Suspiciune sarcina oprită evoluție

23-07-2022
Dni271217
Nu este medic/terapeut
Dni271217
Buna !
Trec prin niște clipe de coșmar
In urma cu 3 sapt mi au ieșit 2 teste pozitive instant.
In următoarea zi am mers la control, totul in regula sarcina 4, 5 sapt ( graviditate precoce )
Peste 2 săptămâni fără o zi am mers la alt doctor, cu mari speranțe dar … a confirmat sarcina, in parametrii buni de 5s 6 zile ( deci asta după 2 sapt ). Am rămas pe gânduri.. mi s a părut ciudat
După 4 zile am mers la alt medic, și am primit cea mai proasta veste : hematom lângă sac, sac hipoton, medicul mi a spus 99%oprit evoluție, fără rimt cardiac.( ritmul nu îl auzisem deloc pana acum )
Teste de coagulare modificate ( se întâmpla in sarcina a fost răspunsul medicului ) Hcg (in parametrii )
Peste 2 zile fac următorul Hcg și am emoții de nu mai pot !
Sunt intr o stare groaznica.
Menționez ca este a 2 sarcina, prima a dus o pana la capăt fără nicio problema medicală.
Apropo doctorul a spus ca pot oricând sa mă aștept sa sangerez, asta încă nu s a întâmplat. Nici o pata de sânge nu am avut pana acum, și simptome de sarcina am
A trecut cineva prin aceasta situație ? Mai pot sa am vreo speranța ??
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: