tratament intarziere menstruatie

06-08-2012
elle na
Nu este medic/terapeut
elle na
buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un sfat..am 24 ani si pana acum nu am avut probleme cu menstrele lunare. iau anticonceptionale yasmin si in urma cu doua luni am facut o pauza. de atunci, inclusv luna august nu am avut menstruatie (acesta este a doua luna) si sunt ingrijorata. am facut si 2 teste de sarcina si au iesit ambele negative. dna doctor la care am mai mers este acum in concediu si nu stiu cui sa ma adresez ca sa caut un sfat. ma puteti ajuta cu un tratament?naturist/medicamentos..multumesc mult. sunt f. ingrijorata..
4 comentarii
0
06-08-2012, ora 14:06
geo88
Nu este medic/terapeut
geo88
daca esti fata desteapta si educata renunta la anticonceptionale si apoi poti sa intrebi de naturiste medicamente dupa ureche etc etc :-) anticonceptionalele modifica raportul valorilor sanguine si mai da si altceva etc etc
0
06-08-2012, ora 16:16
elle na
Nu este medic/terapeut
elle na
Multumesc. asteptam un sfat avizat, nu o parere subiectiva legata de educatia sau capacitatile mele intelectuale.nu vreau sa merg la alt doctor decat cel la care merg de obicei si care acum este in concediu..iar la anticonceptionale nu pot renunta momentan.dar multumesc oricum.
0
07-08-2012, ora 09:46
elle na
Nu este medic/terapeut
elle na
Buna ziua, m-ar putea ajuta un medic cu un sfat sau o sugestie cu privire la problema cu care ma confrunt?multumesc frumos:)
0
07-08-2012, ora 10:35
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Obstetrica-ginecologie, Bucuresti
Dr. Clinica Marie Stopes Romania
Daca nu te-ai protejat in timpul contactului sexual (suplimentar, de cand ai terminat anticonceptionalele) si ti-ai facut testul de sarcina dupa 2 saptamani de la contact si ti-a iesit negativ, nu cred ca ar tb sa-ti faci probleme de sarcina.
Lipsa menstruatiei dupa ce ai intrerupt tratamentul cu Yasmin este f posibil sa fie o dereglare hormonala. Este indicat sa mergi la medicul care iti cunoaste istoricul si sa te sfatuiasca cum tb sa procedezi- dc continui sau nu cu anticonceptionalele. Fara consult medical nu putem sa iti recomandam un tratament (naturist in cazul de fata nu cred ca ajuta). Sanatate!
Adaugă un comentariu / răspuns

Programari cabinete medicale, clinici Alege-ți medicul și fă o programare!
Peste 13000 de cabinete medicale își prezintă serviciile pe ROmedic.
Din Ghidul de sănătate v-ar putea interesa și: