TBC
Acum 2 luni am început sa nu mai am pofta de mâncare, transpiram foarte mult, făceam febra și când trageam aer în piept ma durea în piept și în spate în partea dreapta. Am fost și am făcut o radiografie și am fost diagnosticat cu pleurezie. Am fost operat pentru scoaterea unei cantități însemnate de lichid de la plămânul drept si s-a trimis o proba și la laborator unde s-a descoperit ca am Tbc. Am început tratamentul repede și totul a mers foarte bine. Am ajuns acasă și m-am simțit foarte bine, pofta de mâncare mi-a revenit dar în ultimele 2 zile am început din nou sa simt un disconfort când trag mai mult aer în piept exact ca înainte de operație. Ma întreb oare se poate sa se fii strâns din nou lichid la plamanul afectat sau, menționez ca am dormit cu geamul deschis, și poate eu nu am simțit dar m-a tras curentul la spate și de aia sa ma doara acum. Va mulțumesc frumos!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns
Alte subiecte care v-ar putea interesa:
- 4transpiratia nocturna inseamna TBC?
- 2cum as putea sa depistez TBC-ul
- 3Urgent.nu stiu daca am TBC
- 10TBC de la mama la copil
- 5TBC mare sau munte?
- 1sarcina dupa tratament tbc
- 1Obosesc foarte repede
- 16Durerea mea de burta = TBC
- 1pleurezie nelamurire tbc
- 3Tbc
- 0Ameteli 2 ani din cauza unui tratament gresit TBC.
- 1TBC la gradinita
- 10TBC prin sarut
- 1pneumonie severa sau TBC?
- 1TBC pulmonar, lipsa sputa la control
- 1Meningita TBC
- 2Test TBC Constanta in laborator privat?
- 0TBC - intoarcere la servici
- 2Tbc
- 0Tratament de TBC: e nevoie sa se mai faca CT-uri sau bronhoscopii la 2 luni de tratament?
Mai multe informații despre: TBC