Tratament cu Fevarin

21-04-2019
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Sunt sub tratament cu Fevarin 150 mg/zi de 19 zile, a mai luat cineva ? Daca da, ce efecte a avut ?
Efecte bune nu vad nici unul, imi urca tenta de a manca si imi da o somnolenta prea sus de toata ziua dormitez.

In alta ordine de idei am fost plecat undeva si nu am luat doua zile pastilele, e vreo problema ? Sper ca nu s-a pierdut ce a lucrat Fevarin pana acum. Am reluat a treia zi tratamentul.
8 comentarii
0
22-04-2019, ora 09:13
Psiholog Niculina Ciuperca
Psihologie, București
Psiholog Niculina Ciuperca
Fiecare persoană reacționează în felul ei Un tratament care-ți face rău, alteia poate să-i facă bine, nu-ți ajută să te compari cu altcineva, ba dimpotrivă, poți să te autosugestionezi și să te simți mai rău. Discută cu psihiatrul orice schimbare de dispoziție și poate îți modifică dozele.
0
22-04-2019, ora 09:21
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Psihiatrie, Sibiu
Dr. Mătușa Ion-Cătălin
Medicație psihiatrică nu ar trebui întreruptă deoarece scade concentrația în sânge și apare fenomenul de discontinuitate sau sevraj la substanța activă. Cum a spus și colega din postare anterioară fiecare suntem unici și metabolism medicamentele diferit pentru a obține mai multe informații adresați vă medicului dumneavoastră curent.
0
22-04-2019, ora 12:08
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Fevarinul se ia seara si nu se intrerupe. La mine e destul de eficient pe depresie. Am avut si alte cunostinte care au luat acest medicament si le-a scos din depresie.
0
22-04-2019, ora 16:55
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Da, stiu ca fiecare reactioneaza diferit, asa ziceam si eu mereu cand cineva cerea un sfat, doar doream ca idee sa aflu daca cineva a avut aceleasi efecte secundare ca mine, adica somnolenta excesiva si pofta mancare mai mare.
0
22-04-2019, ora 17:02
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
Nu.
Si te-ai aruncat la o cantitate prea mare din prima.
Trebuia sa astepti o luna sa vezi cum iti merge cu 50, apoi sa cresti.
0
25-04-2019, ora 17:28
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Eu am facut cum a spus medicul, asa a zis, asa am facut, nu m-am aruncat eu la doza asta.
A testat cu 100 mg o luna si nu a mers, am facut o pauza si a zis 150 apoi, iar daca dupa 31 de zile nu are efect, a spus ca nu poate sa mai aiba dupa aia.
Mai am de luat 8 zile de luat.

Ceva e ciudat, desi se spune ca antidepresivele isi fac efect abia dupa minim 21 de zile, la mine alea care mai mergeau, se vedea de la prima doza ! Nu stiu cum.
Se vedea imediat ca e mai binisor cu starea.
Alea care din prima nu au miscat ceva bun in stare fie si f putin, nu au mers.
Acuma nu stiu cum e la voi.
0
25-04-2019, ora 18:26
clara_p
Nu este medic/terapeut
clara_p
La mine a mers de la prima jumatate de pastila de 50 mg.
0
25-04-2019, ora 18:47
Costy2008
Nu este medic/terapeut
Costy2008
Pai la aia ma refeream ! Asa si mie, ce mergea mergea din prima chiar daca in timp nu avea efect cine stie ce, imbunatatea starea putin si ramanea asa.
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
15-04-2016, ora 10:25
Publicitate ROmedic
Administrator forum
Psihologi, psihiatri, psihoterapeuti
Recomandă un Psihoterapeut sau caută unul!
La-Psiholog.ro este un proiect ROmedic care vă prezintă peste 3900 de terapeuți din România. Avantajul acestui site este că pune mare preț pe recomandările pacienților. Găsiți prezentări detaliate ale serviciilor psihologice, citiți recomandări, vă puteți programa online. În plus, există o secțiune cu o mulțime de articole interesante și teste psihologice. Accesați site-ul