 6 zile si al doilea in aceasta dimineata dar ambele sunt negative. Am de cateva zile sanii sensibili putin durerosi la atingere si umflati, si o durere de burta ca inainte de mestruatie. Puteti sa imi dati un sfat? Sunt in strainatate si ma intorc la sf acestei luni si sunt ingrijorata. Multumesc frumos.
0
31-10-2011, ora 13:20
justxena
Nu este medic/terapeut
justxena
buna ziua!Am o problema:ultima menstruatie a fost pe data de 30.09.2011 si pana in ziua de astazi nu a mai venit avand in vedere ca am un contact sexual regulat.sunt sau nu gravida tinand cont ca acum o zi am facut 2 teste de sarcina care au aratat negative?!rog raspuns urgent!Multumesc anticipat!!
0
19-11-2011, ora 21:23
stefania12
Nu este medic/terapeut
stefania12
buna sera.. am o mica mare problema.. sau dilema..
acum o luna [pe 23 oct.] s-a intamplat un 'eveniment'. a fost iubutl meu la mine. si ne-am iubit.. frumos. nu sex. la un moment dat.. luati de aburii tentatiei. am avut o 'tentativa'. nu s-a intamplat actul propriu-zis.. doar o 'incercare'. nu a fost penetrare cu atat mai putin ejuculare
Insa de atunci ma doare burta...
am uitat sa mentionez ca asta sa intamplat imediat dupa cilcul menstrual.. abia mi se terminase[cu o zi inainte] si sa sunt virgina..sau cel putin asa cred[nu sa ajuns la penetrare]
sa revenim. si ma doare burta in coninuu' si cred ca sunt insarcinata :|. el ma asigura si imi explica si toate alea ca nu am cum k ca este imposibil. k nu sa intamplat nimic.
dar nu explic durerea de burta continua...
si pe 13 noiembie mi-a venit cm..dar mi-a venit cu 4-5 zile mai devreme. si a tin 3-4 zile.. dar in prima zi a durat cateva ore.. apoi mi-a venit din nou..
ce parere aveti ? inainte sa-mi cumpa un test. vreu sa cer o parere
poate fi sarcina?
inca cv.- nu am nicun simtom de genu- sani durerosi, greata, ameteli. foame. oboseala
0
20-11-2011, ora 11:40
cristinavls
Nu este medic/terapeut
cristinavls
nu cred k ai putea fi insarcinata.. probabil cum esti virgina te doare burta sua din alte motive
0
06-09-2012, ora 16:33
ana-maria2407
Nu este medic/terapeut
ana-maria2407
am si eu o intrebare. in ultima perioada cm a fost de 31 zile. pe data de 19 august am avut contact sexual( in perioada ovulatiei). dupa calculele mele, pe data de 3 septembrie ar fi trebuit sa apara menstruatia, ceea ce nu s-a intamplat. imi doresc foarte mult un copil si din teama de a nu fi dezamagita nu am facut inca un test de sarcina. e posibil sa fiu insarcinata??
0
21-07-2013, ora 14:47
roocsy
Nu este medic/terapeut
roocsy
buna. Ultimul meu act sexual sa consumat in urma cu 15 saptamani prietenul meu nu a ejaculat in mine si sunt in dilema daca sunt sau nu insarcinata. Am facut 2 teste de sarcina ambele negative doar ca acum 2 sapt am avut pofte exagerate de dulce, sanii mi sau marit si de o saptamana am impresia ca incep sa fac burtica alte simptome nu am avut.mentionez ca menstruatia am avut-o in fiecare luna cu mici intarzieri de 1-2 zile
0
31-07-2013, ora 10:59
ionelaa22
Nu este medic/terapeut
ionelaa22
Buna ziua! Pe data de 4 luna iulie m ia venit cm ma tinut 4 zile.pana in ziua de azi nu ne am protejat deloc.e posibil sa fiu insarcinata ?desii de 3 zile.tot simt ca imi vine cm.va rog sa ma ajutati
0
07-09-2013, ora 09:13
mihaela262
Nu este medic/terapeut
mihaela262
Buna ziua, ma numesc Mihaela am 27 de ani si o fetita de 3 ani. Am un ciclu neregulat zic eu si care ma tine foarte mult, cu toate astea eu si sotul meu ne mai dorim un copil.As dori sa stiu cand am zilele fertile pentru a putea concepe un bebe si luna asta zic eu k poate avem noroc. O sa va prezint lunile trecute cand am avut menstruatie si poate ma ajutati si pe mine.
in luna IULIE am avut de pe data de 9 pana pe data de 14 ciclu menstrual = 6zile
in luna AUGUST am avut de pe data de 11 pana pe data de 19 ciclu menstrual = 9zile
Acum suntem in 7SEPTEMBRIE si nu mia venit inca menstruatia cand ar trebui sa imi vina si care sunt zilele fertile ?
