Super problema - dispare erectia! | Forumul Medical ROmedic

Super problema - dispare erectia!

02-01-2009
mda
Nu este medic/terapeut
mda
Salut! De ceva timp, in timp ce fac sex, dispare erectia total! Partenera incearca in diferite moduri sa ma ajute ca sa revina penisul la normal(erect), insa atata timp cat nu este introdus in vagin, isi pastreaza forma, dar dupa 5-10 sec. cum incep a misca, erectia dispare. Am doar 21 ani, nu cred ca ceva normal. Cum credeti? Ce pot face pentru a ma trata? ms anticipat!
10 comentarii
0
03-01-2009, ora 16:01
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Salut! Pai din luna mai cand ai mai scris ca ai pb, tu nu ai facut nimic sa iti imbunatatesti performanta ? N-ai fost si tu la un medic sa vezi ce pb ai ? Dl dr. Flueraru ti-a zis ceva atunci. Ai pus in practica?
Zii cateva cuvinte !
0
04-01-2009, ora 17:37
mda
Nu este medic/terapeut
mda
ali39, da.. atunci am urmat un tratament, insa nu prea m-a ajutat. Adica, m-a ajutat partial si de atunci si pana acu, s-a agravat problema. Nu mai stiu, e problema fizica sau psihica... cand incep sa am o relatie, incepe inima sa se bata mult mai repede si ma da in calduri si in acel moment si incepe sa dispara erectia... :(
0
09-01-2009, ora 21:18
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Ce mai faci ? Buna !
Ce ai rezolvat ?
0
12-01-2009, ora 23:46
mda
Nu este medic/terapeut
mda
Inca nu am rezolvat nimic.. astept zilele astea sa merg la medic.. cred ca poate sa se rezolve problema :).. da oricum, niste sfaturi, nu m-au incurca :)
0
14-01-2009, ora 09:37
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Buna, pai eu fiind femeie nu am prea multe sfaturi sa iti dau dar incerc.
In primul rand eu cred ca e de ordin psihic, adica vrei prea mult sa nu ti se intample in timpul actului si din acest motiv, dispare erectia. Eu te-as sfatui sa nu te mai gandesti la asta pt k esti un baiat normal, ai numai 21 de ani iar stresul la care esti supus atunci iti dauneaza.
In afara de asta, mai sunt remedii naturale, poate ai auzit ca telina este un foarte bun afrodisiac pt barbati, incearca nu ai nimic de pierdut sau daca te informezi pe internet despre disfunctia erectila gasesti o multime de tratamente naturiste si vei vedea ce poti sa incerci tu.
Si eu am baieti si unul e mai mare cu 2 ani ca tine deci te inteleg si as vrea sa fii un pic mai increzator in tine, sa ai curaj, gandeste pozitiv pt k o sa te ajute mult.
Si cum in timpurile astea se practica si anumite fantezii din astea sexuale incearca si tu cu prietena, cred ca e o fata intelegatoare si pana la urma trebuie sa reusiti !
C-am atat pot eu sa spun, daca vreun medic vede mesajul tau poate o sa iti mai de-a sfaturi iar daca nu mai incearca aici pe forum, cauta id-ul lui bebe sexologul la aceasta sectiune si trimite-i un mesaj privat, am vazut ca e foarte prompt si vezi ce iti zice!
Succes si sper ca ti-am fost cat de cat de folos!
Alisia
0
18-01-2009, ora 13:54
mda
Nu este medic/terapeut
mda
Alisia, ms ft mult de sfat!!!
0
20-01-2009, ora 14:42
ali39
Nu este medic/terapeut
ali39
Astept sa-mi scrii cand te vei simti mai bine !
Aliss
0
20-04-2011, ora 13:27
cristian1986
Nu este medic/terapeut
cristian1986
Buna, am 25 de ani si de 2 saptamani am o problema pe plan sexual, in timpul actului imi dispare erectia, iubita mea are 36 de ani si ma ajuta si verbal in timpul actului si fizic.daca ies afara si incep sa ma masturbez imi revine erectia dar cand o penetrez dupa cateva minute dispare..nu stiu ce sa fac, ajutati-ma va rog
0
20-04-2011, ora 17:36
dani!
Nu este medic/terapeut
dani!
salut mda frate am aceisi probelma si aceiasi ani.u ai rezolvat ceva?rasp sal
0
20-04-2011, ora 18:20
mda
Nu este medic/terapeut
mda
am incercat diferite poze.. si cand fata e deasupra nu exista nici o problema. apoi, mai depinde cat de excitat esti. lungeste preludiu.. si n'o sa mai ai probleme de genu' ;)
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Clinicaon
Impotența, erecția slabă și ejacularea precoce pot fi rezolvate de către medicii noștri. Am tratat mii de pacienți, iar DISCREȚIA este asigurată! Detalii aici
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: