test papanicolau

10-02-2009
RODYPET
Nu este medic/terapeut
RODYPET
mi-am facut testul pap. si rezultatul este: evaluarea calitatii frotiului-satisfacatoare ;frecvente celule superficiale libere si in placarde, unele binucleate, unele nuclee cu discarioza usoara, frecvente leucocite, frecvente hematii. Frotoliu tip III. VA ROG daca puteti sa-mi dati o interpretare a rezultatului ca medicul nu prea m-a lamurit
4 comentarii
0
11-02-2009, ora 18:58
ade_dulcika
Nu este medic/terapeut
ade_dulcika
clasa 3 la papanicolau nu prea e buna. trebuie sa mergi la medic sa vada ce e de facut, pt k in ani poate sa apara cancer.dak nu e tratat. multa sanatate
0
11-02-2009, ora 21:16
RODYPET
Nu este medic/terapeut
RODYPET
Multumesc, la fel ade_dulcika! Am fost la medic si mi-a prescris urmatorul tratament: cuminol, polygynax si flamexin si dupa tratament sa repet testul. Sanatate tuturor!
0
11-02-2009, ora 23:33
ade_dulcika
Nu este medic/terapeut
ade_dulcika
mersi si eu. sper sa te faci bine cat mai repede si sa ai grija de tine ;) pupici... e bun tratamentul ;)
0
14-02-2009, ora 22:28
RODYPET
Nu este medic/terapeut
RODYPET
am menstruatia foarte neregulata, adica la doua sau chiar trei luni.Daca a mai avut cineva aceasta problema si a rezolvat-o spuneti-mi si mie cum?
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Testul Papanicolau
  • Am făcut testul Papanicolau. Ce înseamnă rezultatul?
  • Testul Babeș Papanicolau ar putea ajuta la depistarea mai multor tipuri de cancere ginecologice
  • Cum se depistează cancerul de col uterin?
  • Rezultat Papanicolau anormal - ce urmează?
  • Ce înseamnă celule endocervicale prezente (explicații)
  •