As putea fi insarcinata daca nu mia venit inca ?
In August pe data de 19 20 21 cam asa sa zik am facut neprotejat.
Multumesc
0
10-09-2013, ora 06:57
mihaela262
Nu este medic/terapeut
mihaela262
Buna ziua, ma numesc Mihaela am 27 de ani si o fetita de 3 ani. Am un ciclu neregulat zic eu si care ma tine foarte mult, cu toate astea eu si sotul meu ne mai dorim un copil.As dori sa stiu cand am zilele fertile pentru a putea concepe un bebe si luna asta zic eu k poate avem noroc. O sa va prezint lunile trecute cand am avut menstruatie si poate ma ajutati si pe mine.
in luna IULIE am avut de pe data de 9 pana pe data de 14 ciclu menstrual = 6zile
in luna AUGUST am avut de pe data de 11 pana pe data de 19 ciclu menstrual = 9zile
Acum suntem in 10SEPTEMBRIE si nu mia venit inca menstruatia cand ar trebui sa imi vina si care sunt zilele fertile ?
As putea fi insarcinata daca nu mia venit inca ?
In August pe data de 19 20 21 cam asa sa zik am facut neprotejat.
VA ROG SPUNETI-MI SI MIE SCRIETI UN RASPUNS
0
13-01-2014, ora 11:13
miha mihaela 25
Nu este medic/terapeut
miha mihaela 25
buna ziua!ma numesc mihaela, am 26 ani! timp de 2 ani jumate am folosit NEUVARING, l am intrerupt din probleme medicale, si anume, am ajuns la urgente de mai multe ori cu durere de cap in partea stanga...niciun doctor nu stia ce am, mi au facut analize de sange, tomograf, si intr un final Domnul doctor neurolog mi a spus ca ar fi bine sa renunt la NUVARING, pentru ca din cauza lui aveam durerile de cap...am renuntat...anul trecut in luna noiembrie pe data de 1..pe data de 4 am avut menstruatie...pe data de 29 a aceleiasi luni am avut urmatoarea mentruatie iar pe data de 20 decembrie ultima menstruatie, din pacate din acea data nu am mai avut.trebuia sa o am pe data de 9 cel tarziu 12 ianuarie dar nu...test de sarcina nu mi am facut pentru ca imi este frica de rezultat, nu stiu ce sa cred...va rog mult daca ati putea sa ma ajutati cu un raspuns...multumesc!!!!
0
16-06-2014, ora 12:52
andru1adeea
Nu este medic/terapeut
andru1adeea
buna,
Am o mare nelamurire...am avut cm pe 25 aprilie normal... pe 10 mai am facut sex neprotejat insa fara ejaculare in mine. Pe 21 mai mi-a venit cm insa mai putin de culoare mai deschisa decat de obicei. pe 9 iunie mi-a venit din nou cm insa normal de aceasta data cantitativ si culoare normala... m-a tinut pana pe 13 iunie.
insa de ieri am dureri in partea dreapta jos si ma doare spatele. ce poate fi? oare sunt insarcinata sau nu?
mentionez ca de pe 10 mai nu am mai avut nici un contact sexual
am facut si 2 teste de sarcina si au iesit negative
primul test l-am facut 30 mai seara cam pe la ora 18 si cel de al 2-lea l-am facut pe 9 dimineata iar pe la ora pranzului mi-a venit cm.
va rog mult daca ati putea sa ma ajutati cu un raspuns...multumesc!!!!
0
23-06-2014, ora 11:33
Dr. Laurentiu Craciunas
Obstetrica-ginecologie, Manchester, UK
Dr. Laurentiu Craciunas
Buna andru1adeea,

Putin probabil sa fi ramas insarcinata.
0
18-04-2015, ora 17:47
IvanovGabriela
Nu este medic/terapeut
IvanovGabriela
Am nevoie de un raspuns urgent. Am fost insarcinata acum ceva timp, dar am pierdut sarcina asta a fost anul trecut pe 8 decembrie 2014..am intretinut relatii sexuale pe data de 8 eram si in perioada fertila precizez aceasta luna el spune ca nu a scapat nimic.. dar sani au crescut dureri de burta am ametelii greturi pofte e din cauza ca trebuie sa vina menstruatia mai sunt 5 zile desi am facut 8 teste de sarcina dar la toate au iesit negative dar am impresia ca e ceva acolo poate am ramas cu gandul la acel micut pe care l-am avut...
