Tratament cu ovule inainte si dupa cauterizare

28-01-2014
Andutzika
Nu este medic/terapeut
Andutzika
Buna ziua! Sunt programata pt o cauterizare, pana atunci medicul mi-a prescris tratament cu ovule si mi-a zis sa-l iau, insa nu-l termin pana la la data la care tebuie sa merg. Intrebarea mea este: daca iau ovule cu o seara inainte, nu este nici o problema pentru cauterizare? pt ca de la ovule sunt scurgeri..nu ar trebui sa fiu curata in momentul executarii procedurii? Va multumesc!
11 comentarii
0
28-01-2014, ora 16:26
Dr. Erna Stoian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Erna Stoian
Cred ca ar tb sa urmati indicatiile medicului dv! Inainte de cauterizare se face o toaleta vaginala!
0
28-01-2014, ora 16:59
Andutzika
Nu este medic/terapeut
Andutzika
Am intrebat pt mai multa siguranta! Va multumesc.
0
28-01-2014, ora 17:31
Dr. Erna Stoian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Erna Stoian
Cu placere!
0
28-01-2014, ora 20:40
Andutzika
Nu este medic/terapeut
Andutzika
Ma scuzati ca revin cu alte intrebari legate de problema cauterizarii, insa citind pe net am vazut o gramada de pareri. Am facut un consult medical unde mi s-a pus diagnostic de exocervita cronica plus leucoree. Am facut Papanicolaou, rez a fost de clasa II cu celule epiteliale Pavimentoase modif reactiv si parakeratoza. M-a programat pt cateurizare pt joi. As vrea sa stiu si o alta parere, mai sunt si alte alternative, se poate trata doar cu tratament medicamentos aceasta problema? Cateurizarea rezolva si cauza sau doar simptomul?Ar trebui sa ma ingrijorez in privinta acestei proceduri? O seara placuta!
0
29-01-2014, ora 11:23
Dr. Erna Stoian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Erna Stoian
Buna ziua! Nu stiu ce trat ati facut dv pana acum! Clasa 2 pap test inseamna inflamatie! Nu stiu dc ati urmat trat antibiotic, antiinflam si ovule, atat dv cat si partenerul! Medicul dv a luat decuzia cauterizarii avand toate informatiile!
0
29-01-2014, ora 13:45
Andutzika
Nu este medic/terapeut
Andutzika
Nu am luat nici un tratament in afara de ovule polyginax, tratament inceput ieri, iar maine sunt programata la cauterizare. Partenerul meu nu a luat nici un tratament, nici nu s-a pus problema, nu stiam ca ar trebui sa ia si el ceva pt ca medicul nu a pomenit nimic de asta. Nu vreau decat o alta parere..credeti ca e mai bine sa fac un tratament inainte si apoi, daca nu se rezolva, sa fac cauterizarea? Cauterizarea nu e o masura luata prea repede fara sa fi facut un tratament in prealabil? Ar fi bine sa merg si la alt medic pt un consult si o alta parere?. Nu as vrea sa fac ceva pe graba si sa dauneze mai tarziu. Va multumesc
0
29-01-2014, ora 13:51
Dr. Erna Stoian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Erna Stoian
Puteti sa-mi trim un mes privat!
0
29-01-2014, ora 15:36
Dr. Erna Stoian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Erna Stoian
din pacate nu va pot rasp la mes privat pt ca asa aveti setarile!
0
08-02-2014, ora 10:31
Andutzika
Nu este medic/terapeut
Andutzika
Buna ziua! revin cu o alta intrebare. Dupa cauterizare (pe care am facut-o pana la urma), mi-a prescris medicul, 6 zile ovule polygynax si 6 zile ovule cicatridina. In prima saptamana totul a fost bine insa acum am scurgeri rozalii ( ca inainte de menstruatie), de care sunt sigura ca nu trebuie sa vina acuma pt ca iau anticonceptionale. Sunt normale aceste scurgeri?LA control trebuie sa merg abia peste o luna si jumatate. Multumesc!
0
08-02-2014, ora 16:14
Dr. Erna Stoian
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Erna Stoian
Puteti sa aveti sangerari intermentruale de la anticonceptionale mai ales daca le-ati inceput de curand! O zi buna
0
08-02-2014, ora 17:02
Andutzika
Nu este medic/terapeut
Andutzika
Este dedja a treia patra luna de cand le iau..si intradevar in a doua luna am avut scurgerile de care spuneti, insa e posibil sa continue si acuma? Multumesc pt raspuns!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Biblioteca medicală vă mai recomandăm: