Testicule umflate sugar 1 an

11-03-2019
AlexandraVsn
Nu este medic/terapeut
AlexandraVsn
Buna seara! Va rog sa ma ajutati!Am un baietel de 1 an si suntem internati de 4 zile in sectia de pediatrie! Am ajuns aici din cauza febrei (40, 1) si o tuse usoara + nasul care curgea din plin. Bunnn... I.au facut micutului analize din care a rezultat o infectie in corp. Apoi raze la plamani. Gata, diagnostic : Pneumonie. De 4 zile i se injecteaza cefort /1g si hidrocortizon, pe cale orala 4 ml de paduden si puf de ventolin. Fix cand ne.au anuntat ca ne vor da drumul acasa dupa repetarea analizelor (maine dimineata), am observat ca i s.au umflat testiculele. Am chemat medicul de garda si foarte relaxat ne.a spus ca inca nu si.au schimbat culoarea deci putem astepta pana maine dimineata ca sa.l vada un medic chirurg. Din cate am citit pe internet poate fi efectul advers al hidrocortizonului (dar inca nu stiu sigur), problema e ca pana maine dimineata mai are 2 injecții de hidrocortizon. Chiar nu stiu ce e de facut... Va rog sa ma ajutati cu un raspuns cat mai urgent!!!!! Va mulțumesc!
0 comentarii
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
La-Pediatru.ro - Centrul de informare pentru părinți
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic ce vine în sprijinul părinților cu informații complete și documentate științific despre toate aspectele îngrijirii copiilor. În plus vă oferă o listă actualizată de peste 4000 de pediatri cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți. Accesați site-ul
Alte subiecte care v-ar putea interesa:

Mai multe informații despre: efectele adverse ale tratamentului cu corticosteroizi

Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: