testicolul drept foarte umflat

02-11-2008
CATA_ALEX271992
Nu este medic/terapeut
CATA_ALEX271992
salut, am si eu o problema am 16 ani si de ceva vreme mi sa umflat testicolu drept pot spune ca e foarte umflat si uneori e ca si o bucata de carne iar alteori e ca si o punga de lichid mie teama sa nu am cancer testicular si sa imi faca o interventie chirurgicala se mai poate face copii cu un singur testicol.sunt disperat si astept raspunsurile voastre va multumesc pentru timpul acordat
6 comentarii
0
02-11-2008, ora 07:59
Dr. Balcan Anisoara
Medicina de familie, Erbiceni, Iasi
Dr. Balcan Anisoara
Lasa gandurile de cancer si du-te, cu curaj, maine la medicul de familie si solicita o trimitere la chirurgie.Cred ca ai o hernie inghino-scrotala sau un hidrocel, Probabil de la un efort. Spune-le parintilor si mergi la control. Daca se va decide internarea sa faci asa cum spun ei, nu-ti fie frica ca nu-i mare lucru.Daca stai asa se complica.Vei mai putea avea copii, intai rezolva-ti aceasta problema.Numai bine!
0
02-11-2008, ora 08:01
morena1r
Nu este medic/terapeut
morena1r
Un hidrocel, un varicocel, o hernie...stai linistit ca nu e cancer.Mergi la un consult.
0
02-11-2008, ora 14:40
CATA_ALEX271992
Nu este medic/terapeut
CATA_ALEX271992
deci sa ma duc la medicul de familie si sa cer o trimitere la chirurgie nu la urologie sau ginecologie mie cam teama si sincer sa fiu si un pic cam rusine am facut operatie de apendicita peritonita si totul a fost ok dar dupa cateva luni de la operatia de apendicita mi sa intamplat chestia asta cu testicolul am stat o vreme si am zis ca e o inflamatie banala dar se pare ca nu e chiaqr asa ar fi trebuit sa se traga pana acum daca era ceva usor pana la urma cred ca o sa ma duc si daca o sa fie nevoie o sa fac si a doua untervantie chirurgicala.oricum va multumesc mult pentru sfat lui Casa drhouse si morena1r
0
03-11-2008, ora 00:34
aurel264
Nu este medic/terapeut
aurel264
mai mult ca sigur evorba de un hidrocel, aceleasi simptome le am avut si eu in2000..M am operat intr o sectie de urologie, operatia este foarte simpla.nu sta asa, mergi la dr. Curaj si SANATATE
0
16-11-2008, ora 19:25
CATA_ALEX271992
Nu este medic/terapeut
CATA_ALEX271992
da se pare ca ati avut dreptate, am mers astazi cu parinti la un medic chirurg pt consultatie si sa depistat ca este vorba un hidrocel.daca nu sunt prea insistent as mai aveo o intrebere pt dl aurel462000.am inteles ca si dumneavoastra ati avut de aface cu un astfel de hidrocel, a fost dureroasa operatia, cam cat timp aproximativ a durat operatia si de cat timp ati avut nevoie pt recuperare.va multumesc mult tuturor pt sfaturi si se pare ca fara ele nu aveam curajul necesar sa merg la medic, acest forum este dupa parerea mea foarte bun deoarece ajuta adolescentii si nu numai in problemele de sanatate adik pe mine unu ma ajutat foarte mult si sunt sigur ca si pe alte persoane.multumesc mult ink o data pt timpul acordat
0
21-01-2010, ora 22:27
CATA_ALEX271992
Nu este medic/terapeut
CATA_ALEX271992
Multumesc tuturor pentru sprijinul acordat, scuze pentru intarzierea postari...totul sa terminat cu bine, am avut parte de o interventie chirurgicala de cca 90 minute si o recuperare intr-un interval de timp scurt dupa spusele medicului chirurug(2 zile la pat, 7 zile sup supravegherea medicului si inca vreo 60 de zile fara efort aprope deloc doar minimul)Mii de multumiri pentru cei ce mi-au fost alaturi si insanatosire grabnica tututror celor bolnavi.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: