transplant de piele

30-04-2010
georgiana.popa
Nu este medic/terapeut
georgiana.popa
Buna ziua, am si eu o intrebare!
Mama mea a suferit in septembrie o fractura deschisa si a fost operata.Dupa o saptamana a facut o infectie in urma careia a trebuit sa i se curete zona resepctiva si a ramas cu o gaura care mai apoi a fost acoperita printr-un transplant de piele.
Problema este ca nici pana la ora actuala rana nu i s-a inchis, continua sa supureze in unele locuri.Mentionez ca i s-au extras toate brosele ce au fost implantate, deci teoretic nu mai poate fi vorba de respingerea corpului strain asa cum s-a presupus initial.Fractura a fost una de gamba, iar grefa a fost prelevata de pe coapsa.De asemenea inainte de transplantul de piele a facut si 5 sedinte de terapie hiperbara!
Va multumesc si astept raspunsul d-voastra.
4 comentarii
0
30-04-2010, ora 13:44
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
Ati incercat sa consultati si un medic homeopat ?
0
30-04-2010, ora 14:47
georgiana.popa
Nu este medic/terapeut
georgiana.popa
Nu am apelat decat la medicul care a efectuat operatia.
0
30-04-2010, ora 14:55
skincod
Nu este medic/terapeut
skincod
Problemele care apar in urma unei operatii si aici ma refer la probleme de piele. se trateaza foarte usor cu ajutorul homeopatiei, asta ti-o spun sigur pentru ca si eu am fost operata si remediile homeopate m-au ajutat. Daca vrei sa-ti recomand un medic homeopat bun spune-mi in ce oras locuiesti.
0
13-05-2010, ora 22:38
danaodra
Nu este medic/terapeut
danaodra
as dori mai multe informatii despre transplantul de piele
Adaugă un comentariu / răspuns

12-11-2019, ora 10:00
Publicitate ROmedic
Administrator forum
OptiBac
OptiBac - probiotice adaptate nevoilor tale
Optibac Probiotic zilnic Extra Forte are o concentratie de 20 miliarde de bacterii vii si contine Lactobacillus acidophilus NCFM - cea mai cercetata tulpina acidophilus din lume. Este probioticul ideal pentru persoanele care au urmat un tratament indelungat cu antibiotice, se confrunta cu alergii sau afectiuni digestive. Detalii aici
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și:
  • Vergeturile
  • Foliculita în urma epilării
  • Funcţia de „barieră” a pielii - cum o susținem?
  • Uleiul de măsline sau floarea-soarelui poate afecta sistemul de apărare al pielii la bebeluși
  • „Pielea electronică” pentru monitorizarea sănătății
  • Microbiomul pielii rămâne stabil în timp, în ciuda unor variații externe
  • Pielea inteligentă care reduce ridurile și cearcănele
  •  

Accept cookies Informare Cookies Site-ul ROmedic.ro foloseşte cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
    Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.