transpiratie excesiva la axila

16-06-2007
piciboo
Nu este medic/terapeut
piciboo
de pe la 12 ani transpir excesiv la axila si pe maini..am incercat doate antiperspirantele posibile si nimic..m'ar interesa o crema preparata in farmacii! multumesc
6 comentarii
0
17-06-2007, ora 00:00
Dr. Mihnea Dragomir
Medicina de familie, Bucuresti
Dr. Mihnea Dragomir
Ar fi preferabil să recurgeţi la un tratament naturist, cel mai bine probabil homeopatie in cazul acesta.
0
17-06-2007, ora 00:00
piciboo
Nu este medic/terapeut
piciboo
stiti un tratament naturist, ceva..orice? :(
0
11-10-2007, ora 00:00
alig
Nu este medic/terapeut
alig
am suferi de acceasi problema tot de pe la 12 ani doar la axile. Am descoperit acum vreo 2 ani tot cautand pe internet ca ar fi eficienta o crema numita Protesud. Se gaseste in farmacii (nu in toate). Trebuie data la subrat dimineata si seara dupa dus. La mine efectul nu a aparut din prima zi dar cam dupa o luna am incetat sa mai transpir. Sper sa va ajute.
0
27-07-2008, ora 00:00
lucia_calciu
Nu este medic/terapeut
lucia_calciu
Foarte eficient pentru eliminarea transpiratiei este ceaiul de salvie
0
21-05-2009, ora 00:21
cristyna21
Nu este medic/terapeut
cristyna21
Salut.Am 21 de ani iar eu de cand ma stiu imi transpira mainile si picioarele f mult.. chiar si cand stau in pat si ma uit la tv.la varsta mea ca orice femeie simt nevoia sa port sandale sau papuci...dar nu prea pot din cauza transpiratiei.cum sa rezolv problema?Multumesc
0
22-06-2009, ora 14:47
brazilio
Nu este medic/terapeut
brazilio
pana acum doi ani nu transpiram decat la axile si picioare, dar acum transpir foarte mult pe fata si la nivelul scalpului incat sunt uda pe cap ca dupa spalare.va rog spuneti~micum sa procedez sa scap de aceasta problema.va multumesc.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • De ce unii oameni transpiră mai mult decât alții
  • Remedii și sfaturi pentru transpirația abundentă, exagerată
  •