suspect de hapatita b

28-03-2009
mirela_it
Nu este medic/terapeut
mirela_it
in timpul sarcinii analizele medicale miau scos la iveala HBS pozitiv, asta acum 2 ani, am nascut fetita perfect sanatoasa, si de atunci nu am mai facut nici o analiza la ficat.Imi doresc sa ma angazez dar stiu ca pentru obtinerea postului va trebui sa adaog la dosar si o evaluare a starii de sanatate.Aceasta idee pe care o am in cap de aproximativ un an a devenit o obsesie...teama...
2 comentarii
0
29-03-2009, ora 08:01
indrix
Nu este medic/terapeut
indrix
te inteleg perfect..te macina constiinta; cati nu sunt purtatori si fie ca nu stiu, fie ca ascund...la angajare nu se testeaza cred asa ceva...dar pe parcurs...medicina muncii isi testeaza salariatii.cred ca trebuie sa le povestesti la angajare si poate te vor angaja intr-un serviciu legat de aparatura (cab eKG:radiologie ; receptie)unde nu vei fi prea direct in contact cu oamenii ! apreciez ca vreti sa-i protejati pe cei din jur. totusi repetati analiza HBS.parerea mea
0
30-03-2009, ora 21:41
mirela_it
Nu este medic/terapeut
mirela_it
Ma bucur atat de mult ca mi-a raspuns cineva..Stiu ca e greu sa pun in pericol pacientii.Din cate stiu boala e activa 6 luni dupa care...cronicizeaza sau se vindeca, nu ?Dar dispare si Ag Hbs din sange oare ? Eu sunt in Italia mam stabilit, si aici imi doresc sa lucrez. Astept inca permisiunea Organizatiei asistentilor medicali de aici sa lucrez (dosarul meu e la roma).Nu stiu daca o sa lucrez vreo data..Acum am ajuns sa ma gandesc la asta in fiecare moment...pt ca nu vreau sa lucrez intrun domeniu care imi place mult (adica in spital ) nu vreau nimic alceva in viata asta mai mult.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
06-06-2023, ora 10:15
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Proctoline
HEMOROIZI? FISURI ANALE? Tratament fără operație și fără internare!
Clinicile Proctoline sunt centre medicale specializate în tratarea eficientă a hemoroizilor și a fisurilor anale. Ne găsiți în 14 orase din țară! Detalii aici