0
19-06-2015, ora 19:48
annabr18
Nu este medic/terapeut
annabr18
buna seara, am avut contact neprotejat de 2 ori luna trecuta la interval de 4 zile a ejaculat in mine, trebuia sa imi vina menstruaţia pe 11 luna aceasta nu mia venit am facut test de sarcina a iesit pozitiv. vreau sa zic ca nu am senzatii de voma greturi sau ameteli. am luat si antibiotice ca am fost racita. am fost si la maternitate si mi sa zis sa revin luni pt ecografie. intrebarea este daca ar fi sa fiu insarcinata cat costa un avort? multumesc anticipat astept raspuns cat mai repede
0
22-06-2015, ora 14:55
IoannaDianS
Nu este medic/terapeut
IoannaDianS
Buna seara! Va rog frumos ajutati-ma cu un sfat! De aproximativ 2 saptamani plang din orice, sunt foarte sensibila! De 6 zile a inceput durerea de spate si crampe la burtica, stari de voma si pe parcursul zilei si seara, la miros de prajeala sau gratar...am simtul mult mai dezvolat (ex: parfum, etc) aproape la orice masa, vars.! Durerile se accentueaza daca merg foarte mult pe jos si in zona spatelui (bazin/solduri impreuna cu crampele de pe sub burtica si in partea dreapta) ! Tin sa mentionez ca operatia de apendicita am facut-o! Este probabil sa fiu insarcinata? Test de sarcina am facut si a iesit invalid dar daca as fii, ar fii vorba de o sarcina micuta (maxim 2 saptamani) va rog ajutati-ma ! Va multumesc
0
24-06-2015, ora 19:15
Alina alinus
Nu este medic/terapeut
Alina alinus
Buna ziua. Am si eu o intrebare. Am 21 de ani. Nu mai sunt virgina deoarece au fost cateva atingeri cu mana ale prietenului meu care m'au dezvirginat. Insa nu m'am culcat niciodata cu el. De 2 luni am inceput sa facem sex anal, fara prezervativ si a ejaculat in mine. Eu am un ciclu regulat insa de 2 luni mi'a venit cu cate o saptamana maindevreme mereu. Problema e ca luna asta deja se fac 32 de zile de cand nu mi'a mai venit. Ma ingrijoreaza ptr ca niciodata nu mi'a intarziat in atatia ani. sanii m'au durut putin de tot zilele astea, balonata am fost, acnee mi'a aparut si ieri am avut fff putin o secretie caramizie. Am auzit ca exista sansa ca daca a ejaculat in fund sa fi curs in vagin. Nu stiu daca s'a intamplat asta insa mi se pare ciudat sa existe posibilitatea unei sarcini ptr ca spermatozoizii nu cred ca se "plimba" asa mult de colo colo. nu stiu ce ar trebui sa cred. Ma puteti ajuta cu un raspuns?
0
26-06-2015, ora 17:49
elena potlog
Nu este medic/terapeut
elena potlog
Buna ziua ! in urma cu doua luni am suferit u avort medicamentos... am avut mestruatie dupa aproape doua luni iar acum ar trebuii sa vina ce a de a doua menstruatie dupa avort ( pe 4 iulie) iar eu am anumite simtome care ma pun pe ganduri! - sanii au crescut (nu sunt durerosi deloc) iar pe sfarc am niste bubite albe in unele momente ale zilei...ma
gandeam ca poate din urma avortului sanii nu s au refacut... m au durut ovarele trei zile... si spatele ! Trebuie sa precizez ca am avut contacte sexuale fara ejaculare inauntru! va rog sa ma ajutati cu un raspuns !
