temperatura peste 39 copil

22-07-2011
CRISCJK
Nu este medic/terapeut
CRISCJK
Buna ziua,

Am nevoie urgenta de sfatul dvs. deoarece nu mai stiu incotro sa ma indrept...
Copilul meu de 7, 5 ani face de 3-4 zile febra peste 39 grade, fara sa il doara ceva.spune doar ca ii este cald...
Am fost la medic de unde i s-a prescris Augmentin care a fost inlocuit ulterior cu Kalpol, plus otet si nurofen.Insa febra nu a trecut cu niciunul din aceste remedii.A cedat doar la Algocalmin, insa acum nu mai suporta niciunul din medicamentele de mai sus, vomitandu-le imediat dupa administrare.
I-am facut si analize, care au iesit bine( inclusiv exudatul ) mai putin urmatoarele:
-WBC-11.8+10 3 uL
-MCV-76.9 fL
-NEUT # 8.18 *10 3/uL
-MONO #1.14 *10 3 uL
-EO#0.02 - 10 3/uL
-NEUT% 73.1*
-LYMPH% 16.3*
-EO%0.2-
Sfatuiti-ma va rog ce sa fac?
Multumesc,
Cristina
4 comentarii
0
22-07-2011, ora 15:02
CRISCJK
Nu este medic/terapeut
CRISCJK
Medicamentele i le-am dat sub indrumarea medicului...Nu inteleg ce are si de ce doctorul nu il poate diagnostica...
Nici eu nu sunt adepta medicamentelor dar cand il vad cat ii e de rau.ma las pe mana sfaturilor medicului.
Multumesc de sfat,
Cristina
0
22-07-2011, ora 15:16
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
hidratati copilul si incercati cu supozitoare de copil scaderea febrei.este contact cu cineva care are o boala infectiosa a copilariei, gen rujeola, oreon...?in final mergeti iar la medic, chiar la un spital, exista o cauza.multa sanatate.lichidele administrati-le cu paiul.
0
22-07-2011, ora 15:23
CRISCJK
Nu este medic/terapeut
CRISCJK
Multumesc mult de sfat. Am fost si la spitalul de boli infectioase, l-au examinat dar au spus ca nu are nimic...posibil o infectie.Dar unde? de ce? de ce nu-si dau seama din analize unde este problema? Cat timp poate sa-l itina febra asa mare?
0
22-07-2011, ora 22:14
miruna68
Nu este medic/terapeut
miruna68
Exista febra de 3, 4 si 5 zile care trec de la sine fara nimic.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.