temperatura peste 39 copil

22-07-2011
CRISCJK
Nu este medic/terapeut
CRISCJK
Buna ziua,

Am nevoie urgenta de sfatul dvs. deoarece nu mai stiu incotro sa ma indrept...
Copilul meu de 7, 5 ani face de 3-4 zile febra peste 39 grade, fara sa il doara ceva.spune doar ca ii este cald...
Am fost la medic de unde i s-a prescris Augmentin care a fost inlocuit ulterior cu Kalpol, plus otet si nurofen.Insa febra nu a trecut cu niciunul din aceste remedii.A cedat doar la Algocalmin, insa acum nu mai suporta niciunul din medicamentele de mai sus, vomitandu-le imediat dupa administrare.
I-am facut si analize, care au iesit bine( inclusiv exudatul ) mai putin urmatoarele:
-WBC-11.8+10 3 uL
-MCV-76.9 fL
-NEUT # 8.18 *10 3/uL
-MONO #1.14 *10 3 uL
-EO#0.02 - 10 3/uL
-NEUT% 73.1*
-LYMPH% 16.3*
-EO%0.2-
Sfatuiti-ma va rog ce sa fac?
Multumesc,
Cristina
4 comentarii
0
22-07-2011, ora 15:02
CRISCJK
Nu este medic/terapeut
CRISCJK
Medicamentele i le-am dat sub indrumarea medicului...Nu inteleg ce are si de ce doctorul nu il poate diagnostica...
Nici eu nu sunt adepta medicamentelor dar cand il vad cat ii e de rau.ma las pe mana sfaturilor medicului.
Multumesc de sfat,
Cristina
0
22-07-2011, ora 15:16
Vio 49
Nu este medic/terapeut
Vio 49
hidratati copilul si incercati cu supozitoare de copil scaderea febrei.este contact cu cineva care are o boala infectiosa a copilariei, gen rujeola, oreon...?in final mergeti iar la medic, chiar la un spital, exista o cauza.multa sanatate.lichidele administrati-le cu paiul.
0
22-07-2011, ora 15:23
CRISCJK
Nu este medic/terapeut
CRISCJK
Multumesc mult de sfat. Am fost si la spitalul de boli infectioase, l-au examinat dar au spus ca nu are nimic...posibil o infectie.Dar unde? de ce? de ce nu-si dau seama din analize unde este problema? Cat timp poate sa-l itina febra asa mare?
0
22-07-2011, ora 22:14
miruna68
Nu este medic/terapeut
miruna68
Exista febra de 3, 4 si 5 zile care trec de la sine fara nimic.
Adaugă un comentariu / răspuns

01-07-2021, ora 11:30
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Medic Chat
Interpretare analize medicale online
Rapid    Confidențial    Anonim
Cu Medic Chat ai peste 200 doctori din 40 specialități medicale.
Vezi doctori disponibili

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.