tinctura de soc si sarcina

04-09-2005
Clau
Nu este medic/terapeut
Clau
Folosesc un tratament cu tinctura de soc (7 lingurite la ora 18). S-ar parea ca sunt insarcinata. Poate avea efecte negative asupra copilului?
2 comentarii
0
05-09-2005, ora 00:00
dr. mihaela
Identitate neconfirmată
dr. mihaela
Cred ca aceasta dieta este pt. slabit, nu? In cazul acesta trebuie sa intrerupi acest "tratament" care are efect laxativ, diuretic, sudorific si poate afecta fatul. Poti in schimb sa-l continui dupa nastere, ca sa-ti refaci silueta.
0
08-09-2005, ora 00:00
Clau
Nu este medic/terapeut
Clau
Multumesc pentru raspuns.
Da, e pentru slabit. M-am ingrasat dupa ce am nascut acum 1 an si 4 luni. Problema ca am luat tinctura o sapt dupa intarziere sau 1 sapt jumatate. Alta problema e ca fetita mea a facut varicela.
Mi-au aparut si mie niste puncte dar nu stiu daca e alergie sau varicela. Eu am avut cand eram copil.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
10-10-2016, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
La-Pediatru.ro
Căutați un pediatru bun?
La-Pediatru.ro este un proiect ROmedic unde găsiți cea mai completă listă de medici pediatri din România. Alegeți din peste 4000 de pediatri - cu date de contact, prezentări și recomandări de la părinți.
Cunoașteți un pediatru bun? Oferiți-i o recomandare aici! Accesați site-ul
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm:
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Exercițiul fizic în cursul sarcinii – benefic pentru mamă și bebeluș
  • Obezitatea poate fi „transmisă” de la mamă la făt
  • Risc crescut de complicații la gravidele cu astm
  • Un model matematic poate determina cantitatea de bisfenol A care ajunge la făt în urma expunerii materne
  • Exercițiile fizice intense, sauna și băile fierbinți la femeile însărcinate
  • Valorile mari ale tensiunii arteriale înainte de a rămâne însărcinată ar putea crește riscul de avort
  • Sarcina cu risc
  •