0
01-07-2015, ora 19:05
Nasty03
Nu este medic/terapeut
Nasty03
buna ziua. am nevoie de un raspuns cat mai urgent posibil.
pe data de 24 iunie seara mi a venit ciclu, care a durat pana pe 28 iunie(foarte putin in ultima zi). in ultima zi de ciclu seara am avut contact sexual cu iubitul meu, care a ejaculat in mine. a doua zi (luni, 29 iunie ) am luat pastila Escapelle, ca sa fiu sigura 100%. Marti, am avut din nou contact sexual, prima data a fost ok, adica a ejaculat afara, dar a doua oara, cam peste 30 de minute, nefiind la baie sa se spele, am mai avut un contact sexual, care nu s a lasat cu ejaculare. Intrebarea mea este: e posibil sa fi ramas sperma pe penis, dupa primul act sexual, incat la al doilea act sa raman insarcinata, avand in vedere ca luasem si pastila de a doua zi cu o zi inainte ?
ideea e ca mi-e frica sa mai iau inca o pastila de a doua zi in interval de 2 zile diferenta. Tin sa mentionez ca a doua zi am avut urinari dese insotite cu usturimi
Va multumesc
0
16-10-2015, ora 12:43
AdelaSk
Nu este medic/terapeut
AdelaSk
Buna. Am si eu o intrebare... ultima menstruatie a fost pe 4 septembrie iar urmatoarea trebuia sa vina pe 2 octombrie si nu a mai venit.Mi-a intarziat deja 14 zile si astazi am facut al 2.lea test de sarcina, acesta iesind tot negativ ca primul, tin sa mentionez ca primul test de sarcina l-am facut in a 7-a zi de intarziere a menstruatiei, surecheck, iar astazi am facut un test barza. De 3 ani nu mi s-a intamplat sa imi mai intarzie menstruatia am un cm regulat de 28-29-30 de zile! Eu si prietenul meu folosim metoda coitului intrerupt si de 1 an de zile de cand sunt cu el tot timpul mi-a venit la timp.Este ciudat...de ce nu-mi vine? este posibil ca o candidoza sa imi deregleze menstruatia?
0
10-12-2015, ora 23:35
deedeeeeeee
Nu este medic/terapeut
deedeeeeeee
Buna, am si eu o intrebare, acum vreo 3 saptamani am avut ultima relatie sexuala nu ne-am protejat dar nu s-a terminat inauntru. am cm regulat de 28 de zile. Trebuia sa-mi vina de 2 zile si nu mi-a venit. Ma doare burta mi-au aparut cosuri si ma doare spatele. As putea fi gravida?
0
10-12-2015, ora 23:39
deedeeeeeee
Nu este medic/terapeut
deedeeeeeee
Buna seara, am si eu o intrebare. Acum aproximativ 3 sapt am avut un act sexual cu iubitul meu dar nu ne-am protejat, dar nu s-a terminat inauntru. Trebuia sa-mi vina de 2 zile dar nu mi-a venit. Ma doare burta imi vine sa vomit si mi-au iesit si cosuri. As putea fi gravida?
0
09-08-2018, ora 12:10
alinabhk
Nu este medic/terapeut
alinabhk
Buna...am si eu o nelamurire si as dori sa ma ajutati.Nu mi-a mai venit menstruatia de aproape doua saptamani si am facut 3 teste de sarcina diferite dar toate au iesit negativ.Nu am niciun fel de simptom ca si cand as fi insarcinata si am dureri de mijloc si de burta, exact cum am de obicei cand e pe cale sa apara menstruatia.Ma gandesc ca ar putea fi de la niste vitamine pe care le iau pentru prima oara...Sunt insarcinata sau este din alta cauza? Va rog sa imi spuneti!
1
24-08-2018, ora 13:33
lolip2018
Nu este medic/terapeut
lolip2018
buna alinabhk am avut si eu o problema asemanatoare tie si am fost diagnosticata cu amenoree, am primit tratament cu duphaston si sa rezolvat.dupa 6 luni a reaparut si am reluat tratamentul iar acum nu mai am nici o problema.cel mai bn ar fi sa mergi la un medic ginecolog iar el iti va rezolva problema.bafta
0
15-11-2018, ora 16:01
Neagu Florina
Nu este medic/terapeut
Neagu Florina
Bună ziua ultima menstruație am avut-o pe 21septembrie iar pana azi nu am mai avut. Am făcut 3 teste de sarcina și din nefericire toate au ieșit negativ. Recunosc ca m-am panicat puțin pentru ca nu s-a întâmplat niciodată sa îmi intarzie asa de mult. Ma puteți ajuta cu un răspuns va rog. Ce as putea face sa mai aștept sa mai fac un test iar...
Adaugă un comentariu / răspuns
115 comentarii 1 2 3 4

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Dismenoreea - durerea în timpul scurgerilor menstruale
  • Întârzierea ciclului menstrual
  • Ce este ciclul menstrual normal?
  • Fiziologia aparatului genital feminin - ciclul reproductiv
  • Criterii de excludere a sarcinii
  • Calmează durerile menstruale acasă
  • Menstruația peste sarcină
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Sunt însărcinată?
  •