Suplimentele nutritive si tratamentul pentru acnee

16-12-2009
Florinn1
Nu este medic/terapeut
Florinn1
Mentionez ca am varsta de 20 de ani, practic un anumit sport destul de serios insa am o mare problema.De pe la varsta de 12 ani cred au inceput problemele cu acneea.Am folosit tot ce se putea, inclusiv bine-cunoscutul Roaccutane.Ce e drept, acneea nu mai e atat de grava ca si mai demult dar oricum, ceva "cosuri" au mai ramas.
Problema ar fi ca eu folosesc pentru antrenamentele mele suplimentul nutritiv din link-ul urmator: esuplimente.ro/noxplode-p-1910.html
Nu stiu daca acest supliment ar putea sau nu sa contribuie la aparitia acneei, de aceea v-as ruga frumos sa ma ajutati cu un sfat!Mai mentionez ca nu folosesc acel supliment decat de 2 ori pe saptamana, cateodata doar o singura data, luand o singura portie.
Va multumesc mult!
5 comentarii
0
17-12-2009, ora 16:31
Florinn1
Nu este medic/terapeut
Florinn1
Chiar nu poate sa-mi dea nimeni un raspuns referitor la ce am intrebat?
0
19-12-2009, ora 17:47
Dr. Dorin Mihalache
Dermatovenerologie
Dr. Dorin Mihalache
Suplimentele alimentare sunt derivati hormonali ce pot declansa sau agrava o acnee.
0
21-12-2009, ora 12:10
Andrei_G
Nu este medic/terapeut
Andrei_G
Suplimentele alimentare nu sunt in nici un caz derivati hormonali. Imi pare foarte rau sa aud asta din partea unui medic si mi se pun la indoiala cunostintele dumneavoastra. Ce substante credeti ca au suplimentele care contin proteine? Pai proteine care se gasesc si in mancare. Derivatii hormonali sunt steroizi si nu numai.
Si acum despre produsul No Xplode e foarte bun poti sa il iei si mai des de 2 ori pe saptamana si fi absolut convins ca nu iti va provoca nici un fel de cos.
0
21-12-2009, ora 17:04
Florinn1
Nu este medic/terapeut
Florinn1
Multumesc pentru raspunsuri insa sunt putin bulversat.Vad ca cineva zice intr-un fel, altcineva-n in alt fel :|...
0
21-12-2009, ora 17:08
Doctorel
Nu este medic/terapeut
Doctorel
Domnu doctor, burta d-voastra ce se revarsa peste haine imi indica, competenta maxima. Poate nu-i de mirare ca aveti tangente cu strada IGNAT.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Coșurile (acneea)
  • Suplimentele alimentare și produsele naturiste pentru stimularea imunității
  • De ce apar coșurile (acneea)?
  • Antioxidanții din struguri eficienți împotriva acneei
  • MIT: Ciocolata cauzează acnee
  • Cum scapi de punctele negre
  • Fototermoliza selectivă, cel mai nou tratament împotriva acneei
  • Suplimentele de multivitamine administrate preconcepțional pot influența pozitiv evoluția sarcinii
  • Vaccin contra acneei aflat în perioada de testare
  •