temperatura corpului la ovulatie.

13-03-2008
andra87
Nu este medic/terapeut
andra87
va rog sa imi spuneti care este temperatura corpului in perioada ovulatie. pana la ovulatie am avut-o 36.5 grade iar acum cand sunt la ovulatie este numai 37 grade? este bine.va multumesc
2 comentarii
0
13-03-2008, ora 00:00
ela_80
Nu este medic/terapeut
ela_80
Buna.Mai intai de toate iti multumesc pt raspunsul dat la subiectul deschis de mine.As vrea totusi sa te intreb daca ai fost pana acum la vreun medic care sa iti spuna exact despre ce e vorba si ce e de facut.Crede-ma ca si mie imi este teama si de aceea incerc sa vorbesc cu alte femei care sunt in aceasta situatie, dar totusi cred ca cel mai bine e sa ne facem curaj si sa mergem la doctor cat mai curand, cat inca se mai poate face ceva.De asemenea as vrea sa mai pastram legatura daca vrei sa mai ne facem curaj impreuna.E o situatie destul de grea pt oricine isi doreste copii si cred ca avem nevoie de sprijin.
0
14-03-2008, ora 00:00
Dr. Stela Tirneci
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti, sector 1
Dr. Stela Tirneci
Da, aceasta temperatura reprezinta o curba bifazica(temperatura corpului a crescut) si indica faptul ca aveti ovulatie.
Toate cele bune.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Metoda calendarului
  • Manifestările comportamentale „dictate” de ciclul menstrual
  • Testele de ovulație
  •